Okunma

GTA 6 nasıl olacak? İşte tüm bilinenler!


12 Ekim 2017 Perşembe 16:30
GTA 6 nasıl olacak? İşte tüm bilinenler!

GTA 6 için ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Rockstar Games‘in oyun dünyasına damga vuran serisi yeni oyunla ile yoluna devam etmeye hazırlanıyor. Peki, GTA 6 ne zaman çıkacak ve nasıl bir oyun olacak? İşte tüm bilinenleri bir araya getiriyoruz.

İşte GTA 6 hakkında tüm bilinenler

GTA 6 haberleri ve sızan bilgileri uzun bir zamandır internette dolanıyor. Ama bunun öncesinde, biraz GTA 5 üzerinden gitmek gerekiyor. 2013 yılında çıkan GTA 5, yeni oyun için de önemli bir yol gösterici olma potansiyeline sahip.

Eylül 2013’te bizlerle buluşan GTA 5, inanılmaz bir başarı yakalamayı başarmıştı. Aslına bakarsanız halen internetin en ünlü oyunlarından biri konumunda. GTA Online üzerinde yapılan güncellemeler ve eklentiler, oyunun heyecanını en üst düzeyde tutmayı başardı.

İlk 24 saatinde rekor kıran oyun, bu süre içerisinde 1 milyar dolarlık gelir sağlamayı da başarmıştı. İşte tüm bunların ışığında GTA 6 nihayet kendini belli etmeye başladı. Yine de hızımızı yavaşlatmamız gerekiyor çünkü Rockstar şu sıralar Red Dead Redemption 2‘nin çıkış süreci ilgileniyor. Bu yüzden uzunca bir süre daha resmi ağızlardan yeni oyun açıklamaları görmeyi beklemiyoruz. Ama bunun öncesinde ortaya çıkan bilgiler, bizlere ne bekleyebileceğimiz konusunda yol gösteriyor.

GTA 6 hakkında ilk somut bilgi ise oyunun muhtemel seslendirme sanatçısı tarafından basına sızdırıldı. NeoGaf forumlarına düşen bilgiye göre, Tim Neff‘in paylaştığı CV’de ilginç bir detay göze çarpıyor. Neff, kısa bir zaman öncesine kadar Red Dead Redemption 2 ve GTA 6 için mo-cap çalışmalarına katılmış. Aşağıdaki görsel üzerinden de bu çok rahatlıkla görülebiliyor.

GTA 6 nasıl olacak? GTA 6 ne zaman çıkacak? İşte tüm bilinenler!

Olayın ortaya çıkması ile çalışmalara katılan aktör ile doğal olarak iletişime geçildi. Sitedeki CV bilgileri hızla değiştirilken, Tim Neff söz konusu bilgilerin sahte olduğu konusunda açıklama yaptı.

Sadece yıllar öncesinde GTA 5 için çalıştığını belirten aktör, Red Dead Redemption 2 hakkında ise bilgi vermekten kaçındı. Her ne kadar taraflar oyunun geliştirme aşamasında olduğunu yalanlıyor olsa da GTA 5’in de aynı şekilde sızdırıldığını unutmamak gerekiyor. 2011 yılında birçok aktör CV listelerinde yeni GTA oyununa yer vermişler ama bunu bir şekilde yalanlamışlardı.

Şu sıralar yapım aşamasında olan GTA 6 oynamak için elbette beklememiz gerekiyor. GTA 5’in hemen ardından ön yapım aşamasına geçen oyun hakkında Rockstar patronu önemli açıklamalarda bulunmuştu. Peki, bu açıklamalar nasıldı?

GTA 6 nasıl olacak? GTA 6 ne zaman çıkacak? İşte tüm bilinenler!

Uzun süredir Amerikan Rüyası modelini benimseyen Grand Theft Auto serisi, ilk kez yeni şeyler deneyebilir. Bu da oyunun ülke dışına çıkması anlamına geliyor. Daha önceleri GTA: San Andreas, GTA 4 ve GTA: Vice City ile farklı bölgelere macerayı taşıyan Rockstar bu kez ülke dışına çıkarak tüketim kültürünü farklı noktalarda eleştirebilir.

GTA 6 hangi şehirde veya şehirlerde olacak?

GTA 4 ile Amerika Rüyası modelini mükemmele ulaştıran seri, bu kez ülkenin dışına çıkarak Tokyo’ya gidebilir. Bu büyük ve önemli bir ihtimal olarak göze çarpıyor. Eğer yurt dışına çıkılacaksa, Amerikan Kültürü’nü benimseyen bir ülke olan Japonya’ya gidilmesi ihtimaller dahilinde görünüyor.

Üstelik bunu kafamızdan uydurmuyoruz. 2000’lerin başında çıkacak olan GTA: Tokyo son anda serinin yapımcıları tarafından iptal edilmiş ve rafa kalkmıştı. PlayStation 2 için çıkacak olan Japonya temalı GTA oyununun, bu kez yepyeni teknolojiler ile karşımıza çıkması hayli muhtemel bir seçenek.

GTA 6 nasıl olacak? GTA 6 ne zaman çıkacak? İşte tüm bilinenler!

Geçtiğimiz yıl Rockstar’dan istifa eden Leslie Benzies ise GTA planlarını daha önceleri açıklamıştı. Dan Houser’ın ardından en bilinen isimlerden biri olan Benzies, ellerindeki fikirlerin daha birçok GTA oyununa konu olacağını açıklayarak hepimizi sevindirmişti.

Tokyo dışındaki diğer bir seçenek ise farklı bir Amerika eyaletinde bulunmak. Evet, bazı yerlerde oyunun tüm ABD’de geçeceği söylense de, bizce bu ihtimal dahilinde olmayan bir seçenek. En fazla tıpkı, San Andreas‘ta olduğu gibi eyalet üzerinden ilerlenebilir.

GTA 6 ana karakteri kim olacak?

İşte en çok tartışılan noktalardan biri. Leslie Benzies uzunca bir süre GTA baş karakterlerinin kadın olması konusunda Rockstar’da araya taş koyan isimdi. Oyunun yapısının kadın ana karakteri kaldırmadığını ve Amerikan Rüyası konseptinin sadece erkek karakterlerle sağlanabileceği düşüncesi, yapımı bu noktaya sürüklemişti.

Eh, artık firmada Leslie Benzies yok ve GTA 6 için şimdiden kadın karakter dedikoduları duymaya başladık. Üstelik oyunun ana karakterini seslendirecek kişinin de Eva Mendes olmadı gündeme geldi. Küba asıllı Amerikalı aktris, daha önceleri Daha Hızlı ve Daha Öfkeli filmiyle herkese ismini duyurmuştu.

GTA 6 nasıl olacak? GTA 6 ne zaman çıkacak? İşte tüm bilinenler!

GTA 6 ne zaman çıkacak?

GTA 6 çıkış tarihi ise halen büyük bir tartışma konusu olmuş durumda. Öncelikle şunu unutmamak gerekiyor. GTA Online halen güncelleniyor ve Rockstar bir diğer dev markası Red Dead Redemption’a odaklanmış durumda.

Normal şartlar altında çoktan bir GTA 6 duyurusu alırdık ama öncelikle RDR 2’nin içeriklerinin bitmesi gerekiyor.

Oyunun çıkış tarihi ise 2019 sonu veya 2020 başı olacaktır. Rockstar’ın 2018 ortasında oyunun ilk duyurusunu yapması bekleniyor. Tıpkı GTA 5 zamanında olduğu gibi, yeni yapımda da oyun içi teknolojileri gösteren bir duyuru fragmanı gelecektir.

GTA 6 PC için gelecek mi? Veya gelmeyecek mi?

Oyunun PC çıkışı yine gecikecektir diye tahmin ediyorsanız, son yıllarda PC’nin büyük bir çıkışı bulunuyor. Hatta konsola özel bir oyun olan Destiny bile yeni oyunu Destiny 2 ile PC’ye de geliyor.

Red Dead Redemption 2‘nin sadce konsola özel olması oyuncuları endişelendirmiş olsa da, duyuru zamanı büyük sürprizlere hazır olun deriz. GTA 6 sistem gereksinimleri de aynı şekilde ilerleyen süreçte paylaşılacaktır.

Elbette bu yazı burada sona erdi sanmayın. GTA 6 ile yeni bilgiler paylaşıldıkça, bizler de bu bölümü güncelleyerek oyunun heyecanını had safhada tutmaya çalışacağız.

:: GTA hakkında sizin beklentileriniz neler? Gelin, tartışalım.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

46 yorum - “GTA 6 nasıl olacak? İşte tüm bilinenler!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Abi ps4 de çıkacak mı gta 6

 2. Anonim dedi ki:

  yalana bak abi geta altı ya 2022 yada 2023 o aralar çunku sen yorumda öyle söyledinyani bi karar ver abi olmuyo böyle

 3. Anonim dedi ki:

  BU oyunu daha güzel yapın
  cok güzel olur abi

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Driver 3 gibi olmasında geç çıkıp bize ağzımızı açık bıraktırsın

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ilk 2017 de okudum zaman orada 2019-2020-2021 olrak cikabilirmişte diye yapıyordu herhalde Ocak olabilir diye hatırlıyorum

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  nası 1019 sonu veya 2020 niye cıkacak 🙁 😣😣😭😭😓😓😖😖😲😲

  1. Anonim dedi ki:

   NE BEKLÜYORDUN LAN

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gta 5de hava limanında gta 5 çıktığı tarih yazıyor diğer kapıda ise sanırım o kapıda başka bir tarih yazıyor galiba gta 6 çıkçıkacak doğrumu

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Oyun benim pc den daha pahalı 🙂

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gta 6 şuan yalan bir tarihte dir gerçek çıkaçağı Zaman 2019 Şubat’ın 16’sında ortaya çıkaçaktır ve Türkiye gelecek Zaman ise Şubat’ın sonunda gelecektir satış fiyatı ise 270€Euro satılacaktır.türkiye’de olduğu için 201₺ satılacaktır mobile 2019 mart’ın 4’ünde gelecektir mobile satış fiyatı 89₺ olacaktır rica ederim rokstar söyledi bana bu arada

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hdd

 11. Anonim dedi ki:

  mobile çıkacakmı cevap verebilirsiniz

  1. Anonim dedi ki:

   hayır tabıkı cıkmıcak telefon kaldırmaz

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İnşallah ps3 e çıkar

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İnşallah 2022’ye doğru çıkar

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hemen GTA 6 ciksin

 15. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Abi telefona yüklemiyo

 16. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Daha bilgisiyar gta 5 acmiyyy

 17. Ali urhan dedi ki:

  Gta 6 da. 3,4 tanede clasik. Arba olsun. Meseka tosbaha,tempra,serçe

 18. Kutaysaban dedi ki:

  Bomm bir de sen de bir çok insan gibi. Türkiye Ligi play an icin bir tanem sen, ne zaman başlar ve bir çocuk an önce, işten sonra, parfüm klasik daha film izle, film var. Bu fiyata alabileceğim, ne zaman başlar ve bir çocuk an önce, işten. , education in Turkish Language Proficiency

 19. Kurban çikolat dedi ki:

  Kesinlikle uzun bir hikaye oynanışı ve Bina içi etkileşim fazla olmalı. GTA san Andreas gibi kumar oynanmayan bir GTA mı olur? Sevgili bulma GTA 4 de ki gibi, kabare show olan gece kulüpleri GTA 4 gibi, sıfırdan bir karakter oluşturma Saint row serisi gibi olmalı. en önemlisi de low grafik seçenekleri orta seviye ekran kartlarına hitap etmeli. Low seviyede takılan bir oyun olmamalı. Npcler daha ruhlu ve özgün olmalı…

  1. Anonim dedi ki:

   Balkonuda mutfaga katalım mı?

 20. SDN Okuru dedi ki:

  vay

  1. Anonim dedi ki:

   cabk olun

 21. SDN Okuru dedi ki:

  androide yuklenmuyor

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Ne titanı arkadaş bu kadar da cahil olmayın. Yine güzel bir optimizasyon ile gelecektir oyun. Rockstar GTA 4 ten sonra ağzının payını aldı optimizasyona önem veriyor yine en az bir gtx 1050 gerekecektir. Ama oyun için baya beklenecek çünkü hala gta online meyveleri yeniyor.

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Antalyada geçmesi lazımdı

 24. SDN Okuru dedi ki:

  O kadar gereksiz haber ki, resime bile kismetse olurdaki kizi koymuşsun mal oglu mal

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Hürriyet haber de gördüm içeriğinizi sizde değil de oradan okudum sizce mantıklı mı ?

 26. SDN Okuru dedi ki:

  sistem gereksinimleri gtx titan falan olursa şaşmam bu birincisi
  ikinci olarak yeni sistem toplarlar çift ekran kartını unutmayın arkadaşlar bu gidişle 5 sene sonra iki tane titan takmak zorunda kalacağız 🙂

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Pc platformu öldürmenin 2 yolu var pcdeki performansı konsola ve klavye fare ikilisinide getirceksin

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Gta 5 satın alıyorsun oynamak ıstıyorsun bır hevesle ama sonra oda ne senden sureklı para ıstıyor yatır yatır yatır 10 tane daha 179 verıyorsun anca oyle yanu aynı zamanda 10 tane daha gta5 satın alıyorsunuz ::)

 29. SDN Okuru dedi ki:

  gta 6 gelse ne olacak para düzeni oyun artık haz almıyom gtadan

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşın çok sıkıcı bi anlatımı var resmen uykum geldi kadıköy şivesiyle concon tavırlarıyla anlatım olmamış , umarım asya ülkesinde geçer sleeping dogs cidden çok güzel bi oyundu gtaya alternatif.

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Gereksiz haber

 32. SDN Okuru dedi ki:

  ben bu adamı neden sevmiyorum ya

 33. SDN Okuru dedi ki:

  gelsin artık yahu gta 5 i tekrar tekrar oynamaktan sıkıldık 🙂

 34. SDN Okuru dedi ki:

  Adanada geçsin bence gta nın ruhunu hiç zorlanmadan yansıtır :))

 35. SDN Okuru dedi ki:

  gt6 bence vr gozlukleri icin cikacak.

 36. SDN Okuru dedi ki:

  eva mendesi niye koydunuz ki 🙁

 37. SDN Okuru dedi ki:

  Bayburtta geçeceği söylentileri yalanlanmış oldu yani?

 38. SDN Okuru dedi ki:

  Ihihihi hu.

 39. SDN Okuru dedi ki:

  Hani Türkiye de geçecekti

" GTA 6 nasıl olacak? İşte tüm bilinenler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GTA 6 nasıl olacak? İşte tüm bilinenler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GTA 6 nasıl olacak? İşte tüm bilinenler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "