Okunma

GTA Hayat Kurtardı!


04 Eylül 2008 Perşembe 21:00
GTA Hayat Kurtardı!
27 Ağustos‘ta ABD‘de yaşanan olay, oyunların çocuklara doğru bilgiler de verebileceğinin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor. Illinois‘e doğru otoyolda iri kıyım bir dörtçekerle seyreden beş kişilik aile, birden bire kontrolü kaybolan araçla önce bariyerlere çarptı, sonrasında ise birkaç takla atarak duran araçtan yaralı kurtuldu. Ailenin 11 yaşındaki kızı Audrey Plique ise araç durduktan sonra kırık camların birinden dışarı çıkarak diğer aile bireylerinin dışarı çıkmasına yardım etti.

GTA’dan Ne Gördü?

Olaydan sonra konuşan anne Karen Norris, kızının araçtan herkesi çıkartmak için böylesine atılgan ve soğukkanlı davranmasıyla ilgili olarak Grand Theft Auto oyununda gördüğü bir olayın sebep olduğunu belirtiyor. Anneye göre küçük Audrey, GTA oynarken defalarca takla atan araçların bir süre sonra patlayabileceğini bildiği için ailesine yardım için canla başla uğraşmış.

Demek ki İşe Yarayabiliyor

Her ne kadar 11 yaşındaki bir çocuğun Grand Theft Auto oynaması genellikle olumsuz olarak değerlendirilse ve bu tür oyunlar küçük yaştaki çocuklara satılmasa da, sanırız bu defa olumlu bir getiriye de imza atmış. Bilindiği gibi, şiddet içerikli oyunlar genellikle çocukların sapıtmasına yol açıyor, tezi kabul görüyor. Genel teze göre, küçük kızın bagajdaki levyeyle bir sonraki arabayı durdurup şoförü dövdükten sonra parasını çalıp yola devam etmesi gerekirdi. Ailesini de geride bırakarak…

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “GTA Hayat Kurtardı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  gta kv yi cikaran benim

 2. SDN Okuru dedi ki:

  yaa bırakın isteyen istediğini oynasın alla allah …

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Şiddet içerikli oyunların insanlara hiçbir etki etmediğinin hiçbir bilimsel dayanağı yok. Oyunlarda bu kadar çok şiddet teması olmaması gerekir. Şiddeti kendimiz yaratıyoruz, daha bilinçli olmalıyız, hayvan değiliz biz insanız….

 4. SDN Okuru dedi ki:

  yarırıyo amana kadar bılelemem

 5. SDN Okuru dedi ki:

  peğgh !
  reklam kokan harekeler, genel tezi destekliyorum…..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  pauhau :D:D:D
  genel teze göre, küçük kızın bagajdaki levyeyle bir sonraki arabayı durdurup şoförü dövdükten sonra parasını çalıp yola devam etmesi gerekirdi. Ailesini de geride bırakarak…

  harika ya :D…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Evet doğru söze ne gerek, milyonda bir kişinin işine yaramış darısı diğerlerinin başına……

 8. SDN Okuru dedi ki:

  gta oyununa nasıl girerim

 9. SDN Okuru dedi ki:

  etkileyici

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Gta4 pılesteyşin2 de çıksın

" GTA Hayat Kurtardı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GTA Hayat Kurtardı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GTA Hayat Kurtardı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "