Okunma

GTA IV İçin İlk Protesto


30 Nisan 2008 Çarşamba 21:00
GTA IV İçin İlk Protesto
Grand Theft Auto serisinin son oyunu henüz yeni çıkmış olmasına rağmen anında eleştiri ve saldırıların hedefi oldu. Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki koruma ve kollama dernekleri, anında oyunla ilgili beğenmedikleri noktaları dile getirmeye başladılar. MADD isimli örgüt, oyun içinde içkili olarak araç kullanılabilmesi sebebiyle oyuna ateş püskürdü ve gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

MADD Kim Ola?

Hayır bu örgüt bir grup deli (MAD) değil, İçkili Araç Kullanımına Karşı Anneler Birliği (Mothers Against Drunk Driving). Oyunun yapımcısı Rockstar Games ise "oyunu yasal olarak satın alıp oynayabilecek hedef kitlenin aklı, içip araç kullanmanın zararları gibi çok karmaşık olmayan işleri rahatlıkla kavrayabilecek düzeydedir" diyerek, bu anneleri ve GTA oynadığı için doğuştan şiddet manyağı olduğu düşünülen kişilerin ailelerini teskin etmeye çalıştı.

Amerika Özgürlükler Ülkesi…

…ve bu özgürlüklere fenalık getiren lobi faaliyetleri yapmak da dahil. Daha önce de Running With Scissors firması, gerektiğinde kediden M16 susturucusu yapabildiğiniz bir oyun olan Postal’ı geliştirmeye devam edebilmek adına bazı politik baskılara katlanmak zorunda kalmıştı.

Bilgi için: Rockstar Games
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “GTA IV İçin İlk Protesto”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Oyunun daha fazla reklamını yapmaktan öteye gidemez….

" GTA IV İçin İlk Protesto konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GTA IV İçin İlk Protesto ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GTA IV İçin İlk Protesto ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "