Okunma

GTA IV Rekorlara Devam Ediyor


08 Nisan 2008 Perşembe 21:00
GTA IV Rekorlara Devam Ediyor
Grand Theft Auto serisinin dört numaralı oyunu, şu sıralarda Playstation 3 ve XBox 360 kullanıcılarını çıldırtmayı sürdürüyor. Özellikle Xbox 360 tarafından gelen haberler ilgi çekici. Yapılan hesaplamalara göre (ki bu veriler doğrudan Xbox 360’la ilgili işlerde çalışan Microsoft çalışanlarından geliyor) satılan her yüz Xbox 360’ın 40 tanesiyle birlikte GTA IV oyunu da satın alınıyor. Ayrıca GTA IV oyunu, konsolun satışlarını da %54 artırmış durumda. Bunun yanında, satılan GTA IV oyunlarının %60’ı, Xbox 360 için üretilmiş sürüm.

İnternette de Olay Var!

Xbox Live sisteminde de GTA IV fırtınası esiyor. Gelen sayılara göre, geçtiğimiz hafta sonu aynı anda bir milyon kullanıcıyı (1.000.000, hata yok) aynı anda ağırlayan Xbox Live, aynı dönemde toplam 2,3 milyon GTA IV oyuncusuna ev sahipliği yapmış. Bize de bu sayılara bakıp, Xbox 360’ın resmî olarak Türkiye’ye gelmesini beklemek ve Xbox Live’da yasaklanmadan oyun oynama hayalleri kurmak düşüyor.

Bilgi için: Gamescore Blog
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “GTA IV Rekorlara Devam Ediyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    PC çıkartmaları lazım yafff
    illa gidip adama konsol aldırcaklar:D…

Geri bildirim