Okunma

GTA IV Rekorlara Devam Ediyor


08 Mayıs 2008 Perşembe 21:00
GTA IV Rekorlara Devam Ediyor
Grand Theft Auto serisinin dört numaralı oyunu, şu sıralarda Playstation 3 ve XBox 360 kullanıcılarını çıldırtmayı sürdürüyor. Özellikle Xbox 360 tarafından gelen haberler ilgi çekici. Yapılan hesaplamalara göre (ki bu veriler doğrudan Xbox 360’la ilgili işlerde çalışan Microsoft çalışanlarından geliyor) satılan her yüz Xbox 360’ın 40 tanesiyle birlikte GTA IV oyunu da satın alınıyor. Ayrıca GTA IV oyunu, konsolun satışlarını da %54 artırmış durumda. Bunun yanında, satılan GTA IV oyunlarının %60’ı, Xbox 360 için üretilmiş sürüm.

İnternette de Olay Var!

Xbox Live sisteminde de GTA IV fırtınası esiyor. Gelen sayılara göre, geçtiğimiz hafta sonu aynı anda bir milyon kullanıcıyı (1.000.000, hata yok) aynı anda ağırlayan Xbox Live, aynı dönemde toplam 2,3 milyon GTA IV oyuncusuna ev sahipliği yapmış. Bize de bu sayılara bakıp, Xbox 360’ın resmî olarak Türkiye’ye gelmesini beklemek ve Xbox Live’da yasaklanmadan oyun oynama hayalleri kurmak düşüyor.

Bilgi için: Gamescore Blog
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “GTA IV Rekorlara Devam Ediyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    PC çıkartmaları lazım yafff
    illa gidip adama konsol aldırcaklar:D…

" GTA IV Rekorlara Devam Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GTA IV Rekorlara Devam Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GTA IV Rekorlara Devam Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "