Okunma

GTA IV Üzerinden Rekabet


01 Nisan 2008 Perşembe 21:00
GTA IV Üzerinden Rekabet
Piyasaya çıkmadan önce torrent ağlarında geniş yer bulan ve çıktığı anda rekorları alt üst eden Grand Theft Auto IV; ezeli rakipler Sony ve Microsoft arasında yeni bir tartışmanın da fitilini ateşledi. Sadece yeni nesil konsollara çıkan (şimdilik diye umuyoruz) Grand Theft Auto IV ile ilgili açıklama yapan Microsoft, oyunun Xbox 360 sürümünün PS3’ten daha fazla sattığını iddia etti.

Xbox 360 İkiye Katlar!

Şu anki satışlarda en hızlı satılan bilgisayar oyunu unvanını Halo 3‘ün elinden almış görünen GTA IV‘ün Xbox 360 sürümü Amazon.com stoklarında da tükenmiş durumda. Microsoft’un Xbox 360’ta PS3’ten iki kat fazla satılacağını iddia ettiği Grand Theft Auto IV‘ün her iki konsolda da toplamda 9 milyon satışı geçmesi bekleniyor. Net veriler ise elbette önümüzdeki aylarda gerekli hesaplamalar yapıldığında ortaya çıkacak.

Yazan: Mustafa Baltacı
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “GTA IV Üzerinden Rekabet”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    şu oyun keşke pc de çıksa herkezin ps3 alacak parası yok ki çok pahalı bi sistem HDMI yayın istio lCD tv olması gerekio çok masraflı artık bir yol bulucaz

Geri bildirim