Okunma

GTX 580 Hakkında En Son Detaylar


01 Kasım 2010 Pazartesi 08:45
GTX 580 Hakkında En Son Detaylar

NVIDIA’nın AMD’nin yeni serisine karşılık olarak hazırladığı belirtilen GeForce GTX 580 modeline ait olduğu iddia edilen görüntüler yayınlandı. (AMD Radeon HD 6870 İnceleme)

Çin kaynaklı bir sitenin yayınladığı görüntülerin gerçekten de GTX 580′e ait olup olmadığı bilinmiyor. Görüntülere bakıldığında kartta çok büyük bir soğutma sistemi kullanılmadığı ve iki adet DVI, bir HDMI çıkışına sahip olduğu dikkat çekiyor.

 

 

Kağıt Üzerinde

NVIDIA’nın yeni kartının çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili de söylentiler yayılmaya başladı. Bazı kaynaklara göre, GTX 580 8 Kasım tarihinde resmi olarak piyasaya sürülecek. Ancak bunun bir “paper launch” yani sadece kağıt üzerinde bir piyasaya sürme olacağı, kartın çok az sayıda çıkacağı, büyük miktarda kartın daha sonra piyasaya sürüleceği iddia ediliyor.

GTX 580′in fiyatı konusunda yapılan tahminlere göre, kart yurtdışında 500$ civarında bir fiyatla piyasaya sürülecek.

GTX 580′in diğer görüntülerini ilerleyen sayfalarda görebilirsiniz.

GeForce GTX 580 – Önden Görünüm

PCI-e girşine bakıldığında kartın boyunun biraz uzun olduğu gözüküyor

GeForce GTX 580 – PCB

 

GTX 580’de GF110 adlı bir grafik işlemci kullanılacak

 

:: Yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorsanız, GTX 580’in piyasaya çıkışını bekliyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" GTX 580 Hakkında En Son Detaylar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GTX 580 Hakkında En Son Detaylar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GTX 580 Hakkında En Son Detaylar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "