Okunma

Güç Nihayet Serbest Kaldı!


27 Ekim 2010 Çarşamba 08:00
Güç Nihayet Serbest Kaldı!

İlk Force Unleashed, Star Wars tarihinin en çok satan oyunu olmayı başarıp, geliştiricileri ikileme düşürmüştü. Yapımın sonunda esas oğlan Starkiller, kendisini feda etmiş ve Cumhuriyet’i kurtarmıştı. Peki şimdi ne olacaktı? Geliştirici firma, devam oyununun önünü nasıl açacaktı? Cevap basitti ve senaryoya Starkiller’ın klonu eklendi.

 

Bizce pek yaratıcı bir hamle olmasa da, gücün serbest kalması yönünde ilk adım atılmıştı. Böylece oyun, 26 Ekim (dün) itibariyle Wii, PS3, PS2, Xbox 360 ve PC platformları için satışa sunuldu. En yüksek puanları PC sürümü aldı ve otoritelerden 8.5/10’a layık görüldü. Bu başarıda oynanabilirlik, senaryo ve üstün görsellik rol oynuyor.

Diğer platformlar

Xbox 360, PS3 ve PS2 sürümleri, PC ile aşık atamasalar da, 7.0’nin üstünde puanlar almayı beceriyorlar. PC sürümü ile aralarındaki en önemli fark oynanabilirlik seviyesinin nispeten düşüklüğü. Wii versiyonu ise, oynanabilirlikten yana sıkıntı çekmiyor ve 8/10 seviyesinde puanları cebe indiriyor. Bize de, güç nihayet serbest kaldı demek kalıyor.

 

Force Unleashed 2


Force Unleashed 2


Force Unleashed 2


:: Force Unleashed serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Güç Nihayet Serbest Kaldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güç Nihayet Serbest Kaldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güç Nihayet Serbest Kaldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "