Okunma

Güç, Performans ve Çarpıcı Stil Bir Arada.


16 Şubat 2010 Salı 05:27
Güç, Performans ve Çarpıcı Stil Bir Arada.

Shark serisi cep telefonlarının kusursuz stili ve güçlü multimedya özellikleri cazip fiyatlarla kullanıcılara sunuluyor. Sosyal Paylaşım Ağlarına (SNS) doğrudan erişimi sağlayan kısayol menüleri bekleme ekranında yer alıyor ve kullanıcılara tek bir tıkla Facebook, MySpace, Bebo ve diğer popüler sitelere erişim olanağı sağlıyor.

Samsung Communities yazılımı kullanıcıların global SNS sitelerine ya da fotoğraf paylaşım sitelerine fotoğraf ve videolarını hızlı bir şekilde, kolayca yüklemelerine ve tanıdıklarıyla paylaşmalarına olanak tanıyor.

Flickr, Picasa, Photobucket gibi popüler sitelere kolay erişim sayesinde de kullanıcılar hareket halindeyken dahi siteler içinde gezmeye ve diledikleri görüntüleri izlemeye devam edebiliyor (Huzurlarınızda Windows Phone 7 Serisi).

Benzersiz tasarımlari ile Samsung Shark Serisi cep telefonları, stil, teknoloji ve ergonomiyi bir arada sunuyor.

 

Shark serisi kullanıcıların güvenlikle ilgili endişelerini de gidermeye yardımcı olmak için bir dizi güvenlik özelliği içeriyor. Bu özellikler arasında yer alan Mobil İzleme özelliği, bir defa gerekli ayarlar yapıldıktan sonra SIM kart değiştirildiği anda çalınmış olan cep telefonunun izini sürmeye yardımcı oluyor.

Ayrıca, SOS Mesajı özelliği ile cep telefonu sahibinin acil yardıma ihtiyaç duyduğu durumlarda, önceden seçilmiş olan acil durumda aranacaklar listesindekilere hızlı ve gizli bir şekilde acil durum mesajı gönderilebiliyor.

 

S5350 Shark‘ın şık kıvrımları, metalik hatları ve benzersiz tasarımıyla öne çıkan bu telefonu bar tipi cep telefonlarının tasarımını yeniden tanımlıyor. Kıvrımlı, ergonomik tasarım geleneksel düz çizgili modellere oranla kullanıcının telefonu daha iyi kavramasını sağlıyor.

11.9 mm inceliğindeki gövdesi de kolaylıkla cepte taşınabilmesini mümkün kılıyor. Bu stil yansıtan cep telefonunda müzikten gelişmiş fotoğraf makinesi özelilklerine kadar bir dizi eğlenceli multimedya özelliği yer alıyor (Samsung i8520’nin Projeksiyon Detayları). 

 

S5350 gayet şık bar tipi cep telefonu.

 

Güncellenmiş Grafik Kullanıcı Arayüzü tasarımları mobil arayüze heyecan katan, stil yansıtan bir görünüm veriyor. Kullanıcılar kendi kişisel stillerini yansıtmak için bir dizi sofisitike ve çağdaş tema arasından dilediklerini seçebiliyor. Shark ayrıca, video kayıt özelliği de bulunan 3.2 megapiksel kamera da içeriyor.  

Tüm bu özelliklerin dışında, Shark’ta kullanıcıların üyesi olduğu Gtalk, AIM ve Palringo Chat gibi anlık mesajlaşma programlarını biraraya toplayan Çoklu Anlık Mesajlaşma uygulaması da yer alıyor. Kullanıcılar kullanımı kolay tek bir uygulama ile diledikleriyle anlık mesajlaşabiliyor. Herhangi bir platformda arkadaşlarla sohbet etmek tek bir uygulamayı açmak kadar basit bir hale geliyor.

 

Teknik Özellikler:

Samsung Shark (S5350)

Şebeke

– HSDPA 3.6Mbps UMTS (900/2100)

– GPRS (850/900/1800/1900)

Boyutlar

– 115.2 x 46.7 x 11.9 mm/ 99.2 g

Ekran

– 2.2″ QVGA 262K

Kamera

– 3.2MP with CIF(VT)

– Gülümseme Çekimi, Panoramik Çekim

Ses/Müzik

– MP3, AAC, AAC+, eAAC+, WMA, AMR, MIDI,SP-MIDI, i-melody, WAV, MMF – Şarkı Bul

– DNSe (Dijital Doğal Ses Motoru) v 1.0

– RDS özellikli FM radyo

Video

– MPEG4, H.263, H.264 [email protected]

Katma Değerli Özellikler

– Samsung Communities

– Çoklu Anlık Mesajlaşma (G-talk, AIM, Palringo) –

– Doküman görüntüleyici

– Mobil İzleyici / SOS Mesajı

Bağlantı özellikleri 

– Bluetooth 2.1

– USB 2.0

Hafıza

– Dahili Hafıza: 100MB

– Harici hafıza: MicroSD (16GB’a kadar)

Pil

– Konuşma süresi: 190 dakikaya kadar (3G modunda) / 620 dakikaya kadar ( 2G modunda)

– Bekleme Süresi: 450 saate kadar

– 900 mAh

 

Kusursuz el işçiliğinin bir ürünü olan Shark AMOLED yalnızca güzel görünümüyle değil, etkileyici performansı ile de dikkat çekiyor.

Shark AMOLED’de yer alan AMOLED ekran, çok daha kısa tepki süresinde gerçeğe en yakın görüntüler üretiyor ve diğer ekran türlerine göre çok daha az enerji tüketiyor. Gerçekçi renkler, geniş görüntüleme açısı ile bir araya gelerek arkadaşlarla fotoğraf ve video paylaşmayı kusursuz ve eğlanceli kılıyor (Ve İşte Badalı İlk Samsung: S8500 Wave).

Otomatik fokuslu 5 megapiksel kamera ile her yerde, her zaman harika fotoğraflar çekilebiliyor. Kamera ile 30 fps hızında video çekimi yapılabiliyor ve QVGA çözünürlükte videolar kaydediliyor. Diğer özellikler arasında 110 MB dahili hafıza ve 8 GB’a kadar harici microSD hafıza özelliği yer alıyor.

Bu da her tür multimedya dosyası için yeterli saklama kapasitesi anlamına geliyor. Bluetooth’tan USB bağlantısına ve geniş depolama alanına kadar birçok farklı özellikle Shark AMOLED rahatlık ve kullanışlılık sunuyor. 

Shark AMOLED’li Kayar Kapaklı Fütüristik Cep Telefonu.

 

Shark gibi, Shark AMOLED’de de kullanıcıların üyesi olduğu anlık mesajlaşma programlarını biraraya toplayan Çoklu Anlık Mesajlaşma uygulaması yer alıyor. Shark AMOLED’de ayrıca bekleme ekranında Sosyal Ağ Bağlantıları (SNS) kısayol menüsü de yer alıyor. Böylece kullanıcılar diledikleri SNS’lere anında bağlanabiliyor.

Teknik Özellikler:

Şebeke

– HSDPA 3.6Mbps ( 900 / 2100)

– EDGE / GPRS (850 / 900 / 1800 / 1900)

Boyutlar

– 48.7 x 101.8 x 14.8 mm / 99g

Ekran

– 2.2″ QVGA 262K AMOLED

Kamera

– LED Flaşlı 5MP AF

– Yüz tanıma, Gülümseme Çekimi, Foto-Efekt

Ses/Müzik

– MP3, AAC-LC, AAC+, eAAC+, WMA, AMR, MID

– Şarkı Bul

– DNSe (Dijital Doğal Ses Motoru) v 2.0

– FM radyo

Video

– MPEG4 / H.263 / QVGA 30fps (Kayıt&Oynatma)

– Video editörü

Katma Değerli Özellikler

– Samsung Communities

– Doküman görüntüleyici

– Çoklu Anlık Mesajlaşma (Palringo, Gtalk, AIM)

– Sahte Arama

Bağlantı Özellikleri 

– Bluetooth 2.1

– USB 2.0

Hafıza

– Dahili hafıza : 110MB

– Harici hafıza : MicroSD (8GB’a kadar)

Pil

– Konuşma Süresi: 11.7saat ( 2G Modunda) / 5.25 saat (3G Modunda)

– Bekleme Süresi: 623 saate kadar ( 2G Modunda) / 412 saate kadar ( 3G Modunda) – 960mAh

 

Pazardaki en üstün özellikli kayar kapaklı cep telefonu olan Shark Slider sadeliği stille birleştiriyor. İnceliği ve orijinalliği ile sofistike bir tasarıma sahip olan Shark Slider’ın desenli metalik arka kapağı her açıdan üstün ve kaliteli bir görünüm kazandırırken, küçük olması da taşınabilirliğini kolaylaştırıyor ve ergonomik rahatlık sağlıyor.

İnce ve zarif dış görünümü, gelişmiş kullanıcı arayüzü sayesinde menüler içinde kolayca gezebilme ve rahat kullanım özellikleriyle tamamlanıyor. Yeni yenilikçi Kullanıcı Arayüzü’nün alt kısmının ortasında yumuşak bir ek tuş yer alıyor. Bu tuş, kullanıcıların sezgisel gezinim ihtiyaçlarına göre uyarlanabiliyor (Samsung, Chrome Dedi).

Daha ileri seviyede kullanıma yönelik olarak sık kullanılan fonksiyonlar için gezinim yolları da yer alıyor. Bu sayede, menülerin ekranda görülebilirliği ve okunabilirliği artıyor.

 

Shark Slider oldukça kompakt bir telefonu.

 

Sosyal ağlara bağlanmak, anında mesajlaşmak ve diğer SNS özelliklerinden yararlanmak rüzgar hızında gerçekleşebiliyor. Shark Slider’da eğlenceli, önemli anları yakalamak için 2 megapiksellik bir kamera da yer alıyor. Müzik programlarına da erişim oldukça kolay. Fotoğraf albümlerine ve müzik kitaplıklarına hızlı erişim için 40 MB’lık dahili hafıza dışında 8 GB’a kadar harici microSD hafıza da yer alıyor.

Teknik Özellikler:

Şebeke

– GPRS (850/900/1800/1900) – EDGE

Boyutlar

– 95.8 x 45.8 x 14.4 mm/ 79 g

Ekran

– 2.0″ 262K QVGA TFT

Kamera

– 2MP

Ses/Müzik

– MP3, AAC, AAC+, eAAC+, WMA

– DNSe (Dijital Doğal Ses Motoru)

– RDS’li FM radyo

Video

– MPEG4, H.263

Katma Değerli Özellikler

– Samsung Communities

-Anlık Mesajlaşma (Palringo, Gtalk, AIM)

– SOS Mesajı / Sahte Arama

Bağlantı Özellikleri 

– Bluetooth 2.1

– USB 2.0

Hafıza

– Dahili Hafıza: 40MB

– Harici Hafıza: MicroSD (8GB’a kadar)

Pil

– Konuşma Süresi: 450 dakikaya kadar

– Bekleme Süresi: 430 saate kadar

– 800 mAh

 

:: En beğendiğiniz cep telefonu hangisi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Güç, Performans ve Çarpıcı Stil Bir Arada. konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güç, Performans ve Çarpıcı Stil Bir Arada. ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güç, Performans ve Çarpıcı Stil Bir Arada. ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "