Okunma

Güldüren Bedelli Askerlik Capsleri


15 Temmuz 2018 Pazar 12:19
Güldüren Bedelli Askerlik Capsleri

Son zamanlarda ülkemizde en çok konuşulan konuların başında Bedelli Askerlik var. AK Parti’nin ve meclisin üzerinde çalıştığı bu konu hakkında her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Henüz çıkış tarihi bilinmese de en geç Ekim 2018’de Bedelli Askerlik şartlarının netleşmesi bekliyor.

Son olarak AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan yığılma olduğundan bahsederek ücretli askerlik için son oluşan tabloyu açıkladı. 5 milyon civarı bir yığılma olduğundan bahseden Turan, Bedelli için 25 yaş, 15 bin TL ücret ve 25 günlük zorunlu askerlik yapılabileceğini açıkladı.

Elbette bu son oluşmuş nihai karar olmadığı için önümüzdeki günlerde yapılacak yeni açıklamaları bekleyeceğiz. Bizim konumuzsa oldukça eğlenceli.

Sosyal medyada bedelli askerlik capsleri

Sosyal medyada bedelli ile ilgili pek çok komik ve anlamlı caps paylaşıldı. Biz de bu capsler arasında dikkat çekenler bir araya getirdik.

14-12/03/1027903.jpg

Diğer capsler için sayfa değiştiriniz. Ayrıca capsler incicaps’ten alıntıdır
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

48 yorum - “Güldüren Bedelli Askerlik Capsleri”

 1. Tayfun dedi ki:

  Emeğimize sağlık fakat Bu tarz meseleleri burda niye haber yapıyorsunuz ki teknolojiyle ne alakası var bedellinin

 2. faskerhat dedi ki:

  patron çýldýrdý olayý bomba

 3. GetClose dedi ki:

  güzel derleme

 4. ConfickerBelasi dedi ki:

  bizim zamanýmýzda olsaydý param alsa bile bedelli yapmazdým çok gereksiz olmuþ.

 5. Dea dedi ki:

  Ulan Ne Hale Geldik Hiçbirþey Demiyorum.

 6. emubaltaci dedi ki:

  çok güzel noktalara deðinmiþler…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Askerleri o kadar düşünüyorsan önce çözüm sürecine ordunun profesyonelleşmesine muhalif olmayacaksın tıfıl bu işler seni aşar sen ayfonunla oyna.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun!

 9. execute dedi ki:

  En güzeli herkese 1 ay ciddi bir askeri eðitim verilmeli. Askerliði ordunun birer mensubu profesyoneller yapmalý. Devlet zaten her asker için bir harcama yapýyor. Örnek olarak 500,000 normal asker için masraf edileceðine 200,000 profosyenel asker ordu mensubu olarak maaþ ile görev yapsýn. Savaþ çýktýðýnda zaten " VATAN SANA CANIM FEDA "
  Askerliðini 15 ay olarak doðuda yapan bir vatandaþým.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  helal olsun tolga bey
  ahmethz

 11. SDN Okuru dedi ki:

  tolga abi çok iyi konuşmuş….

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Orada bir caps gördüm “Her fakir asker dogar” diye. Benim durumum iyi allaha şükür ama vatan sevgim sonsuz. Askerliğimide alnım açık şekilde askerliğin en üst mertebesinde çok sıkıntılar çekerek komando olarak yaptım.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  parasını verip askerlik yapmayacakların asker arkadaşları, çocuklarına anlatacak askerlik anıları olmayacak

 14. SDN Okuru dedi ki:

  şimdi sen bi fappening uzmanısın bu yüzden soruyorum kate varda miranda niye yok bu adaletsizlik değil mi?

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Her parası olan bedelli yapmıyor ki.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Okurlara atarlanan adam budefada siyasetemi atilmis. SDN
  Siyaset Devlet Net

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Yeni yapılan sarayda bir halının maliyetinin 400 bin Euro, 1 kadehin 1000 TL olduğu bir ülkede fazla bir şey konuşmak anlamsız

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Bedelliye çokta karşı değilimde bu hükümet herşeyi paraya çevirmeye başladı

 19. SDN Okuru dedi ki:

  cCc Tolga reyiz .)

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Yanliz 31 aralik 2104 itibariyle

 21. SDN Okuru dedi ki:

  31 Aralık 2104 derken?

 22. ÝSS dedi ki:

  7. resim herþeyi anlatýyor zaten…

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Bence askeriyenin giderlerinin karşılanması için akıllıca bir yöntem ama yaş sınırının 28 olması tam anlamıyla bir saçmalık. Parası olmayan için gerçekten de adaletsizlik oluyor ve bu adaletsizliğin önüne geçmek için de “gönüllü askerlik” sistemi getirilmeli. Onun da kendi içinde belli başlı kuralları olabilir. Mesela gönüllü olarak askerlik yapanlara bu işin sonunda asker maaşı adı altında para ödemesi yapılabilir. Bu da gönüllü askerliğin, askerliğe teşvik edici bir yanı olur en azından. Yapmak istemeyene de bu tarz bir maaş bağlanmaz, hatta üzerine bir de her bütçeden kesimin ödeyebileceği şekilde bir para ödemesi yaptırılı ve olay çözülür. Baştaki adamlar kafalarını çalıştırırlarsa biraz, her şeyin bir çözüm yolu var aslında. Hem de en adaletli şekilde!

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Tolga abi, adamsın! 😀

 25. SDN Okuru dedi ki:

  45488 tane oğlum olsa gene göndermem,Bu hükümet bu ahnak halk için yapılmaz…

 26. SDN Okuru dedi ki:

  yorumu beğenmedim ***** gönüllü yapsınlar kim gider askere Allah aşkına..Ama bedelliye ben de karşıyım..Tıpış tıpış herkes gitmeli nöbetini tutmalı.

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Bence daha yüksek olması gerekirdi 18 binlira bişey değil bir telefona 2500-3000 tl ödediğimiz şu günlerde hadi kısa dönemlere eyvallah adamlar okumuş bizim gibi haytalık yapmamış 6 ay hakları ama bu kaçanlara gıcık gidiyorum birde 18 bin çok diyorlar o zaman gidiceksin biz nasıl yaptıysak sende yapıcaksın askerliğini.

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Tolga bey çok haklısınız, yalakalığın prim yaptığı bu zamanda böyle cesur çıkışlar gerekiyor, ne demişler fikirlere kurşun işlemez.

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Bu ülkede her şey sineye çekilir oldu sırf bir kesim mutlu diye bu nereye kadar sürdürülecek

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Bedelli askerlik için kredi veren bankalar promosyon olarak pembe fistan hediye ediyormuş.

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Bu vatana ihanet imkan var sa askerliği düşürün 18 ay yaptım elbet bunun hesabı sorulur fakir demek köle demek değildir

 32. SDN Okuru dedi ki:

  Bencede gelir durumuna göre olmalı milyoner adama 18 bin tl koymaz ki ,en az 18 bin tl olmalı bu sefer de haksızlık diyenler cıkar ,kesinlikle bu sistem kaldırılmalı .Ayrımcılık

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Tolga beyin yorumlarına katılmamak elde değil

 34. SDN Okuru dedi ki:

  Bizdeki milliyetçilik zaten göstermelik, ümmetçilik var toplumda, halbuki ulus devletler çağımızda milli duygular ve birliktelikle bir bütün olarak varlığını sürdürür ve gelişir ayrıca ben şunu anlayamıyorum daha geçenlerde devlet büyükleri tepkiliydi bedelli haberlerine dün de bir bakmışsın ilan edilivermiş : )

 35. SDN Okuru dedi ki:

  Bu tip bir haberin teknolojiyle ne alakası ***** da siyaseti bulastirdiniz ya helal ***** kafayla okurlarinizi kayıp ***** bütün haber sitelerinde bu konuyla ilgili yeteri kadar haber ***** niye yırtık dondan çıkar gibi çıktınız anlamadım…..

 36. El Padrino dedi ki:

  Hiç olumlu þeyler düþünmü***** iktidarýn tarafýyým ancak bedelli askerliði hiç ***** her Türkiye Vatandaþýnýn yerine getirmesi gereken bir gö***** yýllardýr hükümet ve yöneticiler üzerinde halkýn ve medyanýn oluþturduðu ciddi bir baský vardý.Kimi aðlayýp zýrlayýp "bedelli gelsin" diye yakýnýyodu, kimisi "parasý olmayanlar ölecek mi" diye dert yaný***** iki tarafýda mutlu etmek imkansýz ! Bedelli askerlik yapmayý bekleyen ve okulunu vs. uzattýkça uzatan ciddi oranda fazla belli bi kesim ***** gerçekten askere gitmekten korkuyor veya istemiyor, kimisi gerçekten býrakamayacaðý bir iþi ve ailesinin baþýnda durmak zorunda, kimiside sýrf parasý var keyfinden gitmek ***** ve yöneticilerin buradaki düþüncesi ve hareketi çok yönlü bir ***** kesimi her fikri düþünceyi ayrýca deðerlendirmeye almalý.Gerçekten askere gittiðinde arkasýnda býraktýklarý ciddi þekilde maðdur olacak kesimi belirlemeli, onlara bedelli izni ***** ciddi derecede suistimal edilcek bir yasa ***** />

  Velhasýl illa yapýldý madem.5 veya 10 senede bir yapýlsýn bu bedelli hakký.Her sene suistimal edilmesin.

 37. SDN Okuru dedi ki:

  yani gülünecek bir şey yok ama editörün yorumu çok doğru yürekten katılıyorum.

 38. SDN Okuru dedi ki:

  Yüreğine sağlık abimmm

 39. SDN Okuru dedi ki:

  yorumun kesinlikle doğru tolga abi

 40. SDN Okuru dedi ki:

  Bedelli çıksa bişey derler çıkmasa bişey derler illa her yapılan şeyle dalga geçilecek

 41. SDN Okuru dedi ki:

  şehit densede, allah yolunda cihad eden şehit olur ancak, zorla askere gidip ölen değil, hayır şehit olsak ne mutlu bize.

 42. SDN Okuru dedi ki:

  Editörün yorumuna +1000

 43. SDN Okuru dedi ki:

  Yorumunuza katiliyorum Tolga Bey.

 44. SDN Okuru dedi ki:

  Tolga Cem Küçükyılmaz Sizleri Sürekli Takip Ediyorum Severek. Ama Bu Haberlerle Sizin Basınıza Birşey Gelir Diye Korkuyorum. Ay Dusuncelerı Paylasıyoruz. Bırde Sunu demek ısterım. Hadı Boyle bırsey yaptı Devlet Barı Cok Zengınden 100bın TL alsın Ortasından 50Bın TL Alsın. Mesela. 18 Bın Nedır ya. O parayı 1 gunde içedenler var….

" Güldüren Bedelli Askerlik Capsleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güldüren Bedelli Askerlik Capsleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güldüren Bedelli Askerlik Capsleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "