Okunma

Güler Sabancı’dan Önemli Açıklamalar


04 Eylül 2013 Çarşamba 13:43
Güler Sabancı’dan Önemli Açıklamalar

Kayseri’de düzenlenen ‘Sabancı Topluluğu Kadınlar ve Kızları Buluşma Toplantısı‘nda Teknosa’nın 2007 yılından beri sürdürdüğü “Kadın İçin Teknoloji” Projesi kapsamında eğitim alan kadınlara başarı belgeleri düzenlenen törenle verildi. 

Törene Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve Teknosa Genel Müdürü Necil Oyman başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, toplumsal gelişimin en önemli göstergelerinden birinin teknoloji ile yakınlık olduğunu belirterek,

“Bilgiye erişimin, iletişimin, kalkınmanın en önemli anahtarı olan teknolojiye, kadınların erişimini artırmalıyız” dedi. Kadınların teknoloji okuryazarı olmasını sağlamanın, aynı zamanda çocuklarımıza ve geleceğimize de yatırım demek olduğunu anlatan Sabancı, “Çocukları yetiştiren, yarının temellerini atan kadınlar, teknolojiyi hayatlarının bir parçası haline getirmeli. Bu, kendi kişisel gelişimlerine olduğu kadar, toplumun gelişimine de önemli derecede katkı sağlayacak. Ne yazık ki ülkemizde halen teknolojinin sunduğu olanaklardan mahrum kalan kadınlar var” diye konuştu.

“Teknosa 12 binden fazla kadına bilgisayar eğitimi verdi”

Bu gerçekten yola çıkan Teknosa‘nın 2007 yılında  teknoloji okuryazarlığını artırmak için “Kadın için Teknoloji” projesini başlattığını hatırlatan Sabancı, “Teknosa Türkiye’nin dört bir yanında kadınlara ücretsiz bilgisayar eğitimi veriyor.

Bugüne kadar 12 binden fazla kadına ulaşıldı. Ülkemiz gelişiyor ve büyüyor. Eğitimde, istihdamda, teknolojide imkanlar daha da artıyor. İş gücüne katılım ve girişimcilik konusunda kadınlara Teknosa’nın da yaptığı gibi destekler veriliyor. Çünkü ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için kadınların rolünün çok önemli olduğu göz ardı edemeyeceğimiz bir gerçek” dedi.

Necil Oyman: “Kadın İçin Teknoloji çok önem verdiğimiz bir proje”

“Herkes için Teknoloji” felsefesiyle Türkiye’nin 77 ilinde 292 mağazayla teknolojiyi tüketicilerle buluşturduklarını belirten Teknosa Genel Müdürü Necil Oyman ise, “Kadın için Teknoloji” Projesi de bu felsefenin sonucunda çıkmış çok değerli bir proje.

Verdiğimiz ücretsiz bilgisayar eğitimleri, kadınların kişisel gelişimlerine olduğu kadar toplumsal hayatta daha aktif bir rol üstlenmelerine de katkı sağlıyor. Kadınlarımız bu eğitimler sayesinde, teknolojinin ve internetin geniş imkanlarına erişip günlük yaşantılarında ihtiyaçları olan bilgilere daha kolay ulaşabiliyor. Aileleriyle ve birbirleriyle daha rahat iletişime geçiyorlar” diye konuştu. 

Yapılan konuşmaların ardından ‘Kadın İçin Teknoloji” Projesi kapsamında eğitim alan kadınlar için sertifika töreni gerçekleştirildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

:: Kadın için Teknoloji projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Güler Sabancı’dan Önemli Açıklamalar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güler Sabancı’dan Önemli Açıklamalar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güler Sabancı’dan Önemli Açıklamalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "