Okunma

Güncel Yazılımlar


13 Mayıs 2008 Salı 21:00
Güncel Yazılımlar
Yine güncel yazılımları bir araya toplayalım dedik ve iş bittiğinde baktık ki yine listenin tamamı ücretsiz yazılımlardan oluşuyor. Hepsini kısaca anlatmaya çalıştık, yardım gereken noktalarda forumdaki üyeleremize danışmaktan çekinmeyin.

Autoruns 9.2

Bilgisayarınızda otomatik olarak çalıştırılan her türlü bileşenin dökümünü veren bu uygulama, sisteminizi yavaşlatan ve gereksiz uygulamaları tespit etmenizi kolaylaştırabilir. Microsoft ürünü bu yazılım ücretsiz olmasıyla ve 1 MB’tan az boyutuyla dikkat çekiyor.

İndirmek için tıklayın

a-squared Free 3.5.0.15

Bu ücretsiz, zararlı yazılım tarayıcı, sisteminizi güvenli tutmaya yardımcı olacak nitelikte. Boyutu 26 MB’a yakın. Eğer bilgisayarınızda sizden habersiz bir şeylerin döndüğünden şüpheleniyorsanız, çalıştırabileceğiniz yazılımlardan biri de bu. Ayrıca sık sık taramalar yaparak temiz bir sistem kullandığınızdan emin olabilirsiniz.

İndirmek için tıklayın

Avast! Home Edition 4.8.1195

Ücretsiz antivirüs arayanların denemesi gereken yazılımlardan biri Avast. Sürekli güncellenen yapısıyla virüslere geçit vermemeyi amaçlayan Avast, son sürümünde birçok hatayı düzeltmiş olarak karşımıza çıkıyor. Türkçe olduğunu belirtelim.

İndirmek için tıklayın

Notepad++ 4.9.2

Sıklıkla güncellenen bu yazılım, klasik Not Defteri’nin yerini alabilecek nitelikte. Kodlarla uğraşanların mutlaka işine yarayacaktır, zira Notepad++‘in tanıyamadığı programlama dili yok gibi.

İndirmek için tıklayın

Maxthon 2.1.0.1870

IE tabanlı tarayıcıların önde gelenlerinden Maxthon, ilk bakışta karmaşık gibi gelen ama kullandıkça kendine hayran bırakan özelliklere sahip. Internet Explorer‘ın hükümdarlığından bıkanlara tavsiye edebiliriz.

İndirmek için tıklayın

Avant Browser 11.6 Yapı 13

Bir diğer IE tabanlı tarayıcı da Avant. Bu yazılım Maxthon‘a göre biraz daha sade bir arayüze sahip gibi. Kullanmayı planlayanlar en iyisi ikisini de deneyip kendileri karar vermeli.

İndirmek için tıklayın

uTorrent 1.8 Beta 10093

Bir süredir 1.8 sürümü üzerinde çalışılan uTorrent, beta sürümler çıkarmaya devam ediyor. Küçücük boyutuyla boyundan büyük işler yapan bu Torrent indirme yazılımını sevmemek için bir neden bulamadık.

İndirmek için tıklayın

        :: Bizden bu kadar. Devamını sizden bekliyoruz.

Yazan: Saner Apaydın
SDN http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Güncel Yazılımlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güncel Yazılımlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güncel Yazılımlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "