Okunma

Güneş Enerjili 2. Samsung Cep Telefonu


07 Nisan 2009 Salı 17:09
Güneş Enerjili 2. Samsung Cep Telefonu

Hatırlayacağınız üzere Samsung Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı Blue Earth adlı model ile cep telefonu dünyasını solar panellerle tanıştırmıştı. Enerjisini sadece şebekenin elektriğinden (yani cebimizden) almakla yetinmeyen Blue Earth modeli, güneş enerjisiyle ana fonksiyonlarını yerine getirebilecek güce erişebiliyordu. Samsung’un yeni çevreci telefonu Solar Crest ise elektrik kesintisinin sıklıkla yaşandığı Pakistan’da tanıtıldı.


Güneş enerjisiyle çalışan hesap makineleri kadar satar mı dersiniz?

Cihazın öyle sıra dışı ilginçlikte özellikleri yok: Renkli ekran, FM radyo, fener ve polifonik zil sesleri. Elbette en çarpıcı özelliği ise 10 dakikalık bir güneşlenme seansı sonunda elde ettiği 3 dakikalık konuşma süresi. Maalesef bu teknoloji harikası ürünün Pakistan sınırları dışında hangi ülkelerde satışa çıkacağı ile ilgili net bir bilgi yok. Ama umarız yakın gelecekte teknolojinin kendisi daha popüler bir hal alır.

:: Güneş enerjisinden faydalanıyor musunuz?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Güneş Enerjili 2. Samsung Cep Telefonu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ben Türkiyede de satılabileceği kanaatindeyim. Çoğu köyde elektrik problemleri olmasada , tarlada ve yaylalarda bulunan vatandaşlarımızın bu tür ürünlere rağbet göstereceğine inanıyorum.

" Güneş Enerjili 2. Samsung Cep Telefonu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güneş Enerjili 2. Samsung Cep Telefonu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güneş Enerjili 2. Samsung Cep Telefonu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "