Okunma

Güneş ile Konuşacağız


27 Ekim 2008 Pazartesi 09:00
Güneş ile Konuşacağız

Güneş enerjisiyle çalışan mobil baz istasyonları, mobil iletişimi sürpriz bir şekilde en çevreci teknolojilerden biri haline getirebilir. ABI Research, gücünü güneşten alan 335.000 baz istasyonunun 2013 yılında dünya genelinde kullanılacağını öngörüyor. Nüfusun yoğun olduğu ve bulutların bol olduğu kuzey ülkelerinde ise, güneş panellerine takviye olarak dizel yakıt ya da şebeke elektriği kullanılacak. Gelecek için düşünülen diğer teknolojiler arasında ise yakıt pili, rüzgar gücü ve sıkıştırılmış hava bulunuyor. Bakalım bu teknolojiler ülkemizde ne zaman kabul görür hale gelecek. Yoksa Türkiye her zaman olduğu gibi, diğer ülkelerde güneş panelleri için terk edilen mevcut kullanılmış teknolojileri ucuz fiyata kapatıp kullanıma sunma derdine mi düşecek?

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Yazan : Erhan Kahraman
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Güneş ile Konuşacağız”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Gaiba her zamanki gibi 2. seçeneği seçeceğiz.

" Güneş ile Konuşacağız konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güneş ile Konuşacağız ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güneş ile Konuşacağız ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "