Okunma

Güneş ve Rüzgar Enerjisini Tek Yerde


25 Temmuz 2011 Pazartesi 09:30
Güneş ve Rüzgar Enerjisini Tek Yerde

Teknolojiye olan bağlılımığızla doğru orantılı olarak, enerji ihtiyacımızda artıyor. İnsanlık için teknoloji mutluluk ve rahatlığı sembolize ettiği sürece bu ihtiyaç büyük olaylara da neden olacak.

Enerji krizi yaşanınca, elektrik tıpkı su gibi insanın en çok aradığı kaynaklardan biri olacak. Devletler ise mutlu toplum için bu krizi çözmek için ciddi önlemler almak zorunda kalacak.

Alternatif enerji bu konudaki sorunları çözmeyi hedefliyor. Bu çözümlerden biriyse güneş ve rüzgar enerjisi. İşte her ikisini de aynı anda kullanan özel enerji türü.

:: Sizce bu tarz enerji üretim cihazları sorunları çözer mi?
Yorum yazın

6 yorum - “Güneş ve Rüzgar Enerjisini Tek Yerde”

 1. burns206 dedi ki:

  bu pervanelerde bi tuhaf ya. duz pervaneden daha hassas oluyo herhalde bunlar yada sadece yon ayari gerektirmedigi icin de tasarlamis olabilirler

 2. Mert Ahmet dedi ki:

  burns206 Nickli Üyeden Alıntı:
  butabe de benzinli jenerator alirsin olur biter

 3. burns206 dedi ki:
 4. ender1genc dedi ki:

  masraf ve kullanılışına bakınca uzun süre tercih edilmez bunlar; nereden baksan 5 senelik elektrik faturanı buna yatıracaksın kuzu kuzu bu sistemi almak için! pekiyi bundan sonra elektriğe hiç para vermeyecek misin: evet vermeyeceksin ama her sene akünü yenileyeceksin pervanenin bakımını yaptıracaksın; hele birde sistem arıza yaptı mı: bittin! pişman olup nerede benim tedaş ım diyeceksin

 5. SDN Okuru dedi ki:

  akü olayını çözsünler o zaman herşey daha güzel olacak

 6. kuntakinte dedi ki:

  iki kere açmışsınız konuyu

" Güneş ve Rüzgar Enerjisini Tek Yerde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güneş ve Rüzgar Enerjisini Tek Yerde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güneş ve Rüzgar Enerjisini Tek Yerde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "