Güney Kore – Japonya ticari savaşı ve Samsung!


02 Ağustos 2019 Cuma 23:50
Güney Kore – Japonya ticari savaşı ve Samsung!

Güney Kore Japonya ilişkileri iyice geriliyor. Japonya hükümeti birçok ülkenin içinde bulunduğu imtiyazlı ticaret statüsüne sahip ülkeler listesinden Güney Kore’yi çıkardığını açıkladı. Güney Kore yönetimi sert bir şekilde karşılık vereceğini duyurdu.

Güney Kore Japonya ticari savaşı ve Samsung!

Japonya Bakanlar Kurulu’nun aldığı karara göre Güney Kore’den ithal edilen hassas materyallere yönelik denetimler sıklaştırılacak. 28 Ağustos’ta yürürlüğe koyulacak karar hakkında konuşan Japonya Ticaret Bakanı Seko Hiroshige, bu durumun Güney Kore ile ilişkilere etki etmemesi gerektiğini belirtti. Ulusal güvenlik için gerekli denetimler olduğunu ekleyen Seko, Güney Kore ile ilişkilerinde sorun olmayacağını yalnızca ithal edilirken denetimlerin yüksek olacağını belirtti.

Olaylar hakkında konuşan Güney Kore Maliye Bakanı Hong Nam-ki, Japonya’nın imtiyazlı ticaret statüsüne sahip ülkeler listesinden silineceğini söyledi. Dışişleri Bakanı Yardımcısı Cho Sei-young ise Japon Büyükelçi Nagamine Yasumasa’ya Güney Kore’nin Japonya’yı artık dost ülke olmayacağı ve bu konuda adımlar atıldığını iletti.

Güney Kore, Japonya'yı şikayet edecek!

Güney Kore’den açıklama gecikmedi. Durumu değerlendiren Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, sert karşı önlemler alacaklarını, bu durumun Güney Kore’nin gelişmesi ile doğrudan alakalı olduğunu ve Japonya istese de istemese de başarılı olacaklarını belirtti.

Samsung, Hyundai, LG ve Kia Motors gibi markalar ile dünya piyasasında önemli yer edinen Güney Kore’nin ilgili markalarda ne gibi değişiklikler yapacağı ise merak konusu oldu. Özellikle akıllı telefon piyasasında akla ilk gelen Samsung markasının fiyatlar konusunda değişiklik yapıp yapmayacağı ve bu konuda onların vereceği ilk tepkiler önemli.

Ticari savaşların arttığı bu dönemlerde genellikle etkilenen hep teknoloji oluyor. Japonya ve Güney Kore arasındaki kızgınlığı soğutmaz ise olan yine son kullanıcılara olacak gibi duruyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Güney Kore – Japonya ticari savaşı ve Samsung!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Ah amerika ah. Çinle olan ekonomik savaştan yenik düşeceğini anladılar yanlarında başkalrınıda çekiyorlar dünyada herkes senin dandirik iosunla iphaneni kullanmak zorundamı amerika biraz daha giderse batısın eşiğinde olacak parası doları dahi kurtaramayacak amerikayı çinlilere hiç bir şey olmayacak. Kore Japonya ekonomik savaşının altında yine Amerikanın parmağı var gibi yiyin birbirinizi şerefsizler. Japonyaya atom bombası atarsan o ülkeye destek vermek zorunda kalırsın. Amerika zamanında SSCB nin dağılmadan önceki haline benziyor. İçi boş bir büyük çürük kabak. O dolar değil 4.70 üç liraları görecek emin olun

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Güney kore ve samsung teknoloji olarak çok iyi konumda japonyaya ihtiyaçları yok bana kalırsa

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  50 sene önce nasıl Kuzey koreye karşı güney koreye tüm türkiye olarak destek verdiy sek bu gün de aynı ruh la destek veririz güneye

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  SAMSUNG dünya devi japonya kim samsung geliri ile satın alır japonyayı

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Acaba neler karıştırıyorlar yine 🤔 güney kore kuzey koreye destek verdi, abd ile arabuluculuk yaptı, abd çini sıkıştırırken, dolaylı olarak Japonlar üzerinden güney koreyi sıkıştırıyorlar, çok fazla gelişmeye başladınız ama istediğimiz zaman ümüğünüzü sıkarız diyorlar, abd direk bunu yapamıyor çünkü bir anda bütün ülkeleri direk karşısına almak istemez. Yani ticaret savaşlarında Siyonistlerin düdük öttürmesi hepsi bu.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Geç kalınmış bir karar. Güney Kore Japon ya nın pabucunu dama atacak. Zaten adamlar 45 yıllık Japon sömürgesi yaşadıktan sonra Japon lara kaşı inanılmaz bir nefret var. Fakat kuzey kore ve Çin korkusundan dolayı onlara sarıldı lar. Japon larda kuzey kore ve çinden dolayı güney Kore yi inanılmaz destekledi. Hyundai bile mitsubishi sayesinde çok gelişti pekçok ağır sanayi yi Toyota elleriyle kuruverdi. Yeterki güney Kore güçlensin kuzeye ve Çine karşı ayakta dursun. Savaş çıkarsa ilk onlar cevap versin diye. Bu arada çıkacak bir savaşta ilk yok olacak ülke güney Kore. Bu yüzden pekçok fabrika dağların içinde

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   bırak elin heriflerini kendi ülkeni bu kadar tanısaydın tanıtsaydın bambaşka bir yerlerde olurduk heralde. zaten komşunun tavuğu komşuya kaz görünürmüş. elalemi gözlemekten bi kendi işinize bakamıyonuz ki! ta dizilerine kadar ne yiyip ne sıçtıklarına kadar girecekleri keler deliklerine kadar biliyorsunuz!

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  SAMSUNG japonya olmasada başka bi ülkeden tedarik edebilir kendi üretebilir samsung mutlaka çözüm bulur japonya boşuna uğraşıyor kendi ayağına sıkıyor bence

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Çok tatlı ve cahilsin. Dünyadaki üretim araçlarınının %90ı japondur. Fabrikanın Fsini kuramaz samsung

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Samsung dünyanın en büyük ve en güçlü telefon üreticisi. Bir şekilde yolunu bulacağından adım kadar eminim. Bu olay sadece Japonya’yı olumsuz olarak etkileyecek.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Samsung batsın. Bana ne

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  SAMSUNG her şekilde yolunu bulur

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Japonları sevmem ben

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Her şey boş umrumdamı sanki

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Bunlarada nazar deydi

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Herhalde çin ile abd arasındaki ticaret savaşına özendiler. Efendi efendi üretiminizi yapın işte. Zaten Çin ve abd yüzünden dünya ekonomisi tepetaklak bir de sizin krizinizi çekmeyelim 😐

" Güney Kore – Japonya ticari savaşı ve Samsung! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güney Kore – Japonya ticari savaşı ve Samsung! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güney Kore – Japonya ticari savaşı ve Samsung! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 2. 2 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 3. 3 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 4. 4 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 5. 5 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 6. 6 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 7. 7 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 8. 8 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 9. 9 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 10. 10 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk