Okunma

Güney Kore’de şimdi de bunu yaptılar


28 Aralık 2016 Çarşamba 04:00
Güney Kore’de şimdi de bunu yaptılar

Robot teknolojileri geliştiren Güney Koreli Hankook Mirae Technology şirketi, Method-2 isimli yeni bir exosuit geliştirdiğini duyurdu.

Exosuit’ler ilk olarak, Alien ve Matrix filmlerinde karşımıza çıkmıştı. Ardından ABD’nin, cephede yük taşıyan askerlerin işlerini kolaylaştırmak için bu cihazlar üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı.

Dışı robot içi insan

Şimdi ise Güney Koreli Mirae Technology, yeni exosuit’ini basına tanıttı.

1,3 ton ağırlığındaki aracın ana amacı, limanlarda veya nakliye noktalarında, ağır malzemeleri kaldırıp indirmek, oradan oraya taşımak.

Cihaz henüz kullanıma çıkmayacak ancak, 200 milyon dolarlık yatırımla geliştirilen aracın satışa çıktıktan sonra, yük taşımak amacıyla sivil kullanımı kadar askeri alanlarda kullanımı da mümkün olacak.

:: Sizce exosuit’ler ne zaman yaygın kullanım alanı bulacaklar?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Güney Kore’de şimdi de bunu yaptılar”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  2017 itibariyle dunyanin gercek manada, yenilikci teknoloji ureten bir numarali ulkesi Guney Kore. ikincilikte ABD ve Japonya kapisir. Sonra Almanya eklenebilir.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Şimdi kim jong un düşünsün

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Matrix değil avatar daki robotlara benziyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  TANKLARIN YERİNİ BÖYLE ŞEYLER ALDIGINDA SAVAŞLARI DÜŞENEMİYORUM

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bir RPG ye bakar

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Böyle birşeyin karşına etten kemikten insan çıksa duramaz. Android savaşcılar bildiğimiz cephe savaşlarını bambaşka hale getirecek. Gezegenin bir kısmında inanılmaz bir devrim oluyor ve biz bunu kaçırdık 🙁

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Abd,rusya ve çin gibi ülkeler yapay zekaya sahip katil robotlar üzerine çalışıyor oysaki ülke olarak bu teknolojiye en çok bizim ihtiyaçımız ***** karşı çok önemli bir teknoloji

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Okadar para harca sonra git limanda hamallık yaptır. Kim inanır.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  abi çok iyi yaaaaa

" Güney Kore’de şimdi de bunu yaptılar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güney Kore’de şimdi de bunu yaptılar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güney Kore’de şimdi de bunu yaptılar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "