Güney Kore’den Japonya’ya ihracat misillemesi


05 Temmuz 2019 Cuma 07:52
Güney Kore’den Japonya’ya ihracat misillemesi

Japonya Güney Kore savaşı meselesinin ticari ayağı, bir tehdit ile yeniden palazlandı. Geçtiğimiz Pazartesi günü Japonya Ticaret Bakanlığından gelen bir açıklama, Güney Kore ile olan ihracat anlaşmalarının kısıtlanmasına sebep olmuştu. Samsung’un anavatanı, bu hamleyi karşılıksız bırakmayabileceklerini ilan etti.

Japonya Güney Kore savaşı nasıl sonlanacak?

Güney Kore cephesinden gelen bir açıklama, Japonya’nın sert bir karşılık ile yüzleşeceğinin habercisi olarak görüldü. Ülke yetkilileri, Japonya’ya ait olan yüksek teknolojili malzemelerin ihracat limitleri tarifelerine tabi olabileceğini ifade etti. Maliye Bakanı Hong Nam-ki, Güney Kore radyosuna verdiği bir demeçte, “Japonya’ya karşı ilgili tedbirlerin uygulanması göz ardı edilemez” dedi.

Japonya Güney Kore savaşı

Sözlerine olumsuz bir tavır ile devam eden Maliye Bakanı, ayrıca, ticari savaşın hem Japonya ekonomisine hem de Güney Kore ekonomisine çok zarar vereceğini de dile getirdi. Bu ekonomik kavga, iki Asya ülkesinin tazminat sorunundan kaynaklanıyor. Buna ek olarak Güney Kore’nin cumhurbaşkanlığı ofisi, verdiği bir beyanatta, diplomatik önlemlerin alınacağını söyledi. Bu önlemler arasında Japonya’yı Dünya Ticaret Örgütüne “perakende ticareti engelleme” nedeni ile şikayet etmek de var.

Japonya Güney Kore

Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Yoon Do-han, “Japonya’nın adaletsiz davranmasını ve bunun serbest ticaret ilkesini ihlal ettiği gerçeğini açıklayacağız” dedi. Maliye Bakanı Hong ise Dünya Ticaret Örgütü’nün ilgili anlaşmazlık konusunda bir karar almasının uzun süreceğini belirtti. Bunun dışında Japonya cephesi, mahkeme kararlarını “olanaksız“olarak nitelendirdi.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Güney Kore’den Japonya’ya ihracat misillemesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güney Kore’den Japonya’ya ihracat misillemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güney Kore’den Japonya’ya ihracat misillemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Huawei Watch GT 2 Pro inceleme! Huawei Watch GT 2 Pro inceleme!
  2. 2 Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme! Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme!
  3. 3 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
  4. 4 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
  5. 5 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
  6. 6 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
  7. 7 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
  8. 8 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  9. 9 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
  10. 10 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!