Okunma

Güvende Kalmak için Bunları Yemeyin!


07 Nisan 2016 Perşembe 12:00
Güvende Kalmak için Bunları Yemeyin!

Ülkemizde bankaların yoğun uğraşıyla oluşturulan teknik altyapılar sayesinde, banka ve kredi kartı dolandırıcılığı noktasında Türkiye en güvenli ülkeler arasında yer alıyor. Ancak kullanıcıları farklı yöntemlerle kandıran dolandırıcılar, bu sayede kullanıcının kendi rızasıyla kart bilgilerine veya SMS şifrelerine ulaşabiliyor.

Bunları Yemeyin!

Böylesi önemli bilgilerin dolandırıcıların eline geçmemesi adına tüketicilerin bilinçlendirilmesi son derece önemli bir konu. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) de, son dönemde artan dolandırıcılık faaliyetlerine karşı hem bilinçlendirici hem de oldukça eğlenceli bir iletişim kampanyasına imza attı.

16-04/07/bunlari-yemeyin-2.jpg

Kampanyada ünlü Diyetisyen Taylan Kümeli, dolandırıcıların yöntemlerine dikkat çekerek “Bunları Yemeyin” slogalı ile karşımıza çıkıyor. Biz de bu konuyla ilgili bilgi almak için bugün gerçekleştirilen BKM basın etkinliğine katıldık ve BKM Genel Müdürü Sayın Soner Canko ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizi röportajımızla baş başa bırakalım. İyi seyirler.
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Güvende Kalmak için Bunları Yemeyin!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    etkili bir ceza olmadıkça suç çoğalır. Adam öldüren 3 senede tahliye oluyorsa adalete ve hukuka güven kalmaz. İlkel ama doğal hukuk devreye girer ve yakaladığında savcı ve cellat olursun. Parsadan ne oldu bu arada?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bakalım neler var…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Afişteki ablayı ilkten lana del rey zannettim lan O.o

" Güvende Kalmak için Bunları Yemeyin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güvende Kalmak için Bunları Yemeyin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güvende Kalmak için Bunları Yemeyin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "