Okunma

Ücretsiz Güvenli İnternet Hizmeti ile güvende olun!


27 Kasım 2018 Salı 12:44
Ücretsiz Güvenli İnternet Hizmeti ile güvende olun!

İnternet servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak sunulan ve internetteki zararlı içeriklerden sizi ve ailenizi büyük oranda koruyan Güvenli İnternet Hizmeti, 7 yılı geride bıraktı! Peki, Güvenli İnternet Hizmeti nedir? Güvenli İnternet Hizmeti‘ne nasıl başvurulur? Gelin, bu detaylara yakından göz atalım.

Güvenli İnternet Hizmeti 7 Yaşında! 

Kısa mesaj (SMS) ile sayesinde kolay bir şekilde abone olabileceğiniz İnternet Hizmeti kullanıcılara, internette gezinirken zararlı yazılımlara ve dolandırıcılık sitelerine karşı 7 yıldır aralıksız olarak yüksek oran koruma sağlıyor.

Güvenli İnternet Hizmeti nedir? 

22.11.2011 tarihi itibarıyla sunulmaya başlanan Güvenli İnternet Hizmeti, müşterilerin talebi üzerine, ücretsiz olarak sunulan çocuk ve aile profillerinden oluşan bir hizmettir. Güvenli İnternet Hizmeti‘nden yararlanabilmeniz için bilgisayarınıza yazılım yüklemenize gerek yoktur. İstediğiniz zaman Güvenli İnternet Hizmeti‘ni alabilir, profilinizi değiştirebilir veya hizmetten vazgeçebilirsiniz.

Güvenli İnternet Hizmeti

Profil Seçimi Nasıl Yapılır?

Güvenli İnternete geçmek için SMS ile, telefon ile, bayiye uğrayarak ya da internet üzerinden profil seçimi yapabilirsiniz.
Çocuk veya aile profillerinden birini tercih edebilir; eğer aile profilini tercih etmişseniz oyun, sosyal medya ve sohbet kategorilerinden erişilmesini istemediğiniz kategorileri seçerek bu sitelerin de önüne geçebilirsiniz.

İstediğiniz zaman da profilinizi değiştirebilir ya da tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Bu profiller hakkında detaylı bilgileri aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Çocuk Profili

– Çocuk Profili ile internetteki risklerden en yüksek oranda korunursunuz.
– Çocuk Profili ile erişebileceğiniz tüm siteler uzman kontrolünden geçmiş belirli kriterlere göre onaylanmış sitelerdir.
– Çocuk Profili yabancı kişilerle temas kurulmasının önüne geçer.
– Çocuk Profili’nde sohbet ve sosyal medya siteleri gibi içeriğini herkesin değiştirebileceği siteler yoktur.
– Çocuk profilinde sabit içerikli oyun oynanabilir.
– Çocuk Profili çocuklarınızın rahatlıkla ödev yapabileceği sizin de haber okuyup bankacılık işlemleri yapabileceğiniz sitelerden oluşan bir internet alanıdır.

Aile Profili

Aİle profilini seçerek müstehcenlik, şiddet, ırkçılık,kumar gibi yasadışı ve zararlı içerikleri barındıran siteler; Sağlık Bakanlığı‘nın zararlı olduğunu açıkladığı ürünlerin siteleri ve dolandırıcılık sitelerinin önüne geçmiş olursunuz. Dilediğiniz takdirde oyun, sohbet ve sosyal medya sitelerini de erişime açıp kapatabilirsiniz.

Güvenli İnternet Hizmeti’ne nasıl başvurulur?

Söz konusu hizmeti almak için İnternet Servis Sağlayıcınızın İnternet sitesi üzerinden işlem yapabilir ya da servis sağlayıcınıza telefon edebilirsiniz.

Aynı yolla, istediğiniz zaman, ücretsiz olarak profilinizi değiştirebilir ya da hizmet almayı bırakabilirsiniz. Aşağıda yazılan örneklerdeki gibi bir kısa mesaj ile de Güvenli İnternete geçebilirsiniz. “Hizmet No” yazan kısımlara Servis Sağlayıcınızın size verdiği abonelik numaranızı yazarak, Servis sağlayıcınıza bildirdiğiniz numarayla mesaj atabilirsiniz.

Güvenli İnternet HizmetiyazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Ücretsiz Güvenli İnternet Hizmeti ile güvende olun!”

 1. Anonim dedi ki:

  ege eralp kayara

 2. Anonim dedi ki:

  demir

 3. Anonim dedi ki:

  kayra eralp

 4. Anonim dedi ki:

  nabıyon
  kayra

 5. Anonim dedi ki:

  nabıyon kayra

" Ücretsiz Güvenli İnternet Hizmeti ile güvende olun! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ücretsiz Güvenli İnternet Hizmeti ile güvende olun! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz Güvenli İnternet Hizmeti ile güvende olun! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "