Okunma

Güvenliğinize Ne Kadar Düşkünsünüz?


31 Ağustos 2009 Pazartesi 08:13
Güvenliğinize Ne Kadar Düşkünsünüz?

Sosyal ağ sitelerini birçoğumuz kullanıyoruz. Peki bu sitelerden gelebilecek saldırılara ya da virüslere karşı kendimizi ne kadar koruyoruz ya da buna ne kadar önem veriyoruz? AVG’nin yaptığı araştırmadan elde edilen sonuçlara göre sosyal ağ sitelerinde vakit geçirenlerin sadece %27′lik bir kısmı kendilerini buradan gelebilecek tehditlere karşı koruyorlar.

Facebook, Twitter, MySpace ve benzeri siteleri kullananların %64′ü parolalarını çok nadir değiştirdiklerini belirtirken, sadece %43′ü özel bilgilerinin paylaşım ayarlarını değiştirdiğini söyledi. Bu sitelerin kullanıcılarının %21′i tanımadığı insanlardan gelen teklifleri kabul ettiğini açıklarken, %64 gibi büyük bir orandaki kullanıcı ise tanımadıkları üyelerden gelen linklere tıkladıklarını belirttiler.

Tüm bunların sonucu olarak sosyal ağ sitelerini kullananların %20′sinin kimlik bilgilerinin çalındığı, %55′inin şifrelerinin ele geçirildiği ve %47′sinin de sistemine virüs bulaştığı ortaya çıktı.

:: Sosyal ağ sitelerinde güvenliğinize ne derece dikkat ediyorsunuz?
Yorum yazın

" Güvenliğinize Ne Kadar Düşkünsünüz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güvenliğinize Ne Kadar Düşkünsünüz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güvenliğinize Ne Kadar Düşkünsünüz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "