Okunma

Güvenlik Açıkları


10 Mart 2008 Pazartesi 22:00
Güvenlik Açıkları
McAfee‘nin gerçekleştirdiği 2008 Mobil Güvenlik Raporu, kullanıcıların geleneksel ve yeni gelişen servislerle ilgili tecrübeleri ile mobil güvenlik konusundaki bilincini detaylarıyla ele alıyor. McAfee, mobil tüketicilerin % 72‘sinin multimedya yüklemeleri ve mobil servisler konusunda endişeli olduğunu ortaya koyuyor.

Önemli Sonuçlar

:: Kullanıcıların %86’sı, cep telefonlarının maruz kalabileceği hileli fatura artışları, bilgi kaybı ve hırsızlık gibi güvenlik riskleri konusunda endişe taşıyor.

:: Tüketicilerin en az %79’u bilinçli olarak korunmasız araçlar kullanıyor.

::
Kullanıcıların %15’i güvenlik düzeyi konusunda emin değiller.

::
Araştırmaya katılanlardan %59’u operatörlerin mobil araç ve servisleri koruma konusundaki sorumluluğu almalarını bekliyor.  

::
Dünya genelindeki mobil kullanıcıların %34’ü ise mobil araçların ve servislerin genel güvenliğini sorguluyor.

:: Bu tehlikelere karşı nasıl korunuyorsunuz? Forumda paylaşın.

Bilgi için: McAfee
SDN http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Güvenlik Açıkları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güvenlik Açıkları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güvenlik Açıkları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "