Okunma

Güvenlik Boşa Masraf mı?


25 Mayıs 2008 Pazar 21:00
Güvenlik Boşa Masraf mı?
AusCERT 2008 konferansında bir konuşma yapan Cisco Güvenlik Şefi John Stewart, büyük tartışmalara yol açabilecek açıklamalarda bulundu. Casus ve kötücül yazılım endüstrisinin her zaman güvenlik sektöründen önde ilerlediğini savunan Stewart, buna bağlı olarak şirketlerin yama yüklemek ve anti virüs yazılımı kullanmak gibi güvenlik işlemleri ile boşa masraf yaptığını öne sürdü.

"Güvenlik Yazılımları Gereksiz Yatırım"

Stewart bu iddiasını şu sözlerle savundu: "Eğer güvenlik ve anti virüs yazılımlarına para harcamama rağmen bilgisayarlarıma zararlı yazılım bulaşıyorsa ve bunları temizlemek zorunda kalıyorsam, kullanıcı bilgilerini kurtarmam ve tekrar yüklemem gerekiyorsa, güvenliğe harcadığım para tamamen boşa giden bir masraftır." Şimdilerde güvenlik şirketlerinin bu iddiaya ne cevap vereceği merak ediliyor.


Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Güvenlik Boşa Masraf mı?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  e yani butun guvenlik yazılımları cıkan virus ve trojanlari tespit edip ona karsi anti program geliştiriyor. önemli olan bulaşmasını önlemek. temizlemek en kolay iş.
  yaniii en önemli şey nedir : firewall

 2. SDN Okuru dedi ki:

  boşa masraf yapmamak için kırılmış programları kullanıyoruz ya 🙂 ama şirketlerin durumu başka aslında donanımsal firewalllar yeterince etkili olmaları gerek…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bu sadece kendini bir halt zannederek sağa sola saldırarak kendini kanıtlamaya çalışan sayısız özentiye karşı bir önlem… Gerçek ve deve dişi gibi olan hackerlere karşı kimsenin bir şansı yok. Bizim gibi sıradan kullanıcılara dönüp bakmalar bile….

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ozaman bu adamın hastalandığında doktora gitmesi ve ilaca para harcanmasıda boşa yapılmış bir masraf, nasılsa ölecek değilmi? …

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Kısmen doğru antivirüsler ve diğer zararlı yazılımlar çıktıktan sonra güvenlik yazılımları bunları ***** bunları tespit etmeleri sürecinde geçen zamam bütün bilgisayerları tehdit altında bırakı***** psikolıjik rahatlık sağlıyorlar bana….

" Güvenlik Boşa Masraf mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güvenlik Boşa Masraf mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güvenlik Boşa Masraf mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "