Okunma

Güvenlik Kayıtları WD’ye Emanet


25 Şubat 2014 Salı 15:15
Güvenlik Kayıtları WD’ye Emanet

Western Digital’in veri depolama alanındaki alt şirketi olan WD, güvenlik kamerası uygulamaları için özel olarak üretilen 3.5 inç’lik, yüksek kapasiteli bir sabit sürücü serisi olan WD Purple’ın satışa sunulduğunu bugün duyurdu.

Güvenlik kamerası kayıt üniteleri için özel olarak tasarlanan WD Purple sabit sürücüleri, azami sekiz sabit sürücü ve 32 adet yüksek çözünürlüklü (HD) video kamera barındıran, ev ve küçük işletmelerin yeni ve mevcut güvenlik ortamlarında ön plana çıkıyor. Bugün itibariyle sevk edilmeye başlanan WD Purple sabit sürücüleri, 1 TB ile 4 TB arasında kapasite seçenekleri sunuyor.

WD Veri Depolama Teknolojileri Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Matt Rutledge, WD Purple serisini piyasaya sürmelerinin hedefini şöyle özetliyor: “Seçimin Gücü ürün portföyümüzü WD Purple ile genişleterek, seçkin perakendecilerimiz, sistem entegratörlerimiz ve tüketicilerimiz için kendi uygulamalarına özel olarak tasarlanan ve sektör lideri güvenlikçi iş ortaklarımız tarafından onaylanan, doğru sürücüyü seçebilmeyi kolaylaştırıyoruz.

WD, yüksek çözünürlüklü video oynatma özelliğini geliştirmek ve güvenlik kamerası kayıt ortamlarının getirdiği 7×24 iş yükü altındaki işletimi mümkün kılmak amacıyla, WD Purple sabit sürücü serisini güvenlik kamerası uygulamaları için optimize etmiştir.”

Standart Kullanımın Ötesinde

“Günde sekiz saatlik bir işletim için tasarlanmış alışılagelmiş masaüstü sabit sürücülerden farklı olarak, WD Purple sürücüleri Hikvision ev ve küçük işletme sistem kurulumlarında çalışabilecek yapısal güvenilirliğe sahiptir ve böylece en çok ihtiyaç duyulduğu anda kritik video görüntülerine ulaşabilmeyi mümkün kılar,” ifadelerini kullanan Hikvision Test Direktörü Ying Yang, “WD Purple sürücülerinin bir diğer avantajı da azami sekiz sürücüyü ve 32 adet HD kamerayı desteklemesidir ki bu sayede gelecekte sistem kapsama alanını genişletme esnekliği sağlamış olur.” dedi.

Mart ayı ortasından itibaren yetkili satıcılarda bulunabilecek olan WD Purple güvenlik kayıt sınıfı sabit sürücüler 1 TB ila 4 TB’a kadar kapasiteye ve üç yıl limitli garantiye sahip. Önerilen Perakende Satış Fiyatı 3.5-inç’lik 1 TB sürücü için $75+KDV; 2 TB sürücü için $115+KDV; 3 TB sürücü için $150+KDV; 4 TB sürücü için $225+KDV olarak açıklandı.

:: Ürünle ilgili yorumlarınızı paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Güvenlik Kayıtları WD’ye Emanet konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güvenlik Kayıtları WD’ye Emanet ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güvenlik Kayıtları WD’ye Emanet ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "