Okunma

Güvenlik Tatbikatında Gerçek Siber Saldırı


12 Ağustos 2012 Pazar 08:00
Güvenlik Tatbikatında Gerçek Siber Saldırı

İlki geçen yıl yapılan ve 41 farklı şirket ve devlet kurumunun katıldığı Ulusal Siber Güvenlik Tatbitakı‘nın ikincisi bu yılın sonlarında yapılacak. Tatbikat öncesinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK ve TÜBİTAK tarafından olası katılımcılarla bir toplantı düzenlendi.

8 Ağustos’ta yapılan toplantıda katılımcıların görüşleri alındı. Bu yıl yapılması planlanan tatbikatla ilgili en önemli gelişme ise geçen yıldan farklı olarak yazılı senaryoların yanı sıra gerçek siber saldırıların da yapılacak olması. Bu sayede katılımcı şirket ve kurumların online güvenlik altyapıları da fiziksel olarak test edilmiş olacak.

Geçen yılki tatbikat ile ilgili ayrıntılara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

:: Bu tip tatbikatları faydalı buluyor musunuz?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Güvenlik Tatbikatında Gerçek Siber Saldırı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bir okusanızda sonra yorum yapsanız.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  dünya ne hale geldi ama hala okullarımızda bilişim dersleri zorunlu değil…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  🙂 Tatbikat öncesi biz böyle böyle yöntemler kullanıp saldıracağız ona göre önlem alın demezler insallah. Sonuçta hackerlarda saldırmadan önce haber vermiyorlar bu yöntemlerle saldıracağız diye. 🙂

  Tatbikat amacına ulaşamıyacaktır bence.

" Güvenlik Tatbikatında Gerçek Siber Saldırı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güvenlik Tatbikatında Gerçek Siber Saldırı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güvenlik Tatbikatında Gerçek Siber Saldırı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "