Okunma

Çakal Güvercinlerin Hazin Sonu


01 Nisan 2009 Çarşamba 08:19
Çakal Güvercinlerin Hazin Sonu

Güvercinler bu kez yakayı ele verdi. Şimdi okuyacaklarınız Prison Break dizisinden bir sahne veya uydurma bir senaryo değil. Brezilya’nın Sao Paolo kentine 62 mil uzakta yer alan Sorocaba adlı hapishaneye giden iki kurye güvercin, rotaları üzerinde şaşmadan ilerleyerek hapishaneye eriştiler. Kuleden iniş izni almayan güvercinler gardiyanlar tarafından fark edilince yakayı ele verdiler. Kulağa garip geliyor ama güvercinlerin yakalanma sebebi, keselerinde cep telefonu ile şarj cihazı taşımaları. Gönderim ücreti gönderici tarafından ödenmiş olan kurye güvercinlerinin gönderilerine gardiyanların el koymasının ardından, güvercinlerin daha önce çeşitli seferler hapishaneye teslimat yaptığı da tespit edilmiş.


Yayaların üzerine nasıl yapılır – Sadece 12 derste(!)

Güvercinlerin daha önce Sorocaba hapishanesine uyuşturucu, yaralayıcı alet ve para taşıdığı ortaya çıktı. Bu yöntemin suç ağında ilk ve tek Sorocaba hapishanesinde gerçekleştiğini düşünmek saflık olabileceğinden artık hapishanelerde güvercinlere karşı önlem alınması gerekebilir. Güvercinlerin taşıdığı telefonun marka-modeli ise açıklanmadı. Ancak mobil teknolojinin gelişimi telefonların ağırlıklarını güvercinler açısından kolaylaştırdığı bir gerçek. Mahkumların hapishanede yetiştirdikleri ve çatıdan kargo hizmetlerini yaptırdığı ortaya çıktığına göre yakında ya bizim Kurtlar Vadisi’nde, ya da Prison Break’de benzeri bir uygulamanın hayata geçirildiğini görebiliriz.

:: Cep telefonuyla ilgili duyduğunuz ilginç hikayeleri burada paylaşabilirsiniz.
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Çakal Güvercinlerin Hazin Sonu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ilginçç

  2. SDN Okuru dedi ki:

    türkiyede de oldu bu olay

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Uçan kuştan haberim olacak! Deyimi boşuna değilmiş gördüğümüz gibi.. 🙂

" Çakal Güvercinlerin Hazin Sonu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çakal Güvercinlerin Hazin Sonu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çakal Güvercinlerin Hazin Sonu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "