Okunma

Güzellik Ölçen Site Yapıldı!


06 Ocak 2016 Çarşamba 19:30
Güzellik Ölçen Site Yapıldı!

Geçtiğimiz yıl Microsoft‘un geliştirdiği yapay zekayla yaşınızı ve duygularınızı tahmin eden websiteleri kısa sürede sosyal medyada bir fenomen haline gelmeyi başarmıştı. Bu siteyle aynı mantıkla çalışan Zürih Üniversitesi‘nin hazırladığı HowHot isimli websitesi, yüklediğiniz fotoğrafa göre ne kadar güzel veya yakışıklı olduğunuzu tahmin ediyor.

16-01/06/howhot.PNG

Yüklediğiniz resimi veritabanındaki güzellikler ve çirkinliklerle eşleştirerek bir analiz yapan HowHot, elde ettiği sonucu “Hmm, Ok, Güzel, Ateşli, Çarpıcı ve Tanrısal” olmak üzere beş kademede kullanıcılara sunuyor. Blinq isimli bir arkadaşlık  uygulamasının tanıtımı amacıyla hazırlanan siteden elde ettiğiniz sonuçları Facebook ve Twitter üzerinden veya mail yoluyla arkadaşlarınıza iletmeniz de mümkün. 

Kısa sürede sosyal medyada yeni bir fenomen haline gelmesini beklediğimiz, arkadaşları güzellik yarışına sokacak olan HowHot’a bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

::HowHot’ın tahminlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarArda Tanık

Teknolojiyle fazlasıyla ilgili olan Arda, bu alandaki gelişmeleri yakından takip ediyor ve en güncel teknolojik bilgileri ShiftDelelete.Net'te paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Güzellik Ölçen Site Yapıldı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  nerden açılıyo bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz denen yere bastım olmadı nereye basıcam

 2. SDN Okuru dedi ki:

  nasıl fotoğraf gönderiliyor

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Hot verdi :O

 4. SDN Okuru dedi ki:

  golluma "hot" ***** bir işe yaramıyor

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Nice pic bro dedi

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Suratını buruşturursa tabi Ok der.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Godlike çıktı 18 yaşındayım 27 yazdı ;D

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Hmm , ok ne ya 😀

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Hmm geldi o kadarmi çirkinmişim 😀

" Güzellik Ölçen Site Yapıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güzellik Ölçen Site Yapıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güzellik Ölçen Site Yapıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "