Hackathon’da Kazanan Projeler Belli Oldu


22 Haziran 2016 Çarşamba 09:01
Hackathon’da Kazanan Projeler Belli Oldu

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB), stratejik ortağı BNP Paribas ile birlikte bankacılık ve finans dünyası için müşteri deneyiminde fark yaratacak girişimci fikirlere destek olmak amacıyla 17-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirdiği BNP Paribas International Hackathon, ikinci yılında iki farklı tema altında girişimcileri ağırladı.

Türkiye’de ayağı TEB Formasyon Akademisi’nde düzenlenen dünyada ise İstanbul’a ek olarak San Francisco, Paris, Brüksel, Roma, Berlin, Londra ve Varşova olmak üzere sekiz farklı şehirde eş zamanlı düzenlenen global yazılım maratonu BNP Paribas International Hackathon’da girişimciler, belirlenen temalarda çözüm üretmeye yönelik kod yazarak mobil veya web tabanlı yazılım geliştirdi.

Bu yılın temaları doğrultusunda 48 saat boyunca “ev almak isteyenlere” ve “nakite ihtiyacı olan KOBİ’lere” çözüm üretmeye yönelik projeler geliştiren girişimciler, TEB ve diğer sektörlerden gelen uzmanlardan da mentorluk desteği aldı.

48 saat sonunda, girişimcilerin projeleri, teknoloji ve finans dünyasının önde gelen isimleri, melek yatırımcılar, danışmanlar, teknokent temsilcileri, global ödeme sistemi sağlayıcıları ve TEB yöneticilerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirildi.

16-06/22/teb.jpg

Jüri değerlendirmesinin ardından “Birlikte Al” ekibi birinci olurken; “Hesap Kurdu” ekibi ikinciliği elde etti. “FonZip ve OrcaTeam” ekibi başarılı uygulamalarıyla jüri özel ödülüne layık görüldü. Geliştirdikleri projelerin tüm haklarının yanı sıra toplamda 60 bin TL’lik para ödülü kazanan girişimciler, TEB Girişim Evi’nden de danışmanlık desteği almaya hak kazandı.

Uzun soluklu bir programın ilk aşaması olarak tasarlanan Hackathon kapsamında, sekiz ülkede eş zamanlı olarak tamamlanan 48 saatlik maraton sonunda kazanan girişimciler, 10 haftalık bir dijital eğitim kampına katılarak uzmanlarla birlikte projelerini geliştirme imkanı elde etti.

Geliştirdikleri projelerle Aralık ayında Paris’te düzenlenecek Demo Day’de BNP Paribas uluslararası jürisinin karşısına çıkarak Türkiye’yi temsil edecek olan girişimciler, TEB’in stratejik ortağı BNP Paribas’ın 80’e yakın ülkedeki global ağı sayesinde yeni müşterilere ulaşma ve işbirliği şansına da sahip olacak.

Hackathon kazananları

1. Birlikte Al

Hackathon Ekibi: Gökhan Fazlı Çelik, Erkan Karakuş, Kürşat Suiçmez, Özgür Oktan

Kitlesel gayrimenkul fonlama projesi- ev almak isteyenlere tek bir ev almak yerine banka hesaplarındaki tutar veya isterlerse mikro konut kredisi de kullanılarak portföy oluşturulması ve oluşan sermaye havuzu ile birlikte ortak gayrimenkul yatırımı yapılabilen platform tasarladılar. Aynı platformda elinde gayrimenkulü olan KOBİ’lere, mevcutta sahibi oldukları gayrimenkulü kitleye satarak acil nakit bulacakları ve aynı yerde kiracı olarak işlerine devam edebilecekleri bir çözüm önerdiler.

2. Digital Mortgage – Hesap Kurdu

Hackathon Ekibi: Onur Tekin Turhan, Ömer Paksoy, Ersin Yaşar, Onur Alkan

Digital Mortgage; Satılık konut arama platformlarıyla entegre çalışabilecek müşterilerin konut kredisi üzerine detaylı araştırma yapabileceği, konut kredisi süreçleri üzerinde şube bağımlılığını kaldıracak dijital bankacılık platformu önerdiler.

:: Hackathon etkinliğine katıldınız mı?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hackathon’da Kazanan Projeler Belli Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hackathon’da Kazanan Projeler Belli Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hackathon’da Kazanan Projeler Belli Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
  2. 2 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
  3. 3 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  4. 4 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  5. 5 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  6. 6 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  7. 7 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  8. 8 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  9. 9 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  10. 10 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!