Okunma

Hackathon, TSRRF ile Türkiye’de!


16 Haziran 2014 Pazartesi 10:20
Hackathon, TSRRF ile Türkiye’de!

Bir hackathon projesi olarak düzenlenen TSRRF; 20-22 Haziran 2014 tarihleri arasında Galata Rum Okulu’nda, Türkiye’deki Amerika Birleşik Devletleri Diplomatik Temsilciliği adına Yaratıcı Fikirler Enstitüsü tarafından hayata geçiriliyor. Türkiye’de faaliyet gösteren enerji, bilişim, ulaşım gibi pek çok sektörden firmanın üst düzey yöneticilerinin ve yatırımcılarının bulunacağı bu etkinliğe, farklı disiplinlerden 100’e yakın yaratıcı profesyonel katılım gösterecek.

Belirlenen tema ve kategoriler üzerine (ve isteyen şirketlerin vereceği briefler için), yaratıcı profesyonellerin 48 saat boyunca aralıksız olarak yazılım ve donanım prototipleri ve modellemeleri ortaya koyması amaçlanıyor.

Katılımcı profillerin ve etkinliğin ilgi çekiciliği, Türkiye’deki ABD Diplomatik Temsilciliği’nin basın desteği sayesinde ulusal ve uluslararası medyada yer alacak. Yaratıcı profesyoneller, 48 saatlik bir yaratıcılık ve yenilikçilik platformu olan TSRRF etkinliğine bireysel olarak veya ekipleri ile katılarak belirlenen tema ekseninde sponsor firmaların vereceği briefleri veya etkinlik çerçevesinde kendi üretecekleri fikirleri somutlaştırabilecek.

Danışmanlık hizmeti mentorlardan

Bu çalışmalar esnasında çeşitli sektörlerden şirketler ve sivil topluma şekil veren kanaat önderlerinden oluşan mentor ekibi, yaratıcı profesyonellere destek ve danışmanlık verecek. Ekiplerin proje ve prototiplerini sunmak için sunum, video ve tanıtım materyalleri, TSSRF jürisi tarafından incelenecek.

Seçilen projeler ve prototipler belli bir maddi kaynak ile desteklenerek kitle fonlama projelerine dönüştürülecek, ayni desteklerle temin edilen altyapı hizmetleri jürinin seçtiği projelere verilebilecek.

Videoyu YouTube üzerinde izlemek için tıklayın.

:: Bu projeye katılmak ister miydiniz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Hackathon, TSRRF ile Türkiye’de!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    basvurular sona ermiş bunu daha erken paylasamazmıydınız !!! bizim de güzey fikirlerimiz var

" Hackathon, TSRRF ile Türkiye’de! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hackathon, TSRRF ile Türkiye’de! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hackathon, TSRRF ile Türkiye’de! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "