Okunma

Hacker Grubu LulzSec Geri mi Dönüyor?


29 Mart 2012 Perşembe 00:40
Hacker Grubu LulzSec Geri mi Dönüyor?

Hack denilince akla gelen ilk isimlerden olan LulzSec, bir süre önce yaşadığı polis baskınları ve sanal dünyadaki kimi cepheler yüzünden görevini yerine getirdiğini bildirerek ekibi dağıtmıştı. Birkaç kez Anonymous ile de işbirliği yapan LulzSec adı şu sıralar tekrar gündeme geldi.

2011’in yaz aylarında sanal dünyanın korkulu rüyası haline gelen hacker’lar, ülkemizdeki gov.tr uzantılı siteler de dahil olmak üzere birçok adrese saldırmıştı. Hiçbir amaçları olmayan ve sadece geyik (lulz) için bunu yapan grup üyeleri şimdi geri dönüş sinyali veriyor.

Amerikalı askerler için oluşturulan arkadaşlık sitesi MilitaryDating‘i hack’leyen kişiler, ana sayfaya LulzSec Reborn (yeniden doğuş) ismiyle birlikte artık simgeleri olarak kabul edilen Nyan Cat‘i koydu.

Saldırıyı kimin yaptığı hakkında henüz net bir bilgi malesef yok. Bakalım bahsi geçen olay gerçekten LulzSec’in geri dönüşü mü, yoksa marka değerini kullanmak adına başkaları tarafından düzenlenen bir eylem mi ilerleyen günlerde göreceğiz.

:: Sizce bu LulzSec’in geri dönüş adımları mı?

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Hacker Grubu LulzSec Geri mi Dönüyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ola bilir dunyada o kadar hacker varki aksam sirf sikintidan hacleyenlerde var merakim sucumun bir parcasi bu hackerlarin esas cumlesidir

" Hacker Grubu LulzSec Geri mi Dönüyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hacker Grubu LulzSec Geri mi Dönüyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hacker Grubu LulzSec Geri mi Dönüyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "