Okunma

HackTrick Güvenlik Konferansı Başlıyor!


14 Ağustos 2015 Cuma 08:00
HackTrick Güvenlik Konferansı Başlıyor!

Geçtiğimiz yıl OctoSec Bilgi Güvenliği Topluluğu tarafından 800 kişinin katılımıyla Ankara Üniversitesi‘nde gerçekleştirilen HackTrick Siber Güvenlik Konferansı, bu yıl 6-8 Eylül tarihlerinde Sabancı Üniversitesi Kampüsü‘nde gerçekleştirilecek. 

Organizasyon ekibi, alanında uzman birbirinden yetkin konuşmacıların bir araya geldiği etkinliğin bir diğer önemli bölümünün de düzenlenecek olan Bayrak Yarışı (Capture the Flag” – CTF) yarışması olduğunu ifade ediyor. Bilgi güvenliği alanında kendine güvenen ekiplerin kozlarını paylaşacağı CTF yarışmasında dereceye girenleri ise, birbirinden özel ödüller bekliyor. 

HackTrick etkinliğinin dikkat çekici bir diğer özelliği ise tüm etkinlik süresince devam edecek olan ücretsiz eğitimler. Sızma testinden zararlı yazılım analizine, exploit geliştirmeden hackerlar için python eğitimine kadar toplam 10 farklı konu başlığında verilecek eğitimlere, katılımcıların önceden rezervasyon yaptırması bekleniyor. 

15-08/14/hacktrick-1439550855.jpg

Konferans sunumları, CTF etkinliği ve eğitimlerin yanında, etkinlik alanında katılımcıları bekleyen bir çok farklı süpriz bulunuyor. Paintball, futbol turnuvaları ve senaryo odaklı kaçış odası gibi birbirinden farklı aktivitelerin planlandığını belirten organizatörler; zeka, eğlence ve mücadelenin birlikte bulunduğu bir ortam yaratmayı hedefliyor.

Konferansda yer alacak konuşmacılar, verilecek eğitimler ve ayrıntıları, ücretsiz eğitim ve katılım rezervasyonu, ulaşım ve diğer her türlü bilgi için burayı ziyaret ederek etkinliğin web sitesine göz atabilirsiniz.

:: HackTrick ’15 etkinliğine katılacak mısınız?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “HackTrick Güvenlik Konferansı Başlıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Sanığın, yakınanın banka hesabı şifresini kırarak internet yoluyla girip, gece sayılan saat 00:36'da ve 01:01'de kendi hesabına para aktarması olayında
  Soru 1 : TCK 143 uygulanır mı?
  Soru 2 : TCK 43 uygulanır mı? Hukuk Medeniyeti

 2. SDN Okuru dedi ki:

  İlginç bir içtihat.
  İlginç bir içtihat. İçtihatçılar, tartışmak gerek derim.
  Sanığın, yakınanın banka hesabı şifresini kırarak internet yoluyla girip, gece sayılan saat 00:36'da ve 01:01'de kendi hesabına para aktarması olayında
  Soru 1 : TCK 143 uygulanır mı?
  Soru 2 : TCK 43 uygulanır mı?

" HackTrick Güvenlik Konferansı Başlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HackTrick Güvenlik Konferansı Başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HackTrick Güvenlik Konferansı Başlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "