Sokağa çıkma yasağı 3 gün oldu: Cuma’dan başlayacak


21 Nisan 2021 Çarşamba 22:53
ABONE OL
Sokağa çıkma yasağı 3 gün oldu: Cuma’dan başlayacak

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine, 23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması konulu genelgesini gönderdi. Genelgeye göre hafta sonu sokağa çıkma yasağı 22 Nisan Perşembe günü başlıyor.

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı yarın başlıyor 

Yasaklar İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre yarın başlıyor. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı Perşembe günü akşam 19:00’da başlayıp 26 Nisan Pazartesi günü saat 05:00’te sona erecek. Hafta sonu 10:00 – 17:00 arası market, kasap, manav, kuruyemişçi ile seyahat kısıtlamaları 23 Nisan’da da aynı olacak. Genelgeye göre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil olduğu için bu hafta sonuna özel sokağa çıkma yasağı düzenlemesi yapıldı. Önceki genelge ile belirtilen Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi aynı şekilde geçerli olacak.

TBMM, Anıtkabir ve Birinci Meclis‘te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, şu kurallara göre kutlanacak:

Milli Eğitim Bakanlığının 6 Nisan 2021 tarihli yazısı doğrultusunda çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek. Çelenk sunma törenleri dışında kişilerin bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak. Bunun yerine Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu yansıtabilecek başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları, ses, ışık ve havai ışık gösterileri, mobil araçlarla gösteriler ile çevrim içi etkinliklere ağırlık verilecek.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kutlama törenlerinde görevli kişiler tören ve kutlama programları süresi içerisinde sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.
yazarAlpatürk Şahin

1995 yılında Trabzon'da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı eğitimi aldı. 2019'dan beri ShiftDelete.Net için içerik üretiyor. Grafik tasarımın yanı sıra, oyunlarla ve müzikle ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
25 gün önce

Yok artık daha neler

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
25 gün önce

Ne alaka daha neler daha iyi fırsat bu

Nobody
Nobody
25 gün önce

Pandemiyi iyice siyasallaştırdılar, vatandaş artık robot gibi evinden işine gidiyor, işinden evine dönüyor. Kazandığı ile geçinmeye çalışırken kendine bir alıyorsa iki tane de vergi olarak veriyor. Eğlence yok, sosyal aktivite yok, evinde hobi edinmek istesen kur yüzünden hobi ürünleri ithal olduğu için ateş pahası. Önceden vatandaş idik şimdi kurmalı robot olduk.

" Sokağa çıkma yasağı 3 gün oldu: Cuma’dan başlayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sokağa çıkma yasağı 3 gün oldu: Cuma’dan başlayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sokağa çıkma yasağı 3 gün oldu: Cuma’dan başlayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!