Okunma

Haftanın Blog Siteleri


03 Ocak 2013 Perşembe 07:00
Haftanın Blog Siteleri

Türkiye’nin en iyi ve en takip edilesi blog sitelerini her hafta sizlere tanıtmaya başlıyoruz. Her yazıda beş blog sitesini takip etmenizi önereceğiz.

Eğer siz de bir blog sahibiyseniz ve blogunuzu burada görmek istiyorsanız, [email protected] adresine mail atarak blogunuzun adresini ve kendinizi anlatan 500 karakterlik bir yazıyı bize gönderebilirsiniz.

Not: Yoğun talep nedeniyle gönderdiğiniz blog sitelerinin yayımlanması bir süre gecikiyor. Gönderdiğiniz hiçbir blog sitesi bir kenara atılmıyor.

Bu dosya konusunda tanıtılan siteler tamamen sizlerin gönderdiği bloglardan oluşmakta, yazarın seçimlerini içermemektedir.

Nereden Alalım?


Siteye girdiğinizde karşınıza “Ucuz alışveriş rehberiniz” gibi bir ibare çıktığından aslında sitenin işlevini de direkt olarak anlıyorsunuz.

Kendisini bir alışveriş ve hediye tutkunu olarka tanımlayan Ahmet Bayhan Avcı’nın bu sevdasını “alışverişte ucuzluk” mottosu ile birleştirmesinden ortaya çıkan bir internet sitesi Nereden Alalım?. Eğer alışveriş yapmayı seviyorsanız mutlaka bu blogu sık kullanılanlarınıza ekleyin ve ucuz alışverişin keyfini çıkarın.

http://neredenalalim.blogspot.com

Eğitim Teknoloji


Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunan Eğitim Teknoloji‘nin İçerik bölümünde de çeşitli animasyon, simulasyon ve eğitici oyunlar yer alıyor ve bu da Eğitimin kalitesinin artmasına yardımcı oluyor diyebiliriz.

http://egitimteknoloji.net/

Fatih Toprak


WordPress ile ilgili yazılım ve kodlama bloglarının sayısı gün geçtikçe artarken, bu konuya Türkiye’den gösterilen ilginin de artıyor olması oldukça sevindirici olarak yorumlanabilir.

Fatih Toprak‘ta bu işe gönül veren blogger’lardan biri. İçerisinde açık kaynak kodlu WordPress için birçok yazılım ve eklenti barındıran bu site, eğer WordPress üzerinden bir internet sitesi kulanıyorsanız çok işinize yarayacaktır.

http://www.fatihtoprak.com/

Öznur Doğan


İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Öznur Doğan‘ın kişisel blogu. İçerisinde kitaplar, sinema, tiyatro yani aslında sanatın çoğu dalına dair yazılar ve kişisel görüşler barındırıyor.

Kendisinin birçok takipçisi olduğunu da belirtelim. Eğer teknolojiden ve benzeri blog sitelerinden sıkıldıysanız sizin için güzel bir alternatif olacağının garantisini verebilirim.

http://oznurdogan.com/

Uzman Anlatım


Uzman Anlatım, 2012 yılında kurulan ve buna rağmen iyi denebilecek düzeyde takipçi saysına erişen bir teknoloji haber blogu. İçerisinde güncel teknoloji haberleri barındırmasının yanı sıra teknoloji ile ilgili ipuçları ve konu anlatımları da yer alıyor.

Bir nevi teknoloji rehberiniz diyebilirim. Her gün 1 ya da 2 yeni paylaşım yapılıyor ve dışarıdan serbest yazar olmak isteyen herkese kapıları açık. Eğer yazar olmak istiyorsanız belki de ilk adımı Uzman Anlatım ile atabilirsiniz.

http://www.uzmananlatim.com/

:: Haftanın bloglarını nasıl buldunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Haftanın Blog Siteleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Blog Siteleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Blog Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "