Okunma

Haftanın Blog Siteleri


17 Şubat 2014 Pazartesi 10:45
Haftanın Blog Siteleri

Her hafta farklı blogları tanıttığımız Haftanın Blogları köşesinde 4 farklı site konuğumuz oldu. O zaman sırasıyla yeni bloglarımıza başlayalım.

Sevgili Kitap

Sevgili Kitap adlı blog, kendine has “kitap sever” okur kitlesinin adeta tavsiye ve bilgi kaynağı durumunda. Kitap tanıtımları ve incelemeleri ile dikkat çeken Sevgili Kitap’a dair en önemli detaylardan bir diğeri de okumaktan keyif alan takipçilerine kendi bünyesinde yer alan bilgileri “okuturken” de ferahlatan tasarımı geliyor. Günümüzde ciddi bir şekilde uçsuz bucaksız bir düzeye ulaşan kitap çeşitliliği arasından en iyileri bulmanıza yarayacak blog, “okumayı seviyorum” diyenlere tavsiyemiz durumunda.

Siteye gitmek için tıklayınız.

Bilişim TV

Teknoloji, yazılım, bilişim ve programlama videoları ile zengin bir eğitim içeriğinin paylaşıldığı blog, bilişim, proje ve ürün yönetimi gibi konularda önde gelen kişiler arasında yer alan Savaş Doğan‘ın yönetiminde ilgi çekmeyi sürdürüyor. Blog, haftanın belirli günlerinde canlı paylaşımlar, takipçilerle canlı etkileşimler ve benzer özellikleri de bünyesinde barındırarak bilişim dünyasına ilgi duyan kimselere geniş kapsamda hitap etmeyi başarıyor.

Siteye gitmek için tıklayınız.

Deli Penguen

Türkiye’de her geçen gün artmakla birlikte hala istenilen seviyeye gelemeyen bazı bilgi açıklıkları söz konusu. HTML5, JavaScript, JQuery, PhoneGap gibi alanlardan söz ediyoruz. İste bu konuya odaklanan, üstelik genel kapsamıyla farklı teknoloji konularını da içeriğinde barındıran Deli Penguen‘in tasarımı da alan adı gibi oldukça kullanışlı ve sade. Deli Penguen; ülkemizde sayısı hızla artan uygulama geliştiriciler için son derece başarılı bir kaynak olarak bu sayımızdaki blog önerilerimiz arasında yer alıyor.

Siteye gitmek için tıklayınız.

Erhan Erdoğan

Erhan Erdoğan‘ın kişisel blogu, teknoloji ve gündeme dair ilginç tespitlerin, çok sayıda tutarlı tespitin yer aldığı bir platform özelliği taşıyor. Blog, sade tasarımının ardında inovasyona dair detaylı araştırmalara ev sahipliği yapıyor. Yer çekimi sayesinde elektrik üretmek gibi ilgi çekici konuların yer aldığı blog, teknoloji meraklıları için tavsiye edeceğiniz bloglar arasında yer alıyor.

Siteye gitmek için tıklayınız.

Yazar: Ferhat Verdi

:: En beğendiğiniz blog hangisi oldu?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Haftanın Blog Siteleri”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Fena güldüm ya kendi haberine kendisi yorum atmış 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Adam kendi sitesinin haberi altına yorum yapıp, üstüne twitter adresini vermiş. Bence gerek yok Erhan Bey bunlara.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  erhanın adretsi
  *****

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu haftaki bütün bloglar güzel böyle devam…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Erhan Erdoğan’ın sitesi bana daha iyi geldi. Twitter adresinide bulsaydık iyiydi sitede

" Haftanın Blog Siteleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Blog Siteleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Blog Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "