Okunma

Haftanın Gezilesi Siteleri


03 Aralık 2011 Cumartesi 09:45
Haftanın Gezilesi Siteleri

İçeriğiyle, tasarımıyla fark yaratan web sitelerini paylaşmaya devam ediyoruz. Siz de site tavsiye etmek isterseniz SDN Forum’da bu kategoride paylaşımda bulunabilirsiniz.

Vooyaj.com 


Siteye gitmek için buraya tıklayın

Yeni hizmete giren vooyaj.com arama motoru, tatilciler için önemli bir site olmaya aday. Site, kullanıcılarına tatil ile ilgili tüm markaların ilanlarına, tek bir yerden ulaşma imkanı sağlıyor.

Vooyaj.com’da binlerce ilan arasında, detaylı arama yapabiliyor, alternatifleri karşılaştırabiliyor ve size uygun ilanı tıklayarak ilanı veren firmanın web sitelerine yönlendiriliyorsunuz.

Vooyaj.com’da, yurt içi ve yurt dışı tur operatörleri, oteller, cruise firmalarının binlerce ilanları arasından, belirleyeceğiniz kriterlere göre size en uygununu bulabilir ve tek bir tık ile ilanı veren firmanın web sitesine ulaşabilirsiniz.

Halklailiskiler.com


Siteye gitmek için buraya tıklayın

Hedefi, bir sosyal düşünce platformu yaratmak olan www.halklailiskiler.com yayın hayatına başladı. 

Halklailiskiler.com’un amacı, sektörün profesyonellerini, iş dünyasını, akademisyenlerini ve genç iletişimcileri aynı platformda buluşturmak. Bu çerçevede iletişim disiplinlerini geniş kitlelere anlatabilmeyi ve iş dünyasına önemini ve yararlarını daha iyi gösterebilmeyi hedefliyor.

İletişimciler, gazeteciler, meslek örgütleri, iş dünyası ve paydaşları arasında dayanışma ortamı sağlamak, bilgi alışverişine ve etkileşime dayalı ve sürekli gelişime odaklı bir paylaşım ortamı hedefleyen site ayrıca, iş dünyasındaki yenilikleri, gelişmeleri, projeleri, faaliyetleri, değişiklikleri de paylaşıyor.

Playstore.com


Siteye gitmek için buraya tıklayın

TTNET’in internet üzerinden oyun satış kanalı olan Playstore’un en büyük özelliği internetten satın alındığı için stok durumu ve gümrükte bekleme gibi derdinin olmaması. Bu sebeple de piyasaya çıkan oyunlar, dünya ile aynı anda Playstore’da yer alabiliyor.

Kullanıcılar, kredi kartıyla oyunları satın alabildikleri gibi aynı zamanda TTNET müşterisiyse TTNET faturalarında da ödeyebiliyor. Hatta oyunun bedelini 12 taksite bölüp faturaya yansıtmak da mümkün.

İnternet üzerinden indirildiği için satın alıp indirdikten hemen sonra oynamaya başlayabilirsiniz. Stok durumu olmaması sebebiyle birçok eski oyun da kataloglarında bulunuyor.

Acetobalsamico.blogspot.com


Siteye gitmek için buraya tıklayın

Bu hafta bir blog tanıtımıyla karşınızdayız. Acetobalsamico, futbol hayranlarının ucundan da olsa bildiği bir blog sitesidir. Eğer futbol hayranıysanız ve bu siteyi bilmiyorsanız mutlaka gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Blog sitesi olan Acetobalsamico, futbol adına çok güzel yazıların paylaşıldığı, magazinsel haberlerin yapılmadığı bir site. Site takipçilerinin en büyük avantajı da Cuma günleri yayınlanan “Hafta Sonu Futbol” yazısı. Bu yazıda hafta sonu TV’lerin göstereceği tüm maçlar saatleri ve kanallarıyla birlikte yer alıyor. Sadece bunun için bile girilebilecek bir site.

Nexgenwars.com


Siteye gitmek için buraya tıklayın

2006 yılında yeni nesil diye tabir edilen Xbox 360, PlayStation 3 ve Wii konsollarının çıkmasıyla ortalıkta hangisi daha çok satacak diye konuşulmaya başlanmıştı. Aradan geçen 5 sene sonunda az çok firmaların açıkladığı rakamlar üzerinden konuşabiliyoruz.

Nexgenwars.com sitesi ise haberlerde yer alan istatistikleri süreye bölerek tahmini bir istatistik sistemi kurmuş. Siteye girdiğiniz zaman üç konsolun da tahmini satış rakamlarıyla karşılaşıyorsunuz. İşin güzel tarafı ise her belli sürelerde canlı olarak rakamın artıyor olması.

Wii açık ara önde olsa da biz siteye girdiğimizde PS3 ve Xbox 360 arasında 7 milyon gibi yüksek bir farklı Xbox 360 öndeydi.

:: Siteleri nasıl buldunuz?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Haftanın Gezilesi Siteleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Gezilesi Siteleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Gezilesi Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "