Okunma

Haftanın Girişimi: Hesapla Bakalım


10 Eylül 2012 Pazartesi 13:09
Haftanın Girişimi: Hesapla Bakalım

Hayatımızın her alanında bir şeyleri hesaplamaya çalışıyoruz ve genelde bu alışkanlıklarımızı giderirken araştırma yapmak zorunda kalıyoruz. Kimimiz bilene sormaya çalışıyor, kimimiz de arama motorlarına başvuruyor.

“Aklında ne varsa kolayca hesaplayın!” parolasıyla yola çıkan bir girişim olan HesaplaBakalim.com, ziyaretçilerine hesap yapmak istedikleri konularda yardımcı oluyor. Kıdem tazminatını hesaplamak da, askere giden yakınınızın şafağını saymak da bu sistem sayesinde mümkün.

İş modeli

HesaplaBakalim.com‘un iş modeli de reklam üzerine kurulu ancak markalar için en büyük avantajı, ilgili hesaplamalara özel bir talep yaratma ihtimali olabilir. Örneğin, faiz hesaplamak isteyen birisine bir banka kredi olanakları ile ilgili reklamlar verebilir. İşten ayrılmayı düşünen ve kıdem tazminatını hesaplamak isteyen birisine, kariyer sitelerinin reklamları ile karşı karşıya gelebilir. Hal böyle olunca, hem kullanıcılar hem de markalar için avantajlı bir konumda bulunuyor HesaplaBakalim.com.

Hesaplama araçları artıyor

Şu anda sitede 250 adet hesaplama aracı bulunuyor ve hesaplama araçlarının sayısının hızla artacağını tahmin ediyoruz. Şu anda çok yeni bir girişim olan HesaplaBakalim.com‘da araştırılan en çok hesaplama ise şöyle; “Aşkta İsim Uyumu Hesaplama”, “Zekat Hesaplama” ve “Twitter Hesabının Değerini Hesaplama” yer alıyor.

Haftanın Girişimi bölümü

Haftanın Girişimi bölümümüz her hafta Pazartesi günleri yayınlanmaya devam ediyor. Daha önceki bölümlere ulaşmak için buraya tıklayabilir, siz de girişiminiz burada yer alsın isterseniz [email protected] adresine e-posta atarak girişiminizi anlatabilirsiniz.

:: Haftanın Girişimi: Hesapla Bakalım
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Haftanın Girişimi: Hesapla Bakalım”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hiç akıllı değil 🙂

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Gereksiz.

" Haftanın Girişimi: Hesapla Bakalım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Girişimi: Hesapla Bakalım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Girişimi: Hesapla Bakalım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "