Okunma

Haftanın Girişimi: Mediatoolkit


29 Ekim 2012 Pazartesi 15:06
Haftanın Girişimi: Mediatoolkit

Bugüne de Haftanın Girişimi‘nde hep yerli girişimlerimizi tanıttık ama bu hafta bir değişiklik yapıp, Hırvatistan’ın Zagreb kentine uzanıyoruz. 

Mediatoolkit, gerek gazeticiler, gerek bloggerlar, gerekse de mecralar için oluşturulmuş bir analiz aracı. Yani eğer bir şeyler yazıyorsanız, en çok paylaşılan, en ilgi gören içerikleri belirlemeniz konusunda Mediatoolkit size yardımcı oluyor. Benzer siteleri, takip ettiğiniz siteleri seçip en ilgi çekici siteleri bulabiliyorsunuz.

Girişimi, Mediatoolkit‘in Proje Yöneticisi Filip Topol‘dan dinledim. Ben de bir yazar olarak konuya oldukça ilgi duydum çünkü okurların ne tür yazıları okuduğu ve ne tür yazıları paylaştığı bir yazar açısından oldukça değerli bir verinin kaynağı. Tabii bu veriyi kullanmak da, en az o veriye sahip olmak kadar önemli.

Aşağıda, Mediatoolkit tarafından hazırlanan ilgili videoda çok çarpıcı detaylar da var. Bu videodaki bilgiliere, internetteki içerik deryasının sadece %5’i paylaşılıyor, yani internetin kalan %95’lik kısmı henüz paylaşılmamış durumda ve paylaşmak da oldukça önemli bir konu.

Gerek kendi blogunuzda, gerekse de herhangi bir mecrada içerik oluşturuyorsanız, mutlaka denemeniz gereken bir araç Mediatoolkit.

:: Haftanın Girişimi: Mediatoolkit

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Haftanın Girişimi: Mediatoolkit konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Girişimi: Mediatoolkit ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Girişimi: Mediatoolkit ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "