Okunma

Haftanın İndirimdeki iOS Uygulamaları!


26 Haziran 2013 Çarşamba 18:00
Haftanın İndirimdeki iOS Uygulamaları!

Eğer bir iOS kullanıcısı iseniz eliniz mutlaka ücretli uygulamalara gitmiştir. Uygulamalar genel olarak pahalı değil ancak daha ucuz olsaydı alabilirdim diye de demişliğiniz olmuştur. İşte tam bu sırada sesinize kulak veren geliştiriciler imdadınıza yetişiyor ve uygulamalarında kısa bir süreliğine indirim uyguluyor. Hatta bu indirimler bazen uygulamaları ücretsiz hale bile getiriyor.

Bizde AppStore‘da bu hafta geliştiricilerin bir süreliğine ücretsiz olarak sundukları uygulamalardan 7 tanesini sizler için seçtik.

Jigsaw App

Jigsaw uygulaması adından da anlaşılacağı üzere bir yapboz oyunu. İçerisinde 25 yapboz resminin bulunduğu oyunda bazı yapboz resimleri ilerledikçe açılan cinsten. Oyunda isterseniz galerinizden, kendi resimlerinizi yapboz şekline getirip onlar ile de oynayabiliyorsunuz.

Çoklu dokunmatik fonksiyonunu destekleyen Jigsaw oyununda, otomatik kaydetme, yapboz parçalarına yaklaşma ve uzaklaşma, yapboz parçalarını istediğiniz gibi hareket ettirme özellikleri yer alıyor.

Bu adresten iTunes üzerinden şimdilik ücretsiz olarak indirebileceğiniz Jigsaw App uygulaması, yapboz oyunu arayıp ücret ödemek istemeyenler için biçilmiş kaftan niteliğinde. Uygulama iPhone, iPad ve iPod Touch için iOS 5 ve üzerinde çalışırken uygulamanın iPhone 5 desteği de bulunuyor. Uygulama içi satın alma seçenekleri de mevcut olan oyunun normal fiyatı ise 3.59 TL.


Slidig.to

Yine bir yapboz oyunu olan Sliding.to resimleri 3×3‘den 8×8‘e kadar parçalayabiliyor. Ancak 6×6, 7×7 ve 8×8‘lik bölümleri görebilmek için uygulamaya iTunes üzerinden bir değer vermek gerekiyor.

Bölümler arasında da easy, medium ve hard olarak üçe ayrılan yapboz resimlerini ister kameranızdan çekip ekleyebiliyorsunuz, isterseniz galerinizden kendi resimlerinizi seçebiliyorsunuz. Uygulama yapboz resimlerini tamamlarken size süre tutma imkanı da tanırken aynı zamanda kaç hamle yaptığınızda gösteriyor.

Şık bir tasarıma sahip olan Sliding.to uygulamasında renk düzenin değiştirebildiğiniz gibi oyun seslerini de değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca yaptığınız skorlar, süre, hareket ve kaçlık sınıfta olduğunuz gibi bilgiler ile de uygulama üzerine kaydediliyor.

Normal fiyatı 1.79 TL olan Sliding.to uygulamasını bu adresten ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulama iPhone, iPad ve iPod Touch için iOS 4.3 ve üzerinde çalışırken uygulamanın iPhone 5 desteği de bulunuyor.

Contacts Backup Pro

iOS cihazlar için kaliteli ve hızlı bir rehber yedekleme uygulaması olan Contacts Backup Pro ile isterseniz tüm rehberinizi isterseniz seçtiğiniz kişileri yedekleyebiliyorsunuz. Yapılan yedeklemeyi Excel dosyası olarak alabileceğiniz gibi Gmail ve Outlook adreslerinize de gönderebiliyorsunuz. Çıkan Excel dosyasını Wi-Fi üzerinden bilgisayarınıza yada varsa DropBox hesabınıza direk olarak uygulama üzerinden gönderebiliyorsunuz.

Otomatik olarak yedekleme yapabilme özelliği de olan Contacts Backup Pro uygulamasının, daha önce yedek aldığınız rehber ile en son rehberinizi birleştirme, önceki alınan bir yedeği başka bir yedek ile değiştirme, yada yeni yedek ekleme gibi özellikleri bulunuyor.

5.49 TL‘lik bir etikete sahip olan Contacts Backup Pro uygulamasını buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulama iPhone, iPad ve iPod Touch için iOS 6 ve üzerinde çalışırken uygulamanın iPhone 5 desteği de bulunuyor.

Unit Converter

Bir birim dönüştürücü uygulaması olan Unit Converter tabiri caizse uzay mekiği gibi bir uygulama. 50‘den fazla dönüştürme birimine sahip olan uygulama, 1000‘den fazlada alt dönüştürme birimi olan bir veritabanına sahip. Bu veritabanı ise yeni dönüştürme birimleri ile sürekli güncelleniyor.

Unit converter kullanıcıların kendi dönüştürme birimlerini hazırlamasına da olanak sağlıyor. Bu sayede sonsuz bir dönüştürme birimini desteklemiş olan Unit Converter uygulaması, dönüşüm seçenekleri arasından favoriler oluşturulmasına da imkan veriyor. Anasayfa üzerinde istenilen dönüştürme birimi silinip yerine başka bir dönüştürme birimi eklenebilen uygulamada online olarak güncel videolar ve döviz kurları da izlenebiliyor.

3.59 TL‘lik bir fiyata sahip olan Unit converter uygulamasını şimdilik ücretsiz olarak bu adresten indirebilirsiniz. Uygulama iPhone, iPad ve iPod Touch için iOS 5 ve üzerinde çalışırken uygulamanın iPhone 5 desteği de bulunuyor.

PhotoCool

Fotoğraf düzenleme, efekt, filtre ve çerçeve ekleme uygulaması olan PhotoCool, Instagram benzeri bir uygulama. Uygulamanın büyük yenilik ve özellikleri olmasa da, içerisinde bulunan filtre ve efektler ile gayet güzel görüntüler elde etmek mümkün.

Birden fazla fotoğrafa aynı anda işlem yapabilen PhotoCool uygulaması, fotoğraflarda düzenleme adına kesme, kırpma, parlaklık, renk tonu, kontrast ve gölge ayarları gibi ayarlar yapılmasını sağlıyor. Bunun yanında uygulama kullanıcıya 16 filtre, 1 doodle ve 1 metin ekleme özelliği ile toplamda 18 seçenek sunuyor.

2048×2048 piksele kadar fotoğraf desteği sunan uygulama, düzenlenen fotoğrafları Instagram dahil birçok sosyal ağda paylaşma imkanı veriyor.

5.49 TL’lik etiketi ile kullanıcıyı bekleyen PhotoCool uygulaması şimdilik ücretsiz ve bu adresten indirilmeyi bekliyor. Uygulama iPhone, iPad ve iPod Touch için iOS 6 ve üzerinde çalışırken uygulamanın iPhone 5 desteği de bulunuyor.

Bubble Annihilator

Zuma ile Tetris karışımı bir oyun olan Buble Annihilator, yukarıdan gelen baloncukları elimizde bulunan ve aynı renkte olan baloncuklara fırlatıp bölüm atlamaya çalıştığımız bir oyun. İlerledikçe bölümlerin açıldığı oyunda toplam 120 bölüm bulunuyor ancak 40 bölümden sonrası ise oyun içi satın almalar ile oyunculara teklif ediliyor.

Basit ve eğlenceli bir oyun olan Buble Annihilator yüksek grafikler sergilemese de oyuncular için gayet güzel efektlere sahip. 1.79 TL değerine sahip olan uygulamayı şuan için ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz. iPhone ve iPod Touch için iOS4 ve üzerinde çalışan oyunun iPad versiyonu ise herhangi bir indirime girmiş değil.

Bubble Annihilator oyununun iPad versiyonunu da 1.79 TL karşılığında buradan indirebilirsiniz.

Skinz

Skinz uygulaması iOS cihazlar için duvar kağıdı ve arka plan görseli oluşturmak için hazırlanmış basit ve kullanışlı bir uygulama. Uygulama sayesinde sade görseller elde edilebileceği gibi, sayfalarda bulunan ikonlar içinde çeşitli efektler uygulanabiliyor. Bunun dışında ikonlar için raf tasarımı da verebileceğiniz Skinz uygulamasında hazır ikonlarla, hazırlanan görselin nasıl uyum sağladığını da görebilmek mümkün.

Görsel ve görsellere eklenen efekt ve tasarımların her hafta yenilendiği Skinz uygulamasında, güncelleme yapmadan New butonu ile yeni görseller eklenebiliyor. Duvar kağıdı yada arka plan olarak hazırladığınız görseller ise Save butonu ile direk olarak fotoğraf galerisine gidiyor ve oradan istediğiniz şekilde cihazınıza göre ayarlama yapabiliyorsunuz.

iOS cihazınızı sürekli canlı tutmak ve tasarımı sürekli değiştirmek istiyorsanız 1.79 TL‘lik fiyatı olan bu Skinz uygulamasına buradan şuanda ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Uygulama iPhone, iPad ve iPod Touch için iOS 5 ve üzerinde çalışırken uygulamanın iPhone 5 desteği de bulunuyor.

:: Sizler için seçtiğimiz haftanın indirimdeki iOS uygulamalarını beğendiniz mi?

 
yazarMustafa Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, boş vakitlerinde fotoğraf çekmektedir. Yazar, farklı yazılımları ve iOS uygulamalarını incelemeyi sevmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Haftanın İndirimdeki iOS Uygulamaları!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Typic pro şuanda ücretsiz arkadaşlar. Resimlerin üzerine sticker ve yazılar yazabileceğiniz çok güzel bir uygulama. indirin 🙂

" Haftanın İndirimdeki iOS Uygulamaları! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın İndirimdeki iOS Uygulamaları! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın İndirimdeki iOS Uygulamaları! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "