Okunma

Haftanın İnternet Siteleri


26 Şubat 2014 Çarşamba 07:00
Haftanın İnternet Siteleri

Müzik ruhun gıdasıdır” diyerek bu hafta sizler için dört müzik sitesi seçtik. Biz incelerken oldukça keyif aldık, sizde umuyoruz dinlerken aynı keyfi bizimle paylaşırsınız. 

Bu hafta sizler için dört müzik sitesi inceledik. 
http://www.oiaoia.com/
Yapısıyla oldukça ilginç görünen site, “Müzik Evrenseldir” mesajı veriyor. Flash olarak tasarlanmış olan gezegenlere 
tıklayarak karşınıza çıkacak sürpriz müziği dinleyebilirsiniz. Her gezegenin farklı bir rengi ve deseni var. 
Tasarımcılar sizin ruh halinize göre renklere tıklayacağınızı düşünmüş olmalı. Sistem içerisinde yerli ve yabancı bir 
çok müzik yüklü. Sol üst köşedeki mini player ile müziğin akışına müdahele edebilirsiniz. Bu sitede istediğiniz şarkıyı 
dinleyebilme imkanınız yok. Bu özelliği Oiaoia müzik evrenini daha gizemli kılıyor.
……………..
http://www.goear.com/
Bir İspanyol sitesi olan Goear, yakından tanıdığımız Fizy müzik sitesini andırmakta. Ekrana gelen arama çubuğu 
üzerinden istediğiniz sanatçıyı veya şarkı ismini yazıp aratabilirsiniz. Sorgulamanın ardından gelen listede şarkının 
süresi ve kayıt kalitesini de görmeniz mümkün. Seçtiğiniz müziği dinlemeye başladığınızda “Más Canciones” ve “Artistas 
Similares” isimli iki buton göreceksiniz. Bu butonlar aracılığı ile sanatçının diğer şarkılarını / albümlerini ve 
benzer sanatçıları listelemeniz mümkün. Eğer siteye üye olursanız kendi çalma listenizi oluşturup peş peşe sevdiğiniz 
şarkıları dinleme imkanı da elde edebilirsiniz.
……………………
http://www.8tracks.com/
Bu site de en az Oiaoia Müzik Evreni kadar ilginç. Anasayfada sizi en çok tercih edilen müzik etiketleri karşılıyor. Sistem sizden iki müzik türü seçmenizi istiyor. Seçiminizin ardından belirlediğiniz tarza uygun albümler ekrana getiriliyor. Ardından tabiki muhteşem bir müzik keyfi! Sağ üst köşede bulunan arama çubuğu sayesinde dinlemek istediğiniz sanatçı yada gruplarıda kendiniz belirleyebilirsiniz. 8tracks’da tıpkı Fizy gibi veritabanını Soundcloud ve Youtube gibi sitelere bağlamış durumda. Yani dinleyeceğiniz şarkılar farklı sitelerden seçilerek sizlere sunulmakta.
……………………..
http://www.jango.com/
Jango görünüm olarak biraz karışık bir site. Sol üstteki Jango logosunun hemen yanında arama çubuğu bulunmakta. Arşivleri çok geniş değil fakat aranan çoğu şarkıyı bulabiliyor. Sistem sizlere sanatçılar hakkında kısa bilgiler ve klip imkanlarıda sunmakta.
:: Haftanın sitelerini beğendiniz mi?

OIA Müzik Evreni

Yapısıyla oldukça ilginç görünen site, “Müzik Evrenseldir” mesajı veriyor. Flash olarak tasarlanmış gezegenlere tıklayarak, karşınıza çıkacak sürpriz müziği dinleyebilirsiniz. Her gezegenin farklı bir rengi ve deseni var. Tasarımcılar sizin ruh halinize göre renklere tıklayacağınızı düşünmüş olmalı.

Sistem içerisinde yerli ve yabancı bir çok müzik yüklü. Sol üst köşedeki mini player ile müziğin akışına müdahele edebilirsiniz. Bu sitede istediğiniz şarkıyı dinleyebilme imkanınız yok. Bu özelliği ile OIA Müzik Evreni, daha gizemli bir hale bürünüyor.

Siteye gitmek için tıklayın.

Goear

Bir İspanyol sitesi olan Goear, yakından tanıdığımız Fizy müzik sitesini andırmakta. Ekrana gelen arama çubuğu üzerinden istediğiniz sanatçıyı veya şarkı ismini yazıp aratabilirsiniz. Sorgulamanın ardından gelen listede şarkının süresi ve kayıt kalitesini de görmeniz mümkün. Seçtiğiniz müziği dinlemeye başladığınızda “Más Canciones” ve “Artistas Similares” isimli iki buton göreceksiniz. Bu butonlar aracılığı ile sanatçının diğer şarkılarını / albümlerini ve benzer sanatçıları listelemeniz mümkün. Eğer siteye üye olursanız kendi çalma listenizi oluşturup peş peşe sevdiğiniz şarkıları dinleme imkanı da elde edebilirsiniz.

Siteye gitmek için tıklayın.

8tracks

Bu site de en az OIA Müzik Evreni kadar ilginç. Anasayfada sizi en çok tercih edilen müzik etiketleri karşılıyor. Sistem sizden iki müzik türü seçmenizi istiyor. Seçiminizin ardından belirlediğiniz tarza uygun albümler ekrana getiriliyor. Ardından tabiki muhteşem bir müzik keyfi! Sağ üst köşede bulunan arama çubuğu sayesinde dinlemek istediğiniz sanatçı yada grupları kendiniz belirleyebilirsiniz. 8tracks‘da tıpkı Fizy gibi veritabanını Soundcloud ve Youtube gibi sitelere bağlamış durumda. Yani dinleyeceğiniz şarkılar farklı sitelerden seçilerek sizlere sunuluyor.

Siteye gitmek için tıklayın.

Jango

Jango görünüm olarak biraz karışık bir site. Sol üstteki Jango logosunun hemen yanında arama çubuğu bulunmakta. Arşivleri çok geniş değil fakat aranan çoğu şarkıyı bulabiliyor. Sistem sizlere sanatçılar hakkında kısa bilgiler verip, klip imkanları da sunmakta.

Siteye gitmek için tıklayın.

:: Haftanın sitelerini beğendiniz mi?
yazarMert Aliefendioğlu

Çok sayıda radyo kanalında 10 yılı aşkın süredir editörlük ve DJ'lik yapan yazar; fotoğraf, bilim, sinema ve teknolojiye yoğun şekilde ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Haftanın İnternet Siteleri”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Birde Türk sitelerine önem verseydiniz keşke?

  2. c0lin dedi ki:

    Yazarımızın radyocu ve dj olduğunu çabukcak belli etti. (:

" Haftanın İnternet Siteleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın İnternet Siteleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın İnternet Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "