Haftanın Mobil Oyunları – 11


07 Aralık 2014 Pazar 19:00
Haftanın Mobil Oyunları – 11

Her hafta sizlere sunduğumuz Android, iOS ve WP cihazlarınızda kullanabileceğiniz en kaliteli ve en eğlenceli oyunlar ile yeniden karşınızdayız. Bu hafta da sizler için 5 farklı mobil oyunu bir araya getirdik.

 ::Geçen Haftanın Mobil Oyunları İçin Tıklayınız

14-12/07/stick-hero-2.png

Stick Hero

Son derece basit ( Basit dediysem amacımız basit, yoksa oyun bana kalırsa oldukça zor) ve eğlenceli bir oyun olan Stcik Hero‘da amacımız, kahramanımızı uçurumlardan düşmeden karşıya geçirmek.

Oyunda kahramanımız, platformlar arasında sopa kullanarak karşıya geçiyor ve bu sopanın boyunu biz ayarlıyoruz. Eğer geçeceğiniz platformdan daha kısa ya da geçeceğiniz platformdan daha uzun bir sopa çıkartırsanız maalesef kahramanımız aşağıya düşüyor.

Oyunda kiraz toplayarak yeni kahramanlar açabiliyorsunuz. Kirazları alırken oldukça dikkatli olmanız gerekiyor eğer acele etmezseniz kahramanımız ters halde giderken, geçeceği platforma çarpıp yine uçurumu boyluyor.

Ketchapp firmasının yaptığı oyunda, uygulama içi satın alım mevcut ancak sadece kahraman alabiliyorsunuz. Oyunun gameplay’ini içeren videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

Android cihazlarınız için 8.8 MB olan oyunu buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iOS cihazlarınız için 8 MB olan oyunu buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Windows Phone için 8 MB olan oyunu buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

14-12/07/route-z-header.png

Route Z

Zombie Highway’i oynayanlar bilirler, Route Z’den daha önce çıkan Zombie Highway’de; grafikler, oyunun konusu, sesler gayet güzeldi. Fakat bir sorun vardı; aracı yalnızca telefon ekranını sağa sola yatırarak kullanabiliyordunuz. Misal uzandığınız yerden “hadi iki zombie’ye çarpalım” dediğinizde bu durum pek mümkün değildi, çünkü araç ne tarafa uzanıyorsanız o yöne gidiyordu. Üstelik ayarlar bölümünde bunu düzeltebileceğiniz bir yerde yoktu.

Sanırım “Moon Shark” firması bu açığı görmüş ve dokunarak kontrol edilebilen (istenildiği takdirde sağa sola yatırarak oynayabiliyorsunuz) araçla zombilere çarpma oyunu yapmış. Ayrıca oyunda daha fazla engel, daha fazla zombie ve daha çok özellik var. Route Z’de benzininizin bir sınırı var, ancak kazandığınız parayla benzin deponuzu genişletebiliyorsunuz ya da şansınıza olur da yolda giderken bir benzin bidonu çıkarsa alıp, daha fazla yol katedebiliyorsunuz. Aynı şekilde aracınızın zırhını geliştirebiliyorsunuz, bu sayede aracınızla sağa sola çarpsanız bile aracınız kolay kolay parçalanmıyor. 

Oyunda amacımız bahsettiğimiz gibi mümkün olduğu kadar fazla zombie’ye çarpmak, mümkün olduğu kadar uzun yol yapabilmek. Oyunda satın alabileceğiniz farklı araçlar ve bunlara monte edebileceğiniz silahlar mevcut. Tabi bunları alabilecek parayı biriktiremiyorsanız, ugulama içi satın alım gerçekleştirebilirsiniz, Bu durum da oyunu biraz pay-to-win yapmış. Oyunun gameplay’ini içeren videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

Android cihazlarınız için 58 MB olan oyunu buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iOS cihazlarınız için 92MB olan oyunu buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

14-12/07/sleeping-prince-1.png

Sleeping Prince: Royal Edition

Signal Mobile’ın geliştirdiği oyunda amacımız uykuda olan prens ile bize verilen görevleri yerine getirerek krallığı kurtarmak. 

Prensimiz öyle bir derin uykuda ki sağa, sola fırlatsanız bile uyanmıyor kendisi. Krallığımızı kurtarma esnasında karşımıza çıkan elmasları toplamamız, bölümü belirli bir süre içinde bitirmemiz gerekli. Eğer bunları başarabilirsek, bölüm sonunda 3 yıldız alıyoruz ki bu da görevimizi tam yaptığımız anlamına geliyor.

Bunun haricinde karşımıza çıkan canavarlarla savaşmamız, kilitli olan kapıları açmamız ve uyuyan prensimizi en mantıklı şekilde yönlendirmemiz gerekli. Oyunda ilerledikçe yeni özellikler ile karşımıza çıkabilecek karakterler ya da yardımcı araç gereçler açılıyor. Özellikle grafikleriyle dikkat çeken oyun, kısa sürede bağımlılık yapabiliyor. 

40’tan fazla bölüm içeren “Sleeping Prince: Royal Edition” normalinde ücretli ancak kısa bir süreliğine tüm store’larda ücretsiz. Oyunun gameplay’ini içeren videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

 

Android cihazlarınız için 219 MB olan oyunu buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iOS cihazlarınız için 289 MB olan oyunu buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

14-12/07/checkpoint-champion-1.jpg

Checkpoint Champion

“Checkpoint Champion” iki boyutlu eğlenceli bir araba yarışı. Oyunda diğer arabalara karşı değil zamana karşı yarışıyorsunuz.

Kuş bakışı kamera açısına sahip oyunda, size verilen süreler içerisinde belirtilen noktalara gitmeniz gerekiyor. Tabi zemin farklılıkları ya da geçmeniz gereken iki nokta arasında yapmanız gereken manevralar oyunda ilerledikçe zorlaşıyor.

Oynanabilirlik açısından son derece başarılı olan oyunda 48 farklı bölüm var. Pistlerde izleyeceğiniz yolu kendiniz belirliyorsunuz, bazı bölümlerde belirlenen noktalardan istediğiniz sırayla geçme hakkı tanınıyor, seçeceğiniz sıra ya da yol sizin mantığınıza bırakılıyor.

Oyunda 3 farklı araba bulunuyor, aldığınız araçları yapacağınız görevlerle ya da oyundan kazandığınız yıldızlarla farklı şekillerde kaplatıp, boyatabiliyoruz. Araçların özellikleri hızlanma, maksimum hız ve yere tutunma olarak kendi içinde 3’e ayrılıyor. Oyunun gameplay’ini içeren videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

iOS cihazlarınız için 61.6 MB olan oyunu buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

14-12/07/guardians-of-the-galaxy-1.png

Guardians Of The Galaxy

Filmini bir çoğumuzun beğenerek izlediği Guardians Of the Galaxy’nin resmi oyunu “The Universal Weapon” Store’larda yerini aldı. Oyunda amaç; elimizdeki ekibi doğru yönlendirerek, karşımıza çıkan düşmanları öldürmek.

Oyunda 25 adet Marvel karakteri mevcut bunların bir kısmı Guardians Of The Galaxy filminden bir kısmı ise başka Marvel karakterlerinden (Hulk, Iron-Man vb.) oluşuyor. Oyunda kuracağınız 4 kişilik ekibe istediğiniz karakteri atayabiliyorsunuz. Tabi her karakter hemen açılmıyor. İlerledikçe ve bölüm geçtikçe açacağınız karakterler mevcut.

Oyunda Mission Map ve Arena Play olmak üzere iki farklı mod var. Çevrimdışı olarak oynayabileceğiniz Mission Map modunda bölüm bölüm ilerlerken, Arena Play’de internete bağlı olmanız gerekiyor, sadece internete bağlı olmanız yeterli değil. Mevcut bir de facebook hesabınız olması lazım, tüm bu koşullar gerçekleştikten sonra wave olarak gelen düşmanlarınızı yenmeye çalışıyorsunuz ve facebook arkadaşlarınız arasında kaçıncı olduğunuzu görüyorsunuz. Oyunda alacağınız karakterleri, ilerledikçe güçlendirebiliyor ve yeni özellikler kazanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Oyunda bölümler arasında, orijinal çizgi romana bağımlı kalınarak hikaye gösteriliyor. İstediğinizde hikayeyi anlatan farklı çizgi romanları ana menüden nova database’e tıklayarak okuyabiliyoruz. Kazandığınız zaman, filmde baş kahramanımızın kasetinde çalan müzikle aynı müziğin çalması gibi ince detaylar düşünülmüş. Oyunun gameplay’ini içeren videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

  

 

Android cihazlarınız için 42 MB olan oyunu buradan 6.99 tl karşılığında indirebilirsiniz.

iOS cihazlarınız için 77.7 MB olan oyunu buradan 6.49 tl karşılığında indirebilirsiniz.

Windows Phone için 63 MB olan oyunu buradan 6.99 tl karşılığında indirebilirsiniz.

:: Bu hafta seçtiğimiz oyunları nasıl buldunuz? Sizin tavsiye ettiğiniz oyunlar neler?
yazarTuna Şener

Uzun süredir ShfitDelete.Net takipçisi olan Tuna, artık ilgilendiği mobil oyunlarla ilgili incelemelerini ve haberlerini ShiftDelete.Net'te paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Oyunlar eyimiş

" Haftanın Mobil Oyunları – 11 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Mobil Oyunları – 11 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Mobil Oyunları – 11 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!