Haftanın Teknoloji Kitapları


07 Kasım 2012 Çarşamba 08:31
Haftanın Teknoloji Kitapları

Usta kalemlerden dökülen yazıların değerlendirildiği köşemiz Haftanın Kitapları‘na hoşgeldiniz. Bu hafta da her hafta olduğu gibi sizlere dört ayrı teknoloji kitabını tanıtarak tavsiyelerde bulunacağız.

Teknoloji ve yazılım konularına meraklıysanız, her hafta bu köşeyi ziyaret etmeyi unutmayın.

SCCM 2012


Ortaç Demirel
Pusula Yayıncılık

SCCM 2012, server altyapısı ile client aygıtlar da dahil olmak üzere bütün bilgi-işlem bileşenlerinin kolaylıkla ve etkin bir şekilde yönetilmesi için kapsamlı bir yönetim platformu olan Microsoft System Center 2012’nin yapılandırılması için vazgeçilmez olan konfigürasyon yazılımıdır.

Uzun adıyla System Center Configuration Manager, yönetimi merkezileştiren, organizasyon bazında neredeyse en önemli konfigürasyon bileşenlerini üzerinde barındıran çok yönlü bir System Center ürünüdür.

Matlab ile Programlama


Deniz Dal
Ekin Basım Yayın

Bilgisayar programlamanın temellerini okuyucuya onu sıkmadan adım adım öğretecek, bol miktarda (330 adet) çözümlü ve açıklamalı orjinal uygulamalar ve programlama ipuçları ile doludur.

Böl-ve-Yönet (Divide-and-Conquer) prensibinden hareketle büyük bir programın hangi fonksiyonlarının birleşimi şeklinde yazılabileceğini kullanıcıya daha başlangıçta dikta etmeden gizliden gizliye öğretebilmeyi amaçlamaktadır.

 

SAS Enterprise Guide İle Veri Analizi

İbrahim Çağan Kaya, Turaç Yavuz
Pusula Yayıncılık

SAS (Statistical Analysis System), en popular istatistik yazılımlarından biri.

SAS, Eğitimden, Finansal Hizmetlere, hizmet sektöründen iletişime, imalat sanayiinden medya kuruluşlarına, otellerden perakendecilere, sağlık sektöründen ulaştırmaya kadar pek çok farklı alanda kullanılıyor.

Bütün bu alanlarda, iş zekasının artırılması, veri yönetimi, finansal zekânın iyileştirilmesi, finansal suçların yakalanması, yönetsel uygulamaların yetkinleştirilmesi, yüksek performanslı işlemlerin yapılması, IT yönetiminin ve performans yönetiminin planlanması, risk yönetimi, SAS’ın sunduğu araçlar sayesinde mümkün olabiliyor.

 

Herkes için Labview


Jeffrey Travis, Jim Kring
Pegem A Yayıncılık

Bir mühendis ya da araştırmacı iseniz; kullandığınız cihazların bilgisayar bağlantı noktası olmasına rağmen program satın almaya bütçeniz yetmediğinden dolayı onları bilgisayarla kontrol etmek yerine manuel olarak kullanmak zorunda kalmışsınızdır.

Bazen de satın aldığınız cihazlarla gelen programların ihtiyacınıza tam olarak cevap veremediğini görmüşsünüzdür. Kimi zaman sıradan bir ölçümü yapmak için basit bir ölçüm aracına ciddi paralar ödemişsinizdir. Belki içimizden bazıları kendi cihazını yapmak ve cihazları bilgisayarla kontrol etmek için bir programlama dilini öğrenmeye kalkmış ve öğrenmiştir de. Lakin özellikle kodların metin şeklinde yazıldığı bir programlama dilini iyi derece öğrenmek çok kolay bir iş değildir. İyi bir mühendis ve araştırmacı olmak için de kendi programınızı kendiniz yazabilmelisiniz.

Bu zorunluluk ve buna karşılık bu işin zorluğu LabVIEW’i dünyaya getirmiştir.

After Effects CS6


Cemil Bayram
Kodlab Yayınları

Bu kitabı After Effects CS6’ya yeni başlayanlar, orta seviyedekiler ve ileri seviyedekiler kullanabilir. Her seviyedeki kullanıcılar, bu kitapta kendilerine göre bir şeyler bulacaktır.

Mümkün olduğunca sade bir dil kullanılarak herkesin kolaylıkla anlayabileceği bu kitapta, tüm konu ve bölümleri sesli ve görsel video eğitim desteğiyle bulacaksınız.

Kitap; Adobe Bridge, Media Encoder, Photoshop,  Illustrator programlarıyla birlikte entegreli olarak hazırlanmıştır.

:: Haftanın Kitapları’nı beğendiniz mi?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Haftanın Teknoloji Kitapları”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Matlab da zorlananlar, Matlab ile programlama kitabını mutlaka okusunlar. Aslında ne denli keyifli olduğunu bu kitapla birlikte görecekler. Bu konuda yazılmış en iyi kitaplardan biri diyebilirim.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Son derece detaylı ve bir o kadar da anlaşılır şekilde anlatılmış. Gerek konu anlatımı gerekse örneklerin çözümleri tam ayarında, eksiksiz bir şekilde hiç yormadan öğretiyor.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  MATLAB İLE PROGRAMLAMA kitabının 1. baskısını satın almıştım. 2. baskısının yapılacağı belliydi. Kitaplığınızda muhakkak bulundurun.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Kodlab cok iyidir..

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Rıza Çelik nerde

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben bunları okumam..!

" Haftanın Teknoloji Kitapları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Teknoloji Kitapları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Teknoloji Kitapları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 2. 2 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 3. 3 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 4. 4 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 5. 5 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 6. 6 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 7. 7 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 8. 8 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 9. 9 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 10. 10 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme