Okunma

Haftanın Ücretsiz Oyunu


29 Temmuz 2011 Cuma 14:45
Haftanın Ücretsiz Oyunu

Grand Theft Auto ve sokak yarışı öğelerini bir arada bulunduran, tamamen ücretsiz bir oyun oynamak ister misiniz? Cevabınız evetse yazıyı okumaya devam edin. Yazı bittiğinde de oyunu kurup tüm hafta sonu boyunca oynayacaksınız. Şimdiden kendinizi buna hazırlayın.

City Racing’i buradan indirebilirsiniz.

Havada GTA Kokusu Var

City Racing, ilk bakışta ücretsiz olduğu için ön yargıyla yaklaşılmasına rağmen oldukça başarılı bir oyun. İsminden de anlaşılacağı gibi City Racing’de şehir sokaklarında kuralsız yarışlara katılıyorsunuz. Oyuna başladığınızda ufak bir oyun içi animasyonla karşılıyorsunuz. Burada bir hayli hasara uğramış otomobilinizle bir tamircinin önüne geliyorsunuz. Tamirciyle geçen kısa diyalogdan sonra, hemen garaja girip otomobilinizi tamir ettirebilirsiniz. Burası aynı zamanda bir süre sonra para kazanmaya başladıkça otomobilinize geliştirmeler yapacağınız yer.

Para Kazanmanın Yolu Sokak Yarışları

Garajdan çıktıktan sonra şehrin otoyollarında gezinmeye başlıyorsunuz. Ekranın sol alt köşesinde bulunan ufak haritada, etrafınızda bulunan garaj, polis aracı ve yarış noktalarını görebiliyorsunuz. Para kazanmak için sokak yarışlarına katılmanız gerekiyor. Bunun için öncelikle yarış noktasına gidip aracınızı durdurmanız gerekiyor. Karşınıza çıkan pencerede, ne tür bir yarış olduğu ve toplam ödül gibi bilgilere erişiyorsunuz. Yarışı kabul ettikten sonra kendinizi doğrudan yarış alanında buluyorsunuz.


Tekerlekleri Sonuna Kadar Döndürmeyin

Yarışlardaki araçların sınıfları da bizimkiyle aynı olduğu için ilk etapta külüstür bir aracım var ne yapacağım diye düşünmenize gerek yok. Önemli olan mümkün olduğunca iyi bir şekilde aracınıza hakim olmak. Oyunun mekaniği diğer pek çok rakibine göre biraz farklı. Özellikle tekerleklerin sonuna kadar döndürülmesi durumu biraz farklı sonuçlar doğuruyor. Hatta kimi zaman araç takla atabiliyor.

Şehir Halkına Dikkat Edin

Yol kenarında yürüyen şehir halkına dikkat etmeniz gerekiyor. İnsanları ezmeniz halinde polis sizi takip etmeye başlıyor. Suç oranınız arttıkça, sizi kovalayan polis sayısı da aynı oranda artış gösteriyor. Polis araçları için hızlı demek doğru olabilir. Ancak zeki olduklarını söyleyemeyeceğim. Hemen arkanızdaki bir polis aracını, önünüzde duran bir başka araca ya da duvara toslatmak için çok fazla uğraşmanıza gerek yok. Hatta yanlışlıkla aracınızla göle düştüğünüzde, sizi takip eden polis araçları da gölün dibine kadar kovalıyor sizi.

Polislere Yakalanmayın

Polis araçları arasında belli bir süreden fazla sıkışmanız halindeyse yakalanıyorsunuz. Yakalanmanızın parasal yaptırım dışında bir zararı yok. Ancak oyunda zaten yarışarak para kazanmak istediğiniz için, yakalandığınızda kaybettiğiniz para yüzünden sinirlenebilirsiniz. Zaten polislerin aracınıza hasar vermesinin en büyük sebebi de bu. Ne kadar çok hasar alırsanız hızınız ve hareket kabiliyetiniz o kadar azalıyor.

Gerçekçi Fizik, Hasar Alan Araçlar

Aracınızın hasar aldığını da yeri gelmişken söyleyeyim. Kimi zaman polis araçları özellikle aracınıza çarparak performansının düşmesini sağlamaya çalışıyorlar. Aynı şekilde yarışırken diğer araçlara çarpmanız da otomobilinizde hasar oluşturuyor. Dolayısıyla yarışırken öyle dan dun her önünüze gelene çarpmaya kalkmayın, mümkün olduğunca dikkatli davranıp yarışları hasarsız tamamlayın.

Düşük Sistem Gereksinimleri

City Racing, öyle çok muhteşem grafiklere sahip bir oyun değil. Dolayısıyla mütevazı sistemlerde de kolayca çalışabilir. Oyunun ücretsiz oluşu ve çok fazla sistem gereksinimine ihtiyaç duymaması gözümüze ilk etapta çarpan avantajları. GTA ve sokak yarışı temalarını seviyorsanız City Racing’i deneyebilirsiniz.

:: En beğendiğiniz ücretsiz oyunlar hangileri?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Haftanın Ücretsiz Oyunu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  TEMUR AĞABEY NERDE LİNK GURBAN

 2. kelestemur dedi ki:

  Yazının başında indirme adresi bulunuyor.

 3. _rr4 dedi ki:

  nereden indiricez göremedim ?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  güzele benziyor deneyecem

 5. SDN Okuru dedi ki:

  güzel oyun muş paylaşım için saol bu arada bir kaç şeyde ben eklemek istiyorum müsaden olursa …
  1. para kazanmak için sadece yarış yapmanız gerekmiyor ışıkların altında size el kaldıran insanları taşıma görevini de üstlenebilirsiniz. bu şekilde aracınız bakım ve onarım masraflarını karşılayabilirsiniz..(müşterileri ne kadar hızlı götürürseniz o kadar daha fazla para kazanabilirsiniz)
  2. polisler sadece ortalıkta olduğunda insanlara çarparsanız o zaman kovalamaya başlıyor … (polisler ortalıkta yokken kaos yaratabilirsiniz ) dip not mini map te mavi olan simge polisi temsil ediyor… 🙂

 6. kelestemur dedi ki:

  Evet Windows 7 uyumlu.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Windows 7 uyumlu mu?

 8. kelestemur dedi ki:

  Yazının başına oyunu indirebileceğiniz linki ekledim. İyi eğlenceler.

 9. bewko dedi ki:

  pardon ama nerden indircem canım sıkıldı denemek istiyorum

 10. RaMZeN dedi ki:

  Hemen deneyelim

" Haftanın Ücretsiz Oyunu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Ücretsiz Oyunu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Ücretsiz Oyunu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "