Okunma

Haftanın Web Siteleri


13 Şubat 2010 Cumartesi 10:00
Haftanın Web Siteleri

Günde en az 6 saatinizi internet başında geçiriyor musunuz? Peki, ziyaret ettiğiniz siteler rutin haline mi geldi? Sanal dünyanız, sırada ve sakin hale gelmişse bırakında biz onu neşelendirelim. Bu hafta da sizler için 7 ilginç web sitesini bir araya getirdik.

İnternette dolaşırken, hem yeni arkadaşlar edinip hem de farklı diller öğrenebilirsiniz. Müzeye gitmeden Osmanlı paralarıyla ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmanın yolu da bu hafta tanıttığımız web sitelerinin içerisinde.

Programlar ve oyunlarda yaşadığınız hatalar yüzünden sinirleriniz bozuluyorsa, sizlere onlardan kurtulmanın yolunu gösterelim. İşte haftanın en ilginç web siteleri..

Diziler ve programlar için sitelerini yenilediler

Türk kanalları televizyonculuk konusunda özellikle son yıllarda dünya standartlarıyla yarışır hale geldi. Ancak, şu anda o kadar fazla dizi ve TV programı yayınlanıyor ki izleyicilerin dikkatini çekmek için kanalların içerik üretmekten daha fazlasını yapması gerekiyor.


www.startv.com.tr

Star TV‘de bu durumu fark edip web sitesini baştan tasarladı. Artık video ve multimedya destekleri bulunan sitede her dizi için özel bir sayfa bulunuyor. Bu bölümlere girdiğiniz de ise dizinin bölüm özetleri fragmanları ve videolarıyla karşılaşıyorsunuz.

 

Çöp adamlar ne kadar komik olabilir?

Cin Ali diye tanıdığımız çöp adamlar, çocukluğumuzun vazgeçilmez kahramanlarından biriydi. Hepimizin ilk resim deneyimi bu karakter sayesinde başladı tabii ki bazılarımız onu geliştirip yeteneğini konuşturdu.


www.xkcd.com

Ancak, tüm resim yeteneği çöp adamlardan oluşanlar için xkcd.com komik ve ilginç bir içeriğe sahip. Sayfada sadece çöp adamlardan oluşan karikatürlere yer veriliyor.

İngilizce olan bu adreste, teknoloji, günlük yaşam ve gündemle ilgili farklı esprilere rastlayabiliyorsunuz.

Hatalardan usananları rahatlatma mekanı

Bug, programlar oyunlar ve sitelerde karşılaştığınız ufak hatalara verilen addır. Bu ufak hatalar bazen komik olaylara neden olsa da çoğu zaman sinirinizi bozacak sorunları beraberlerinde getirir.


www.bugtwits.com

Bugwits.com da, yaşadığı sorunlar yüzünden öfkelenen insanların buluşma noktası. Twitter mantığıyla çalışan siteye üye oluyorsunuz daha sonra ise, keşfettiğiniz Bug‘larla ilgili yazılarla sayfada içinizi dökebiliyorsunuz.

Uzman üyelerse sorunları çözmeniz için size yardımcı oluyor.

Osmanlı’nın paralarını tanıyın

Paralar bir devletin kültürünü ve ekonomik durumunu en iyi şekilde yansıtan resmi kanıtlardır. Kazanmak için uğruna o kadar ter döktüğümüz bu nesnelerin, değeri ve şekil de devletin gücüyle aynı orantıda değişir.


www.osmanliparalari.com

Osmanliparalari.com’da tarihin en büyük imparatorluklarından birinin tarihini size farklı bir yönden anlatıyor. Sayfada Padişah’lar tarafından bastırılmış paralarla ilgili bilgilere ve resimlere ulaşabiliyorsunuz.

Para kronolojisi dışında, uzman ekonomistler tarafından ele alınmış makalelere de buradan ulaşmak mümkün.

Dişlerinizi korumak için tavsiyeler

Amatör site deyip geçmeyin, bazen bu tarz sayfalar çok önemli bilgiler de içerebiliyor. Bu hafta yerdiğimiz disbeyazlatma adlı sitede, ağız sağlıyla ilgili ilginç bilgilere yer vermiş.


www.disbeyazlatma.tr.cx

Diş sağlığı, ağız kokusundan kurtulma ve diş beyazlatma yöntemlerini içeren sitede faydalı yöntemler bulabiliyorsunuz.

Ancak sitenin sadece bilgi amaçla kullanılmasını tavsiye ederiz ne de olsa herhangi bir tıbbi desteği yok.

Amerikan güreşi Türkçe öğrendi

Amerikan güreşi dünyanın en ilgi çekici spor şovlarından biri. Dev gibi insanların bir arenada toplandığı bu şovda, sporcular dövüşten çok oyunculuk yetenekleriyle seyircileri etkilemeye çalışıyor.


www.wwe.com.tr

WWE.com.tr‘de WWF (Dünya Güreş Fedarasyonu)‘nun resmi sitesinin Türkçe’ye çevrilmiş halini bulabilirsiniz.

Bu sayfada, HD kalitede güreş videoları, sporcuların biyografileri ve onlara ait fotoğraf galerine ulaşıyorsunuz.

Dil öğrenirken sosyaleşşin

Sosyal ağ çılgınlığı öyle bir boyutta ki, her hafta sizin için bu tarzda bir sayfa tanıtıyoruz. Bugün yer verdiğimiz site ise dil problemi olan kullanıcıların fazlasıyla ilgisini çekecek.


www.livemocha.com

Livemocha.com size yeni bir dil öğrettiği gibi, farklı kültürlerden insanlarla tanışmanıza da yardımcı oluyor. Siteye üye olurken, ana dilinizi ve öğrenmek istediğiniz dilleri seçiyorsunuz.

Sayfa ise, testler ve sohbet ortamı sayesinde yabancı dilinizi geliştirmeniz için size yardımcı oluyor.

:: Bu sitelerden en çok hangisini beğendiniz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Haftanın Web Siteleri”

  1. cumalisav02 dedi ki:

    bir tane de ben söylim ***** 😀

" Haftanın Web Siteleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Web Siteleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Web Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "