Okunma

Haftanin Web Siteleri


20 Şubat 2010 Cumartesi 15:00
Haftanin Web Siteleri

İnternetin bilgi okyanusunda keyifli bir yolculuk yapmanız için ilginç web sitelerini bir araya getirdik. Bu haftaki siteler sayesinde, askerlik arkadaşlarınızı tekrar bulabilirsiniz.

Hiç Com.tr uzantılı bir e-posta adresi istediniz mi? Tanıttığımız bir site buna imkan sağlıyor. İstanbul sokaklarında online macera yaşamak yer verdiğimiz bir adres sayesinde mümkün.

Ekşisözlük ismi artık herkes tarafından biliniyor peki aynı mantıkla, her türlü ürüne yorum yapmak ister misiniz? İşte sizi bilgilendirecek, eğlendirecek ve vaktinizi geçirmenizi sağlayacak 8 web sitesi…

İnternet reklamcılığıyla ilgili bilgilenin

Bireysel reklamcılık için internet en faydalı platformlardan biri. Ancak ne yazık ki şirketler hala bu gücün farkında değiller. iab-turkiye.org adlı site, firmalara internet reklamcılığının gerçek potansiyelini göstermeyi hedefliyor.


www.iab-turkiye.org

Uluslar arası bir kuruluşun Türkiye ayağı olan bu sayfada, reklamcılıkla ilgili birçok bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca sayfa, sivil toplum örgütlerinin ve kültür sanat etkinliklerinin reklamlarını sayfa ücretsiz olarak yayınlıyor.

Com.tr uzantılı e-posta hesabı

Günümüzde elektronik posta hayatımızın o kadar içerisine girdi ki, adresiniz de tıpkı cep telefonu ve arabanız gibi kişiliğinizi gösteriyor. Bu yüzden ilginç uzantılara sahip e-postalara olan ilgi de artıyor.


www.e-mail.com.tr

E-mail.com.tr, Microsoft’la ortaklaşa çalışarak bu uzantılı bir elektronik postaya sahip olmanızı sağlıyor. Ortaklığı nedeniyle, com.tr uzantılı bir Windows Live hesabı da almış oluyorsunuz.

Ürünler için özel sözlük

Ekşi Sözlük‘le birlikte ülkemizde başlayan sözlük sitelerinin sayısı giderek çoğalıyor. Normalde bir birinin taklidi olan bu adresler bilgi paylaşımından çok yazarların üstünlük savaşı haline geldi. Urunsozluk.com ise aynı konsepti daha faydalı bir içerikle birleştirmiş.


www.urunsozluk.com

Bu sitede, hemen hemen her ürünle ilgili açılmış başlıklarla karşılaşabiliyorsunuz. Bu sözlüğün yazarları ise, ürünle ilgili deneyim ve yorumlarını entry olarak yazıyor. Birkaç aylık bu site iyi yazarlarla faydalı bir adres haline gelebilir.

Asker arkadaşları için sosyal ağ

Sosyal ağların adları artık, internetle bir anılır oldu. Daha önce, bu kulvardaki yabancı dil öğreten, yeni insanlar tanıştıran sitelere bol bol yer vermiştik.


www.garnizone.com

Bu hafta, tanıtacağımız site ise, daha çok Türkleri ilgilendiriyor. Garnizone.com, insanların askerlik arkadaşlarını bulmasını sağlayan ilginç bir sosyal ağ sitesi.

Burada sadece arkadaş bulmuyorsunuz aynı Facebook gibi, askerlik fotoğraflarınızı da yükleyebiliyorsunuz.

İstanbul konulu online oyun

Web tabanlı, mafya oyunlarının popülerliği son yıllarda artmaya başladı. Ardı ardına yenileri açılan bu oyunlar da kendi çetenizi kurabiliyorsunuz. Peki, İstanbul sokaklarında racon kesip kavga etmek ister misiniz?


www.serserionline.com

Serserionline.com aynı temalı ünlü bir Alman oyunun Türkleştirilmiş versiyonu. Tamamen Türkçe olan bu oyunda, İstanbul’un farklı semtlerinde dolaşıp yolunuzu bulmaya çalışıyorsunuz. 

Evinizin McGuyver’ı olun

Eski bir deyiş, birilerinin çöpü başkasının hazinesidir der. Instructables.com size bu sözün ne kadar da doğru olabileceğini gösteriyor. Sayfada, basit süs eşyalarından teknolojik cihazlara kadar birçok ürünün, sadece evinizde bulunan eşyaları kullanarak nasıl yapabileceğinizi anlatan konular bulunuyor.


www.instructables.com

Mesela, basit eşyalarla kendinize ışın kılıcı yapabiliyorsunuz. Farklı zevkleri olan insanlar tarafın oluşturulan bu konuların bazılarında, fotoğraf dışında video da bulunuyor.

İsminiz hakkında herşeyi öğrenin

Aileler isminizi seçerken pek dikkat etmese de, adınız tüm ömrünüzü etkiliyor. İsimididikle.com, adınızla ilgili garip istatistikleri öğrenmenizi sağlıyor.


www.ismididikle.com

Sayfada isminizin Türkiye‘de en çok kullanılanlar listesinde kaçıncı olduğunu görebiliyorsunuz. Ayrıca, mors alfabesi, işaret dili ve numoroloji de isminizin nasıl söylediğini de öğrenebiliyorsunuz. Site adınızın ABD’deki istatistik karşılığını da size gösteriyor.

Bilim ve dinin buluşma noktası

Bu hafta köşemizde ilginç bir kişisel siteye yer veriyoruz. Gokalpozturk.com, fizik mezunu bir şahıs tarafından hazırlanmış. Sayfanın sahibi, İslam konusunda, faydalı bilgi, haber ve makaleleri İngilizce ve Türkçe olarak yayınlıyor.


www.gokalpozturk.com

Ancak, siteyi bu tarzdaki diğer adreslerden ayıran en büyük özellik ise, site sahibinin Kuran‘daki ayetleri onaylayan bilimsel olayları daha çok yer vermesi. İnternette dolaşırken ruhani duygularını beslemek isteyenler için faydalı bir adres.

:: Bu sitelerden en çok hangisini beğendiniz?

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Haftanin Web Siteleri”

  1. Karsak dedi ki:

    Bunlar daha önce verilmişmiydi

" Haftanin Web Siteleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanin Web Siteleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanin Web Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "