Okunma

Haftanın Web Siteleri


06 Mart 2010 Cumartesi 13:00
Haftanın Web Siteleri

Yaşadığımız çağın en bir sonucu olarak günde en azından 6 saatimizi internette geçiriyoruz. Ancak sanal dünya o kadar büyüdü ki, buraları gezmek bile insanın vaktini almaya başladı.

Birçok kullanıcı, e-posta hesabı, sosyal ağlar ve haber sitelerinden başka bir yere giremiyor. Sanal dünyanın monotonluğunu bir kenara bırakın. Sizin için hafta ilginç ve faydalı siteleri bir araya getiriyoruz.

 Ülkemizdeki popüler yatırım araçlarından altının fiyatını sadece bir tıkla öğrenmek ister misiniz? Peki, ya nükleer enerjiyi mizahi bir yolla eleştiren ve bu konuda bilgi veren bir site ister miydiniz? Bunlar ve daha fazlası bir araya getirdiğimiz web sitelerinde

Videolu program dersleri

Ülkemizde uygulanan Youtube yasağı aynı mantıkla çalışan birçok sitenin de önünü açmış oldu. NetTube‘de bu mantıkla video yayını yapan ancak streaming hizmetlerini farklı amaçlarla kullanan bir site.


www.nettubee.tr.gg

Sayfada, hemen hemen her programın videolu şekilde anlatımını görebiliyorsunuz. Amatörce hazırlanmış bu sitenin faydalı bir yazım dili bulunuyor.

Temalar ve duvar kağıtlarının adresi

Arka planlar, duvar kağıtları ve iconlar zevklerinizin sanal dünyaya bir yansıması. Programların standart olarak sunduğu, görüntülerden eğer sıkıldıysanız SecretMaster.net ilginizi çekecek içerikler sunuyor.


www.secretmaster.net

Bu sitede, duvar kağıdı paketleri, farklı programlar için icon ve arka plan görüntüleri bulunuyor. Mobil cihazlar ve siteler için de farklı temaları bulacağınız bu site, işinize yarayacak.

Milli takımın tarihini görün

Hangi takımı tutarsanız tutun, milletçe milli maçlarda sırasında aradaki tüm husumetler unutuluyor ve herkes tek bir ağızdan tezahürat etmeye başlıyor.


www.millifutboltarihi.com

Bizim için bu kadar önemli olan Türk Milli Takımı‘nın tarihini daha yakındandan tanımak ister misiniz?

Millifutboltarihi.com, adından da anlaşıldığı gibi milli gururumuzla ilgili her türlü bilgiyi bulabileceğiniz bir adres. Takımla ilgili istatistikler, maç özetleri ve tarihi bilgiler sitenin içeriği arasında yer alıyor.

Facebook’un yerli alternatifi

Sosyal ağ çılgınlığını başlatan Facebook, bu konuda birçok sitenin de önümü açmış oldu. Whosend.com’da aynı mantıkla hazırlanmış bir web adresi. Ancak, yerli Facebook’un orijinalinden en büyük farkı içerik paylaşmanın gruplarla sınırlandırılmış olması.


www.whosend.com

Kullanıcılar ilk önce özel bölge olarak adlandırılan bu gruplara üye oluyor. Daha sonra, ise fotoğraf, video gibi materyaller paylaşıldığı zaman sadece seçilen özel alandaki kişiler görebiliyor.

Sitenin tasarımcıları bu şekilde sosyal ağlar ve güvenlik konusunda çözüm getirmeye çalışmış. Facebook‘tan sıkılanlar için farklı bir alternatif olabilir.

Altın fiyatlarını hzlıca öğrenmek için

Türk adetleri gereği, altın hala en çok yatırım yapılan menkul değerlerden biri. Gerek düğünler olsun, gerekse özel günler nedeniyle altın piyasası sürekli canlı kalıyor.


www.altin.net.tr

Bu tarz durumlarda altın fiyatı aramak için altin.net.tr adlı bir siteye göz atabilirsiniz. Sayfada, tüm altın çeşitlerinin alış ve satış fiyatları bulunuyor.

Ayrıca sitede bulunan çevirici motor sayesinde elinizdeki yatırımın, altın, döviz ve Türk lirasındaki karşılığını da öğrenebiliyorsunuz.

Türk yapımcıların uzay oyunu

Ogame’in açtığı tarayıcı tabanlı uzay oyunları sektörüne sürekli yeni yapımlar ekleniyor. Bu sefer ki oyun ise Türklerin elinden çıkmış. Madeniyet ismi kadar ilginç bir ana sayfa tasarımına ve hikayeye sahip.

Arka planlar ve simgeler Ogame kadar kaliteli olmasa da, yapımcıların zamanla oyunlarını daha da geliştireceğini düşünüyoruz. Farklı bir browser oyunu denemek bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

www.madeniyet.com

Nükleer enerjiyle ilgili bilgilenin

Yakın bir gelecekte ülkemiz nükleer enerjiyle tekrar tanışacak. 80’lerin bu popüler elektrik üretme yönteminin artıları kadar eksileri de bulunuyor. Greenpeace, radyasyonun oluşturduğu tehditleri esprili bir dille anlatmaya karar vermiş.


www.nukleer.greenpeace.org

Nukleer.greenpeace, adlı bu site çevreci grubun nükleer enerjiyi protesto eden ve halkı da duyarlı davranmaya davet eden içeriklere sahip.

Biraz kara komedi içerikli videolar, fotoğraflar ve reklam filmlerine bu adres üzerinden ulaşmak mümkün.

Dünyanın en başarısız olaylarını görün

Epic Fail artık internette slogan haline gelmiş bir cümle oldu. Sanal dünyada her türlü başarısız film, oyun ve girişim için bu slogan kullanılıyor.


www.epicfail.com

Bu modayı epicfail.com adlı site başlatmıştı. Adreste, kullanıcılar tarafından yollanmış ilginç videolar ve fotoğraflar bulunuyor. Site ise, bu başarısız girişimleri, biraz mizahi bir yöntemle ziyaretçilerine teşhir ediyor.

:: Bu siteler arasında en çok hangisi ilginizi çekti?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Haftanın Web Siteleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Web Siteleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Web Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "