Haftanın Web Siteleri


23 Ekim 2010 Cumartesi 14:00
Haftanın Web Siteleri

Bilgisayarlar artık hayatımızın her yerinde, bu sayede internet en az televizyon kadar rutinimiz oldu. Biraz sörf yapmadan ya da sürekli gezdiğimiz sitelere bakmadan güne başlayamıyoruz.

 

 

Peki, sanal dünyada geçirdiğiniz zamanı biraz daha verimli hale getirmek istemez misiniz? Her hafta sizin için ilginç ve gezilmesi gereken web sitelerini tanıtıyoruz…

Yeni bebeğiniz mi oldu ya da anne baba olmaya mı karar verdiniz? Mutlaka haftanın  web sitelerine bir göz atın. Gitar mı almak istiyorsunuz o zaman bu hafta tam size göre bir site var. İşte işinize yarayacak ilginç web siteleri…

 

KOBİ’lere Özel İlan Sitesi

Sayfa, KOBİi’lere yönelik ilginç bir içeriğe sahip. Orta çaptaki işletme anlamına gelen, KOBİ’ler ekonomiye en çok atkı sağlayan şirket gruplarının başından geliyor.

 

www.kobiilan.net

 

Büyük şirketler gibi her ihtiyaçlarını satın alamadıkları için KOBİ’ler acil durumlarda kiralama yöntemini tercih ediyor. Kobiilan.net bu konuda firmalara yardımcı olacak bir içeriğe sahip.

KOBİ’lerin kendilerini tanıtmalarını ve yaptıkları işlerle ilgili ilan vermelerini sağlayan site aynı zamanda bu işletmelerin kiralayacaklar ürünler için de yardımcı oluyor.

Gitar Tanıtımları

Metal ve Rock müzikle uğraşanlar için gitarların yeri daha bir ayrıdır. Birçok ünlü üstadın soloları ve besteleriyle büyüyen nesiller kendi yeteneklerini konuşturmak için mutlaka bir gitar edinmeye çalışır.

 

www.gitarinceleme.com

 

Ancak, gitarın sesi pahalı fiyatlarından dolayı çoğunlukla uzaktan hoş gelir. İşte bu durumda, harçlıkla ya da hediye olarak gitar alacak olan genç arkadaşların seçtikleri ürünün performansına dikkat etmesi lazım.

İşte bu dert bir gitar inceleme sitesinin de doğuşuna neden olmuş. Oldukça gelişmiş bir arşivi olan sitede, sadece gitar incelemeleri yer almıyor. Metal müzikle ilgili her türlü bilgi ve haber de sayfanın içerikleri içerisinde.

Gizli Dünyaları Keşfedin

Her gün, gördüğümüz için önemsemediğimiz yaprak gibi nesnelerin aslında her biri birer gizli dünyaya sahip. Bu nesnelerin gizli dünyasını görmek için onları mikroskopla incelemek gerekiyor.

 


http://micro.magnet.fsu.edu/primer/java/scienceopticsu/powersof10/index.html

 

İşte bu site, sizin yerinize bu işlemleri yapmış ve kaydetmiş. İlginç animasyonların ve bilgilerin bulunduğu bu sitede saman yolundan dünyamıza oradan ise bir yaprağın hücrelerine kadar uzanan dikkat çekici bir animasyon bulunuyor.

Kağıttan Adam Yapın

Normalde zahmetli bir hobi olan kağıttan karakter tasarlama sanatı internet sayesinde çok daha basit ve eğlenceli bir hale gelmiş. Sitenin özel tasarım motoru sayesinde isterseniz sıfırdan bir karakter hazırlayabiliyorsunuz.

 

http://www.papercritters.com/pc.phpb

 

Şablon şeklinde hazırlanmış yüz ve burun gibi seçenekler dışarısında sanal kalemi kullanarak karakterinize kendiniz bir yüz çizebiliyorsunuz.

Sayfanın en ilginç yanı ise yüklediğiniz bir portre fotoğrafı kağıttan adama çevirebilmeniz.

Eğitime Destek Olun

Ülkemizdeki eğitim seferberliğine sanal dünyanın faydalarıyla katkıda bulunmak isteyenler bu konuda özel siteler hazırlıyor. Okuldayız.biz ‘de bu konuda hazırlanmış ve geniş içeriğe sahip bir site.

 

www.okuldayiz.biz

Sayfada, öğretmenlerin yardımlarıyla ilkokuldan liseye kadar tüm sınıfların müfredatlarını içeriyor. İçerisinde engelli öğrenciler için de bilgiler barındıran site aynı zamanda oyunlara da yer vermiş.

Facebook Profil Durumu

İnternet reklamcılığını artık yerli firmalarda iyice kullanmaya başladı. Daha önce örneklerini yabancı sitelerde gördüğünüz bit sosyal medya içerikli reklam bir süredir Türkçe olarak hizmet veriyor.

 

www.profildurumu.com

Bir yalıtım ve cam firması tarafından hazırlanan sayfada kısa bir reklamdan sonra sistem Facebook profilinizin durumunu inceliyor.

Kaç arkadaşınız olduğu, hangi alanlara daha çok önem vermeniz gerektiği, ilgi alanlarınıza göre nasıl biri olduğunuz bu program bu site sayesinde derleniyor ve ilginç bir animasyonla size anlatılıyor.

Bebek Bakımı Hakkında

Eskiden aile büyüklerinden öğrenilen bebek bakım bilgileri artık daha bilimsel ve modern içerikle birlikte internette de yayınlanıyor.

www.adanzyebebek.com

 

Bu site, bebek bakımı hakkında her şeyi içerisinde toplayıp genç anne ve baba adaylarına yardımcı olmayı hedefliyor. Bebek bakımı hakkında bilgiler sitede dönen dönem ayrılmış. Sitede ayrıca, bebek isimleri ve aşı takvimi de bulunuyor.

Sanal DJ Olun

İnternetin en iyi özelliklerinden biri de programlar sayesinde farklı tecrübeler yaşayabilmeniz. Normalde kullanma şansınız olmayan ürün ve eşyaları bile bu siteler sayesinde yönetebiliyorsunuz. Müzik seven ama bir türlü bu işi profesyonelce yapmaya fırsatı olmayanlar için, ilginç bir site bulunuyor.

 

www.turntables.de

DJ‘liğe merakı olanlar bu sitedeki animasyonları kullanarak kendi müziğini yapabilir. Etraftaki ışıklardan, seyirciye kadar her şey ile farenizi kullanarak etkileşime geçebiliyorsunuz.

Sinema Dünyasına Ters Bakış

Sanal dünya sayesinde popüler kültür altın çağlarını
yaşıyor. Her izleyici ve okuyucu bu internet üzerinden kendi fikirlerini
paylaşmaya başladı.

 

www.tersninja.com

Bu büyük paylaşım içinde çoğunluk işe yaramaz yorumlardan
oluşsa da bazı blog siteleri bu işi profesyoneller kadar iyi yapıyor.
Tersninja, sinemadan, çizgi romana kadar bir çok farklı içeriği bir araya
getirip onlar hakkında inceleme ve eleştiri yazıları hazırlıyor.

:: Bu sitelerden en çok hangisini beğendiniz?

 

 

KOBİ’lere Özel İlan SitesiYeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Haftanın Web Siteleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Web Siteleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Web Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  2. 2 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  3. 3 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  4. 4 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  5. 5 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  6. 6 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  7. 7 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  8. 8 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  9. 9 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  10. 10 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!