Okunma

Haftanın Yazılımı: Gimp


10 Ekim 2010 Pazar 17:00
Haftanın Yazılımı: Gimp

Gimp, dünyanın en çok tercih edilen grafik araçları arasında ve bu başarıyı, sonuna kadar hak ediyor. Tuval düzenleme, görselleri şeffaf hale getirme, onlarca efekt ekleme, boyut ayarlama, traşlama, kırpma, kırmızı göz sorununu ortadan kaldırma, biçim dönüştürme gibi bir çok becerisi bulunan araç, pek çok bilişim dergisi ve otorite tarafından “En iyi ücretsiz Photoshop Alternatifi” seçildi ve kanımızca, bu seçim, fazlasıyla yerinde.

 

Elbette Gimp’in, 1500 dolarlık bir bilişim fenomeninin, sunduklarının hepsini sunması beklenemez ve bunu ummak, biraz hayalperestlik olur. Bununla birlikte, çoğu ücretli grafik programına taş çıkartacak yetenekleri, ev kullanıcıları için fazlasıyla yeterli. Windows XP, Vista ve 7 ile uyumlu yazılımı indirmek için, bağlantıya tıklayabilirsiniz.

:: Hangi grafik düzenleme aracını, neden tercih ediyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Haftanın Yazılımı: Gimp konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Yazılımı: Gimp ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Yazılımı: Gimp ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "