Haftanın Yazılımları


27 Haziran 2010 Pazar 20:30
Haftanın Yazılımları

İnanılmaz ama gerçek: 2010 yılında, son on yılın toplamından katlarca kez yüksek zararlı yazılım ve site tespit edildi. Bunların hepsi kimlik bilgilerinizi çalmak, kredi kartı numaralarınızla keyif sürmek veya sadistçe, bilgisayarınıza hasar vermek için yaratıldı.

 

Elbette güvenlik şirketleri de yükselen karanlığa karşı boş boş beklemiyor: Anti virüs, anti spyware gibi yazılımların yanında, PC’nizi tehlikeli adresler ve kodlardan koruyacak firewall araçları da mevcut: En popüler ve ücretsiz firewall yazılımlarını sizin için inceledik.

Zone Alarm Free

Dünyanın en çok tanınan güvenlik duvarlarından biri olan Zone Alarm, ücretsiz sürümüyle bile güçlü bir koruma sağlıyor: IP’nizi saklamak, bazı uygulamalara izin verip, sakıncalı olabilecek uygulamalara karşı engel listesi oluşturmak gibi temel yetenekleri mevcut. 44 MB saklama alanı talebinde bulunan Zone Alarm Free, tüm Windows işletim sistemlerinde sorunsuzca çalışabilir. Yazılımı, bu bağlantı vasıtasıyla indirebilirsiniz.

 

Ashampoo Firewall Free

Sade ve kolay kullanılır bir arabirime sahip olan Ashampoo Firewall, Zone Alarm Free’nin özellikleri yanında size, iz bırakmadan internette gezebilme seçeneği sunuyor. Ashampoo Firewall Free, düzenli olarak güncelleniyor ve olası tehditlere karşı elini güçlendiriyor. Yazılıma sahip olmak için bu bağlantıya tıklayabilir ve korumanın rahatlığını tüm Windows işletim sistemlerinde yaşayabilirsiniz.

 

PC Tools Firewall Plus Free Edition

PC Tools Firewall Plus Edition, çoğu firewall yazılımına karşı güçlü bir avantaja sahip: Araç, sunduğu güçlü korumanın yanında, titizlikle tasarlanmış bir arama motoru da içeriyor ve PC’nize bulaşmış zararlıları yüksek oranda ortadan kaldırabiliyor. Tüm Windows işletim sistemlerinde kullanabileceğinzi yazılımı, bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

 

Comodo Internet Security

Comodo Internet Security de, anti virus ile firewallun gücünü tek potada eritmiş. Comodo’da da bulunan Safe Search opsiyonu, zararlı kodlar içeren internet sitelerine girişi, siz ısrarla aksini talep etmedikçe engelliyor. Windows işletim sistemleri ile ağabey-kardeş ilişkisi içinde bulunan ünlü yazılım, bu bağlantı yardımıyla indirilebilir.

 

:: Hangi güvenlik yazılımını tercih ediyorsunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Haftanın Yazılımları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Yazılımları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Yazılımları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!