Half Life 3 Ne Zaman Çıkacak? Valve Cevapladı!


27 Temmuz 2015 Pazartesi 07:30
Half Life 3 Ne Zaman Çıkacak? Valve Cevapladı!

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir söylentide, oyun dünyasının önemli isimlerinden biri olan Valve‘in uzun süredir Half Life 3 üzerinde çalıştığı iddia edilmişti.

Sızıntıyı gerçekleştiren mecra, konu ile ilgili bilgilerin Valve‘e yakın kaynaklardan alındığını belirterek Half Life 3‘ün senaryosunun hazırlandığını ve uzun süredir geliştirme aşamasına geçilmek için beklendiğini belirtmişti. Dahası, Half Life 3‘ün uzun süre önce geliştirilmeye başlandığı fakat oyuncuların F2P tarzı yapımlara yönelmesinden ötürü Half Life 3‘ün yapım aşaması durdurularak bu alanda çalışanların çeşitli F2P projelerine kaydırıldığı iddia edilmişti.

Valve’den Açıklama Geldi!

Half Life 3 hakkındaki söylentilerin hızla yayılmasından rahatsız olan Valve ekibi geçtiğimiz gün sessizliğini bozdu ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Valve adına konuşan Half Life serisinin senaristi Marc Laidlaw, bazı mecra ya da kanalların kendilerini Valve‘den biriymiş gibi gösterme çabalarına anlam veremediğini vurgulayarak bu haberlerin birçoğunun tamamen hayal ürünü olduğunu belirtti.

15-07/27/1.jpg

Laidlaw, oyunun senaryosunun çizgi roman bazında ilerleyeceği söylentilerine de açıklık getirerek Half Life hikayesinin yalnızca oyunlarla devam edebileceğinin altını çizdi. Yazdıkları senaryoların, geliştirdikleri oyun motorunun sunduğu imkanlar çerçevesinde şekillendiğini belirten Laidlaw, Half Life 3‘ün senaryosunun hazır olduğunu açıkça söylemese bile, “tamamladığımız senaryoyu neden oyun yerine çizgi romanla devam ettirelim?” diyerek Half Life 3‘ün senaryosunun hazır olduğuna dair ufak bir ipucu verdi.

Half Life, Valve’in Simgesi!

Half Life isminin Valve‘in simgesi olduğunu belirten yetkili isimler, Half Life 3 işini aceleye getirmek istemediklerini, başka firmaların düştüğü hataya düşmek istemeyeceklerini söylediler. Half Life 3‘ün seriye yakışan bir oyun olacağını vurgulayan yetkililer, efsanenin devam edeceğinin sinyallerini verdiler.

Şu anda Steam‘den ötürü hiç bir mali kaygısı olmayan Valve‘in, Half Life 3 işini aceleye getirmemesi mantıklı ve anlaşılabilir bir hamle gibi duruyor. Ortaya çıkan açıklamalara bakacak olursak an itibariyle Half Life 3‘ün senaryosu tamamlanmış görünüyor. Fakat oyunun geliştirme aşamasında ne kadar ilerlemenin olduğu hala merak konusu. Bakalım ilerleyen günlerde Valve yetkilileri konu ile ilgili bir açıklama yapacak mı? Bekleyip göreceğiz.

:: Valve’in Half Life 3 politikası hakkındaki düşünceleriniz neler?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
66 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Biz bu oyunu ölüncemi oynayacaz

" Half Life 3 Ne Zaman Çıkacak? Valve Cevapladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Half Life 3 Ne Zaman Çıkacak? Valve Cevapladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Half Life 3 Ne Zaman Çıkacak? Valve Cevapladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  2. 2 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  3. 3 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  5. 5 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  6. 6 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  7. 7 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  8. 8 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  9. 9 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  10. 10 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik