Halka Açılmak Zuckerberg’e Yaramadı


01 Haziran 2012 Cuma 07:00
Halka Açılmak Zuckerberg’e Yaramadı

Geçtiğimiz haftalarda evlenen ve aynı günde sahibi olduğu Facebook’un halka açılması, Zuckerberg‘in bütçesine hiç mi hiç yaramadı.

Henüz 28 yaşında olan Zuckerberg’in serveti, Facebook’un borsada işlem gören hisselerinin yüzde 9.8 oranında değer kaybetmesinin ardından Bloomberg‘in en zengin 40 iş adamlarını sıraladığı Milyarder Listesi’nde yer alma hakkını kaybetti.

Uzun zamandır beklenen Facebook‘un halka arzı, Facebook için hüsrana dönüşüyor gibi. Firmanın hisselerindeki değer kaybı yüzde 24 seviyesine çıktı. Analistlere göre bu değerler daha da yükselebilir. Facebook’un hisseleri ile ilgili BMO Harris Private Bank’ın başyatırım uzmanı Jack Ablin‘e göre,” Görünen o ki çok fazla hisse işlem gördü. Bu da hisselerde agresif bir hareket yarattı ama sonrasında hisseleri satın almak için sıraya girenlerin, aldıkları hisseleri ellerinde tutmak istemedikleri ortaya çıktı” dedi.

Zuckerberg şu anda Bloomberg’in günlük verilere göre dünyanın en zengin iş adamlarını sıraladığı Milyarderler Endeksi’nde, 15.5 milyar dolarla 40’ıncı sırada bulunan Luis Carlos Sarmiento’nun arkasında yer alıyor. Bakalım Facebook’un hisse düşüşleri devam edecek mi?

:: Facebook tekrar hisselerini yükseltebilir mi?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Halka Açılmak Zuckerberg’e Yaramadı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  amaan bana ne

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Onlarca güvenlik açığı olan, ortalama bir kişinin bile kendisine application yazarak kullanıcı bilgilerine erişebildiği bir sistemin nasıl bu kadar para ettiğinide anlamış değilim. Artık ileri derecede programcıların facebook üzerinden neler yapabileceğini sizler düşünün. Şahsi fikrim, facebooka hakettiğinden çok fazla saygı gösteriliyor ve değer veriliyor. Fikir olarak büyük bir fikir saygı duyuyorum tabiki, fakat benim gözümde sosyal ağlarda lider olabilecek statüde yeterlilikte ve yetenekte olan bir site değil. Yakın zamanda borsada gerçek değerine düşecek ve böyle devam ederlerse yakın tarihte bir google veya bir benzeri siteye entegre olmuş olarak karşımıza çıkabilir.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Vay vay sdn olarak yardım toplayalım bari . Yeniden zenginler listesine girsin kapşonlu genç

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Stratejik ve taktiksel hareketler Borsa ve maymun hikayesini internetten bulun okuyun anlarsınız bu adamlar işin piri olanlarla çalışmadan bu işe girmezler 😉

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Gün gelecek facebookta tüm değerini kaybedecek 2004 ten önce epeyce sosyal ağ vardı ama bunlar değerini tek tek kaybetti.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Öncesinde fazla şişirilmişti. gerçek değerini için daha fazla düşecektir.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Yerinde ve zamanında yapılmayan uygulamalar büyük hasara yol aç***** neresinden dönerseniz kardır.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  halka arzdan önce şirket değerliydi ancak satışı yapılmadığı için paraya dönüşmüyordu. halka arz ile bir kısmı satılarak paraya çevrildi. değeri düşse bile facebook’a nakit gelir sağlanmış oldu. facebook yeni teknolji yatırımları yaparak kaybettiğinin çok daha fazlasını kazanacaktır.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  İlerleyen günlerde toparlayacaktır, her çıkışın bir düşüşü olur.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Resimde uymuş

" Halka Açılmak Zuckerberg’e Yaramadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Halka Açılmak Zuckerberg’e Yaramadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Halka Açılmak Zuckerberg’e Yaramadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)