Okunma

Halo Katili Kaç Yıla Mahkum Oldu?


17 Haziran 2009 Çarşamba 08:44
Halo Katili Kaç Yıla Mahkum Oldu?

Ohio mahkemesi, 2007’nin Ekim ayında 43 yaşındaki annesini vurarak öldüren, 45 yaşındaki babasını ise ağır yaralayan 17 yaşındaki Daniel Petric’i 23 yıl hapse mahkum etti. Petric, Ocak ayında çıkarıldığı davada idam cezasına çarptırılmış fakat yaşı küçük olduğu için bu ceza iptal edilmişti.

Petric’in savunma avukatları bu hazin olaya gencin “Halo 3” adlı video oyununa olan “bağımlılığının” sebep olduğunu, aylarca bıkmadan usanmadan oynamasının sonucunda yapımı kendisine bir “takıntı” haline getirdiğini iddia etmiş ve oyunu suçlamışlardı. Ayrıca avukatlar Petric’in sadece yemek ve uyumak için makineden uzaklaştığını, gencin neredeyse günde 18 saatini Halo 3’ün başında geçirerek, zihninde sürekli ölümün bulunmasının gayet normal olduğunu belirttiler.


Henüz 17 yaşındaki Daniel Petric, 23 yıl hapis yatacak.

Petric, oynama saatlerine karışmaya başladıkları ve belirli bir sınır koymak istedikleri için, anne babasını yatak odalarına girip kafalarına ateş ederek öldürmeyi olaydan haftalar önce planladığını, tetiği çekmeden önce anne babasına, “Gözlerinizi kapatın sizin için bir süprizim var!” dediği ve ebeveynlerine ateş ettikten sonra olaya intihar süsü vermeye çalışarak, yatak odasında bazı değişiklikler yaptığını da itiraf etmişti.

Her şeye rağmen gencin olaydan yaralı kurtulan babası, tüm mahkeme süreci boyunca oğlunu desteklemiş ve onu affettiğini, Daneil’in bu hale gelmesinde tek suçlunun kendisi olduğunu açıklamıştı.

:: Sizce oyunlar bir insanı katil yapabilir mi?

Yazan: Rumi Çabuk
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Halo Katili Kaç Yıla Mahkum Oldu?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yozlaşmış insanlar. Yazık.

" Halo Katili Kaç Yıla Mahkum Oldu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Halo Katili Kaç Yıla Mahkum Oldu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Halo Katili Kaç Yıla Mahkum Oldu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "